1More Quad Driver ilk kısa inceleme

'Kulaklık Genel' bölümünde Chaturanga tarafından 19 Şubat 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.606
    Head - fi da birisi (menuki) LZ A4 ve 1More Quad Driver ı kıyaslamış. Quad çok yeni ve merak ettiğim bir IEM olduğu için şimdilik sağdan soldan fikirlerle durumu anlamaya çalışıyorum, merak edenler olur diye buraya da ekliyorum :) Kopyala - yapıştır oluyor ama kusura bakmayın. Orijinal konu şurada:

http://www.head-fi.org/t/831204/1more-announces-new-quad-driver-iem-ces-2017/165

Some comparisons between the LZ-A4 and Quads:

1MORE Quad Driver:

- Smooth treble, maybe a tad too much for some people on some rare tracks
    - Tight bass which doesn't seem boosted, very flat to my ears, little to no midbass hump, very fast
    - Details just pour over you, there is nothing lost
    - Overall very balanced, bassheads might want to use some EQ, for me the bass is perfect
    - Stellar comfort
    - Soundstage i've never heard in any IEM before, pinpoint accuracy for any instrument (some wrapping arround your head with sound stuff going on)
    - Stellar build quality, not a single flaw i could point out (some might like a detachable cable, i prefer a sturdy installed cable and this one is very sturdy)
    - Somehow they put a bit of magic in them

LZ-A4:

- Smooth treble, but boosted and sibilant to my ears with some filters, with pink filters (least treble) the treble is very smooth and not boosted
    - Tight, but a bit more loose bass, more midbass hump and boosted with some filters, never really lacking besides with maybe the Blue backfilter
    - Very detailed, but some get lost IMO when you have the filters with dampening installed
    - Pretty balanced with the right set of filters
    - Very comfortable, not as extremely comfortable as the quads, but no complains here
    - With some filters the soundstage is as huge as the quads, but then you get sibilance (IMO), they can't reach the soundstage of the quads though but have their own quality, more intimate presentation
    - Very good build quality, though some plastic is used, for that you get a detachable cable though

They cost about the same and i would rather recommend the quads in the 200$ pricerange no question.

doğan özen, refuserQ, Pax ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. refuserQ

refuserQ FLAC

Beğenileri:
    914
  3. Srkt

Srkt Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Yaklaşık 2 Haftadır 1More Quad'ı kullanıyorum,Kupon kampanya derken (128usdx3.42tl)'a elime geçti.

Genellikle kafaüstü açık kullaklıkları kullanıyorum şuan elimde HE400i mevcut,
    bana iem'ler yapay gelirdi çok denedim,
    fakat 1more'daki dinamik sürücü heralde görevini güzel yapıyor ve diğer armatür sürücülerle güzel ikili oluşturmuş muzik içindeki detaylar birbirini kesmiyor sunumu genişletiyor.
    Dinlerken keyif veriyor.

Karşılaştırma yapmadığım için detay çok veremem ama zayıf yönü dersek ilk başlarda sanki erkek vokaller biraz geride kalıyordu.
    Foam pedlerine daha kıyamadım ilerde spinfit,comply deneyebilirim.

edt-imla

refuserQ, Chaturanga ve mattiadestro bunu beğendi.
  4. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    490
    nerden aldınız kulaklığı hocam?

5. Srkt

Srkt Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    aliexpress'teki satış festivalinde indirimdeydi üstüne birde orda biriken coinsler vardı onları combo yaptım.11.11'de gene iyi fırsatlar yakalanabilir.

6. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    490
    black friday 24.11 sanırım. Turkey Post ile gönderim yapsa alırdım belki ama standart shipping adamı öldürür. Bu arada rock müzik performansını beğendiniz mi? gitar, bateri ve diğer ensturmanlar birbirine karışıyor mu?

7. TheMadcap

TheMadcap MP3

Beğenileri:
    144
    joybuy sitesinde bu model de daha ucuzdur belki?

8. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.606
    Güle güle kullanın geçen sene benimde radarımda olan bir kulaklıktı. 1More Triple kullandım bir süre. Triple'ı ben Comply 600 ile kullanmıştım tavsiye edebilirim. Tabi Quad için hangi modeli uygunsa Comply'nin sitesinden kontrol edebilirsiniz.

9. AngelDust!

AngelDust! MP3

Beğenileri:
    80
    joybuy.com'da şu an 109 dolar ürün, almayı düşünen varsa değerlendirsin AliExpress fiyatı 199 dolar. Tek sorun fiyat ne ise kutuya onu yazıyorlar, AliExpress satıcıları gibi vergiye yakalanmamak için fiyatı az yazdıramadım 1more triple alırken.

10. Srkt

Srkt Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Tek bir muzik türüne yönelik yorum yapamam, gerçekten beklenti ya da önyargı oluşmasın parçalardan örneklersem,

The Ray Brown Trio With Ralph Moore - [Moore Makes 4 #01] SOS

Albümdeki en tempolu parça diyebilirim saksafon,zil,piyano hepsi ayrık başarılı bir sunumdalar.

The Ray Brown Trio With Ralph Moore - [Moore Makes 4 #06] Like Someone in Love :

Bas ile saksafon ayrık çok rahat seçiliyor,davulun zilleri ayrı yerden dahil oluyor(hepsi seçilebilir halde)
    Bas,piyano,saksafon bir arada iyi yol alıyorlar,piyano 3:18'den sonra ön plana çıkıyor ordada bence görevini yapıyor.

Burak Yeter feat. Danelle Sandoval - [BRAVO Hits 95 CD2 #15] Tuesday : Elektronik baslar tam güçteyken bile vokali ezmiyor.

Santana - Bang A Gong feat. Gavin Rossdale : Gitarla,Davul,Vokal bir arada altından kalkıyor.

Santana - Smoke On The Water feat. Jacoby Shaddix : Fazla sesli bir parça en karışık yerinde bile detayları koruyabildi.

Wieniawski - [Wieniawski - Violin Concertos Nos. 1 & 2, Sarasate - Zigeunerweisen #03] Concerto for Violin and Orchestra no. 1 in F sharp minor : Çok zor bir eser rahatsız etmeden altından kalkıyor.

Sistemim;

Evde Aune S6 DAC+AMP var,
    Mobilde MI5 üzerinde kalite / boyut olarak orginalinden AAC-LC 384kpbs m4b kodlayarak gezdiriyorum.

Teşekkürler, 1moreQuad için seçenekleri sitesine eklemişler.Triple'dan geçenlerde beğeniyor ama 200$'ı bence haketmez (kur şuan 3.50+ bizim paramıza çevirince) ama 120-130 bandına yakalanırsa çok iyi F/P ötesi)

Yalıtımı herkesin dediği gibi foam padlerle henüz denemedim bu haliyle orta seviyeye yakın.
    Neyseki eski IKARUS otobüs günleride kalmadı :cheesy:.Zorda kalmadıkça toplu taşımada bana uzak yıllar önce ani bir kararla motosiklet dünyasına girince oh diyor insan istanbul'da.

11. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    490
    ürünün linkini atarmısın hocam sana zahmet bulamadım bi türlü yaa..

@Srkt : eyw hocam..

12. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    490
    sonunda geldi :):)

refuserQ, mattiadestro ve Elano68 bunu beğendi.
  13. Elano68

Elano68 FLAC

Beğenileri:
    464
    Foto gorunmuyor hocam . Sanirim imgur oldugu icin
    Hayirli olsun, nedir ilk izlenimler?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zoso86 bunu beğendi.
  14. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    490
    şimdilik bu kulaklığı alan bass'a doyar diyorum hocam :)

15. AngelDust!

AngelDust! MP3

Beğenileri:
    80
    Bende de 1more triple var, zoso86 hocama katılıyorum bass konusunda acayip tatmin edici triple modeli bile.

zoso86 bunu beğendi.
  16. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    490
    bass tatmin edici yalnız midlerin şıkır şıkırlığı şuanlık eksik gibime geldi. rx-1'in o şıkırlığını özledim. tabi burn-in olmadı henüz kulaklık bakalım ne kadar değişecek

Srkt bunu beğendi.
  17. Srkt

Srkt Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    ilk başta bahsettiğim erkek vokallerden kastım o bölgeydi dinamik sürücü sonra kendine geldi,gerçi %30 ve %50 seste çok zaman geçirdi, güle güle kullanın 1 ay sonra bir değerlendirme duymak isterim.

zoso86 bunu beğendi.
  18. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    490
    yabancı sitelerde 150-200 saat burn-in'den bahsediyorlar. o yüzden şuanlık hüküm vermek yanlış olur. ama dediğiniz gibi vokaller bir tık geride şuanlık hocam bir de mid-bass eksikliği var biraz. bu foam tipleri de kulağımı bayağı ağırttı. benim kulağım küçük olduğu için mecburen 10.5mm tiplerle kullanıyorum. foam'da ki weight bu uçlarda yok hocam. dikkatini çektimi bilmiyorum ama değişik uçlarla ses bayağı bi değişiyor. foam'larla tam bir v-shaped sunumken diğerleriyle daha balanced çalıyor

19. Srkt

Srkt Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Küçük uçlar rahat ama çok fazla bas ve gövde eksiltti gelen standart ölçüyü kullanıyorum,uç hakkaden geniş , henüz foamları denemedim.

zoso86 bunu beğendi.
  20. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    490
    45 saatlik burn-in'in ardından kulaklık çok değişti. boom baslar punchy hale geldi. şu kulaklığın vokal performansı bir tık iyi olsa ve midler'de ki hafif kırpıklık olmasa fiyatı en aşşa 500$ olur

Sayfayı Paylaş