200-500TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Bu başlıkta 200-500TL arasında satılan kafaüstü kulaklıklar hakkında tavsiye verilecektir.

Lütfen sorularınızı bu başlık altından sorup, konu kirliliğine sebebiyet vermeyiniz.

Tavsiye isterken lütfen;

- Bütçenizi,
    - Amfi ve DAC hakkındaki durumunuzu,
    - Sıfır veya ikinci el tercihinizi,
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu,
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi,
    - Nasıl bir ses aradığınızı,
    - Ve diğer beklentilerinizi

yazarsanız daha kısa sürede, daha doğru öneriler alabilirsiniz.

İyi forumlar.

2. exp16

exp16 MP3

Beğenileri:
    1
    Böyle bir konu forum kirlenmesinin önüne geçicektir. Elinize sağlık

ben bir kardeeşim için tavsiye almak istiyorum

kendisi R&B ve Hiphop dinleyeciği bir kulaklık istiyor Kafaüstü
    büyük ihitmalle galaxy s2 den dinlicek
    bütçesi 100-500 Euro
    R&B,Hip-Hop,Rap, Pop,Dubstep ağırlıklı dinlediği için basslarının nasıl olması gerektiğini bilmiyorum ama insanı yormayan basslar tercihimizdir.
    bir de göze hitap eden şık bir şey olsun istiyor.
    bu arada ürünü yurtdışından(Almanya) alıcak

aslına bakarsınız kendisi direk olarak beast by dr.dre kulaklık alıcam diye tutturdu. kendisi müzikten anlamaz,tahmin edebilirsiniz ki kulaklık ve dap işinden hiç mi hiç anlamaz :).beast kulaklık alması gerekiyor ise hangi modelini almalı sizce ? ben beast türlerinden hiç anlamam maalesef.
    şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

3. kof11s

kof11s Guest

ben de sorayım :)

Bütçem 400-500 civarı, yurtdışından almaya çalışacağım. 0 düşünüyorum.
    Hifiman Hm-601 ile birlikte kullancam.
    Indie Rock, Elektro Rock, Dubstep, Alternatif Rock ve French House dinliyorum genelde.
    Dengeli bir kulaklık arıyorum, grado sr60 gibi.
    Konfor, sağlamlık ve kolay sürülebilinirlik önemli. 8)

Focal Spirit One
    Grado SR225i
    B&W P5
    Sennheiser HD25-1 II
    Hifiman HE-300

Bu kulaklıkları buldum araştırmalarım sonucu sizce hangisi ile devam etmeliyim? Almama 1-2 ay var ama yavaştan düşünüyorum :cheesy:

4. thehadi

thehadi Guest

Sennheiser HD25-1 II sizi mutlu edecektir bu türlerle

5. thehadi

thehadi Guest

Aynı şekilde o da Sennheiser HD25-1 II alabilir

6. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Güç yetiyorsa ben olsam SR225i alırım. Küçük bir de amfi alırım.

7. exp16

exp16 MP3

Beğenileri:
    1
    cevap için çok teşekkürler

8. kof11s

kof11s Guest

HM-601 besleyemez mi SR225i'yi? Büyük olasılıkla SR225i ya da Sennheiser HD25 ile Sr60ı beraber tutcam. :b

9. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    SR225i sürer HM601. Normal bir mp3 çalar da sürer, ama biraz daha güç daha iyi hakkını verir sadece.

Bence SR225i alınır, SR60 satılır, SR60'tan gelen paraya biraz daha eklenir HD25 de alınır. ;D

10. kof11s

kof11s Guest

Aslında öyle güzel olur Shure'umu da satarım hd25 de alabilirsem :laugh:

11. malidemirkan

malidemirkan Guest

2011-2012 SES EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TECHNO-FI.NET FORUMU 200-500TL ARASI KULAKLIK TAVSİYESİ DERSİ SINAV SORULARIDIR.

1) "Müziği çok seven, müziksiz yapamayan Ali bir gün işten eve geldiği zaman bilgisayar başına geçerek kulakiçi kulaklığıyla müzik dinlerken bu kulaklıkla güzel bir ses alamadığını ve bu kulaklığın sesinin kendisine zevk vermediğini hisseder. Hemen internetten araştırmalarına başlar. Araştırır, arar, tarar okur ve sonunda kendisi için bir kafa üstü kulaklık almaya karar verir. Kulaklıkları araştırırken böyle güzide site olan Techno Fi.Net ile karşılaşır. Birde bakar bu sitenin tamamen kulaklıkla ilgili bir site olduğunu görür. Bu siteden markalara bakar, araştırır ve kulaklıkla ilgili birçok terim ve özellikler öğrenir. Kulaklık çeşitlerine bakar ama hangi kulaklığı alacağını bir türlü karar veremez. Ali; klasik, rock, pop jazz türkü müzik türlerini dinlediği için, bu türlere hitap edebilen sahnesi iyi olan ve çok iyi amfi istemeyen, bazen film de izleyerek keyif alabileceği bir kulaklık almak istemektedir. Ali, birde müzik enstrümanlarına karşı da ilgisi vardır ve bağlama çalabilmektedır. En kısa sürede klasik gitarda öğrenmek istediğini de arkadaşlarına sürekli olarak dile getirmektedir. Aradığı kulaklık özelliklerinde özellikle bu enstrümanın seslerini güzel bir şekilde vermesini de istemektedir."

Yukarıdaki verilen parağrafa göre Ali hangi kulaklığı alması gerekmektedir? Ayrıntılarıyla açıklayınız. (100 puan)

SINAV YÖNERGESİ: DİKKAT!.... Soruları dikkatli bir şekilde okuyunuz ve boş alanlara cevabınızı yazınız. İstediğiniz kadar cevap yazabilirsiniz. Bu cevaplarınızdan en yüksek puanı alan cevap sınav notunuz olacaktır. Sınav süresi ise sorunun çözülmesine bağlıdır.
    Başarılar Dilerim...​

12. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Şimdi öncelikle şunu belirteyim, sanırım iyi amfi istemeyip de sahnesi geniş olan bir kulaklık yok. (Bildiğim kadarıyla)

Bu bütçe sadece kulaklık için mi? Amfi bütçesi var mı acaba veya alınacak mı?

Amfisiz kullanımda seçenek Grado serisi gibi gözüküyor.

13. malidemirkan

malidemirkan Guest

İyi bir amfi istemesin dememin sebebi tamamen maddiyatla ilgili. iyi bir amfi 500 TL yi aşar sanırım. Evet sadece kulaklık için bu bütçe... 400 TL kadar çıkarabilirim kulaklık için. Daha sonra ses kartı ve amfi alacağım. Sahne olarak şöyle söyleyeyim. Ben ilk defa böyle bir kulaklık alacağım. Yani tavsiye ettiğiniz kulaklıkların sanırım sahnesi benim için yeterli olabilir. Yukarıda düzeltme yaptım. İyi ses kartı alacağım ama pahalı amfi istemesin yeter benim için. enstrümanlardaki çaldıklarımı kayıt etmek için iyi bir ses kartı şart sanırım.

14. Orkun

Orkun MP3

Beğenileri:
    2
    Arkadaşlar merhaba.. Forumu ilgiyle takip ediyorum.Harika bir iş gerçekten tebrik ediyorum sizleri..Henüz bir şeyler yazacak kadar deneyimim olmadığından hemen hemen tüm başlıkları okuyorum ve okudum denebilir :laugh:

Gelelim tavsiye istediğim bölüme..

Ufak çaplı bir sistem yapmayı düşünüyorum..Bunun da en önemli ve en çok para harcayacağım yeri tabi ki kulaklık olacak..Kısaca bahsedeyim..Flac çalabilen bir player LoD çıkışı olan..Bir amfi bir de kulaklık..Bu yolda, forumda okuduklarımla Sansa Fuze+Gümüş kablolu LOD+Ra1 çipli nane kutusu amfi(şuan için..2-3 ay içinde fiio e17 almayı düşünüyorum Dac/amfi olarak) ve bir kulaklık almayı düşündüm.. Dap ve amfi konusunda biraz ucuza kaçıyorum biliyorum ama kulaklık için bütçemi yüksek tutmak istiyorum..(daha iyi bir player yada amfi tavsiye ederseniz yaklaşık fiyatlarda tabiki düşünürüm)

Kulaklık Bütçem 400-600 tl arası..
    Amfi şimdilik ra1 çipli 18v nane kutusu amfi(ilerde fiio e17)
    Sıfır kulaklık düşünüyorum fakat iyi durumda bir ikinci el neden olmasın
    Yurt içinden almak istiyorum
    Sansa fuze+pc ile kullanmayı düşünüyorum..
    Her tür müzik severim..Özel bir tarzım yok..Dinlediğim müziklerde vokal önemlidir benim için..Sahne önemlidir..Dengeli olması, tizlerin çok parlak rahatsız edici derecede olmaması önemli..Bashead değilim yeterli dağılmayan uzamayan bas uygundur..Enstrüman ayrımı çok önemlidir..Kısacası müzik yanımda çalınıyor gibi beni alıp götürmeli..Yeri geldiği zaman klasik rock pop enstrümantal rnb hepsini dinleyebilirim..Güzel bir klasik gitar eşliğinde güzel bir vokalin söylediği slow bir parça beni uçurmaya yeter..Şuan kullandığım Grado İgİ iemlerle bile flac olarak Kelly Sweet-Je t'aime şarkısı beni tatmin edebiliyor..Ama tabiki hep slow olmuyor,arada thriller veya bohemian rhapsody de güzel gidiyor yada klasik bir eser yada coldplay..

Grado sr225i sizce uygun mudur? Sennheiser HD25-1 II istemiyorum :wink Tavsiyeleriniz nelerdir?
    umarım çok uzun olmadı ve kendimi anlatabildim..Şimdiden teşekkürler :worship

15. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    İyi bir amfi sıfır alırsanız 500ü geçer, bizim forumdan denk getirirseniz 500 civarı/altına bulabilirsiniz.

Grado'ların sahnesi dediğiniz gibi ilk etapta yetebilir. Çok amfi istemeyen thehadi'nin kullandığı DT660 var sahneli olarak sanırım. İsterseniz onunla bi konuşun, nedir ne değildir.

16. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Klasik olarak DAP ve Amfi kısmına S:Flo+Fiio E11 yazıcam. Nane kutusu yerine Fiio E11 veya hiiiiç olmadı Fiio E6yı tavsiye ederim. S:Flo yerine Fuze tercih edilebilir tabi istenirse.

Yerinizde olsam o bütçe ile HD600 veya belki HD650 alırdım. Sahne olarak süper değiller ama sorduğunuz iki kulaklıktan da iyidir sahne konusunda. Zaten vokal öndeyken sahnenin çok geniş olmasını bu bütçede bile yakalayamıyorsunuz, ikisinden birinden zaten vazgeçeceksiniz :)

17. pea

pea WAV

Beğenileri:
    312
    Yalnız o nane kutusu 18V dendiğine göre 2 pilli olan model.
    Ra1 dendiğine göre de JRC4556 opamp var.
    Fiio E6'dan büyük olasılıkla daha iyi.

18. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Bana hesaplamalarla gelme,

çünkü kontrolsüz güç, güç değildir :laugh:

19. Orkun

Orkun MP3

Beğenileri:
    2
    Evet aynen o..Hatta şarj olabilen pillisini yapmış yapan arkadaş prizden sarj edebiliyorsun veya çalıştırabiliyorsun..Onu aldım sayılır zaten..Kişisel bir tercih oldu biraz görüntü biraz merak..Ra1 çok methedilen bir amfi tabi ki bu onun tırnağı bile olamaz bir kere teneke yani maun deil=)fiio e 17 de alacağım zaten yurtdışına çıktığımda..HD 600 ve 650 yi de seçenekler arasına koyuyorm o zmn.. Bu kulaklıkları deneme şansım da var türkiyede deneyerek almak tabiki daha mantıklı olacaktır..Başka tavsiyesi olan var mıdır acaba?

Bu kulaklığı alınca yaklaşık bir 2 sene kullanmayı düşünüorm o yüzden bütçeyi daha yükseltsem acaba belirgin farklar yakalayabilir miyim?veya yurtdışından almayı da seçeneklere katsak :idiot2: mesela 800 tl civarında

20. kof11s

kof11s Guest

Sayfayı Paylaş