200-500TL arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. nuclearmoonrise

nuclearmoonrise MP3

Beğenileri:
    14
    kız arkadaşım kablolu kafaüstü bi kulaklık alacak. bütçe 400 lira. ben mdr100aapp kulaklığını önerdim. kullanacağı cihaz iphone SE. sizce nasıl olur? başka bir tavsiyeniz var mı? sadece yurtiçinden alınacak.. teşekkürler

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog FLAC

Beğenileri:
    1.422
    Benim de halen kullandığım bir kulaklık Mdr100AAP, telefondan da dinledim. Bence gayet iyi olacaktır, tavsiye ederim. Mikrofonu olması ve telefon görüşmesi yapabilmek de ayrıca iyi oluyor telefonla kullanırken.

Bu modelde karar kılarsanız forumun 2.el bölümünde @karanehir35 Ahmet Bey kendininkini satıyor, sıfırına boş yere daha fazla para vermeyin derim.

3. WarForFears

WarForFears Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Bass seven biri olarak mdr950ap modelinimi önerirsin yoksa mdr100 ap mi. 950ap extra bass diye geçiyor ama extra bassı 3hz aralığına inebildiği içinmi yazmışlar merak ediyorum. 3hz28khz aralıkta. Mdr100 ise 5hz60khz. Çok daha pahalı olmasa mdr 1a alırdımda fiyatı pahalı

4. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog FLAC

Beğenileri:
    1.422
    Kusura bakmayın mdr950ap'yi hiç dinleme fırsatım olmadı ne yazık ki..

WarForFears bunu beğendi.
  5. tugrul6733

tugrul6733 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Abilerim herkese çok selamlar.Forumunuza yeni üye oldum o yüzden sürç-i lisan edersem şimdiden affola.

350 liraya kadar olabildiğince FLAT ses veren kulaklık tavsiyesine ihtiyacım var. Kulaklıkta bir diğer aradığım özellik yalıtımının iyi olması.Dışarı ses vermesi çok umrumda değil ama dışardan ses gelmesine pek tahammül edemiyorum.Ve de bir diğer aradığım özellik kulaklık pedlerinin kulak etrafımı kaplaması. Mesela marshall major 2 sahibiydim yalıtımı falan çok iyiydi ama padler çok küçüktü kulağımı çok acıtıyordu uzun süre kullanamıyordum.

Alacağım kulaklığı telefonla spotifydan müzik dinlemek için kullanacağım genellikle. Referans kulaklıklarına falan da baktım ilerde kayıt-kuyut işlerine girersem diye ama referans kulaklığıyla telefondan müzik dinlemez tarzı şeyler okudum bu yüzden ne yapacağımı bilmiyorum.

Bu arada aklımda Beyerdynamic dtx910 modeli var. Sizce bunu alırsam nasıl bir seçim yapmış olurum? Bunun haricinde önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Hepinize şimdiden teşekkürler.

6. brendan

brendan MP3

Beğenileri:
    92
    akg k551, k553

7. tugrul6733

tugrul6733 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    hocam bu yazdığınız modellerin türkiyede satışını bulamadım. amazon dan almayı düşünmüyorum ama amazon fiyatı da bütçemi aşıyor. bütçem en fazla 350 lira. acaba önerebileceğiniz başka modeller var mıdır ?

8. brendan

brendan MP3

Beğenileri:
    92
    ikinci el almani oneririm bulursan. yeni isriyorum dersen sony mdr7506 oneririm 500 liraya satiliyor cesitli sitelerde.

9. tugrul6733

tugrul6733 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    İkinci el almayı istemiyorum hocam ya.Ve de maalesef 350 liradan yukarıya çıkamıyorum bu doğrultuda önerebileceğiniz modeller varsa çok mutlu olurum. Ayrıca beyerdynamic dtx910 nasıldır?

10. XSoldier

XSoldier MP3

Beğenileri:
    16
    px 100 ve portapro gibi kulağın hava almasını engellemeyen, terletmeyen kulaklık tavsiyeniz var mı?

11. Legolas1907

Legolas1907 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Merhaba arkadaşlar kulak üstü kulaklık almayı düşünüyorum. Şuan kulak içi cks77 kullanıyorum anlayacağınız üzere biraz bass head biriyim.
    Aldığım kulaklığı samsun galaxy s7 cihazda kullanmayı düşünüyorum. Beklediğim özellikler her ne kadar bası sevsem de müzikte farklı enstrümanları duymayı da istiyorum özellikle tizleri parlamayan daha çok mid ve bass ağırlıklı vokalleri duyabileceğim basslarda miktardan ziyade çözünürlüğü daha yüksek alt frekansları sonuna kadar hissettiren derinden gelen yumuşak bassları olan kafa şişirmeyen kulaklık tavsiyesi istiyorum. Sony MDR-XB950APB Bu kulaklık gözüme çarptı fiyat olarak 300-500tl arası bir bütçe ayırabilirim.

12. Whisper

Whisper MP3

Beğenileri:
    47
    merhabalar,

Bir çok marka model kulak içi kulaklık kullandıktan sonra ibasso it03 ile bu serüvenimi sonlandırdım.. şimdilerde spor yaparken kablosuz dışarıda yada evde kablolu olarak kullanabileceğim kafa üstü kulaklık arayışındayım cep telefonu ile dinleyeceğim htc 10 kullanıyorum bass seviyorum kendinden amfili ses güçlendiricili bir model arayışındayım..

Özen bunu beğendi.
  13. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    Valla 2. el 750 800 Arası bulabilirseniz eğer Sennheiser Momentum Wiriless 2 modelini şiddetle tavsiye ederim.

14. Whisper

Whisper MP3

Beğenileri:
    47
    Tavsiyeniz için teşekkürler, inceleyeceğim..

15. kayisikent

kayisikent MP3

Beğenileri:
    35
    - Bütçe üst sınır : 300 TL
    - Amfi ve DAC hakkındaki durumum : Laptop ile EVDE kullanacağım. Amfi veya DAC sahibi değilim. yılbaşında 350tl civarı alma düşüncem var.
    - Sıfır veya ikinci el tercihim : Sıfır
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumum : İkisi de uygun.
    - Ne tür müzikler dinlediğim : Pop, R&B, House Müzik (spotify hazır listeler: cardio, teenparty vb.)
    - Beklentilerim : şuan osrty kc06a ile vds3s sahibiyim, ancak ostry aldıktan sonra vsonic i kullanmıyorum, kc06a daha sıcak ve canlı geldi sesi, daha hoşuma gitti açıkçası, bu iki model arasındaki farka göre tavsiyede bulunabilirsiniz. Mikrofon olması +dır, ancak önemli bir tercih etkeni değildir.
    (her iki modeli de buradaki incelemeler aracılığıyla almıştım, çok teşekkür ediyorum buradan)

Şuan gözüme takılan modeller:
    http://www.hepsiburada.com/superlux-hd668b-studyo-izleme-kulaklik-p-HBV0000014QUX
    https://urun.n11.com/kulaklik/sony-...rluklu-katlanabilir-kulaklik-siyah-P208377100

EDIT: Fiyat 350 olarak güncellendi. Sony mdr-100aap ürünü ile mdr-1a arasında ses karakteri farkı çok mudur? mdr-1a yı dinledim hoşuma gitti ancak 600TL lik fiyatı tuzlu geldi.

Edit2: 100aap alındı.

Son düzenleme: 24 Aralık 2017
  16. SoundTwister

SoundTwister Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Öncelikle herkese selamlar yardım edecek olanlara da şimdiden teşekkürler.
    -Bütçem 400 TL
    -İlk defa bu seviyede bir kulaklık alacağım,şu an için bana anakart yeterli gelecektir diye düşünüyorum.
    -Yurtiçinden alacağım.
    -Soundtrackten başka bir şey dinlemiyorum(film,oyun vs.),ayrıca en az 16bit Flac formatta dinliyorum.
    -Pek anlamıyorum o yüzden ayrıntıya giremeyeceğim fakat araştırdığım kadarı ile benim dinlediğim müzik tarzı dolayısıyla en iyisi basıyla midiyle tiziyle dengeli bir kulaklık bana hitap edecektir.
    -Benim göz gezdirip almaya uygun gördüğüm modeller şunlardır:
    Sennheiser HD 4.20s
    Sony MDR-100AAP
    Sennheiser HD 4.30

Edit:MDR-100AAP aldım.

Son düzenleme: 31 Aralık 2017
  17. Furkany55

Furkany55 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba değerli forum üyeleri. Ben aranıza yeni katıldım. Şimdilik sadece 300 TL civarında dışarıya ses geçirmeyen bir kafa üstü kulaklık tavsiyelerinizi isteyeceğim. Ekipmanım yok. Sadece Android cep telefonum var. Muhtemelen yakın zamanda kayıpsız denilen müzik calarlardan bir tane alacağım ama onunla ilgili tavsiyeyi ilgili başlık altında isterim. Genelde Alternatif Rock, Punk Rock ve Nu metal dinliyorum. Kaliteli ve detaylı ses önemli benim için. Bu doğrultuda tavsiyelerinizi duymak isterim. Teşekkürler.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 27 Aralık 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2017 ---
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 27 Aralık 2017 otomatik olarak birleştirildi ---
    Px200, HD 407

18. Ibanez

Ibanez MP3

Beğenileri:
    31
    Arkadaşlar metal müzik için kablosuz 300-600 tl arasında öneriniz olur mu?

19. gokhand06

gokhand06 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    İyi günler,

Müzik yapmamda, saf sesi duymama yardımcı olacak bir kulaklık arıyorum. Mixcraft, Cubase 8 gibi DAW programları kullanmakla birlikte, malesef bütçemin çok geniş olmamasından ötürü, Behringer UMC204HD gibi "budget" olarak değerlendirilebilecek bir Ses Kartı kullanmaktayım. Bu kart üzerinde kullanabileceğim, 6.35mm (1/4) bir girişi olan, başlığın belirttiği ölçeklerde bir Referans kulaklık almak istiyorum.

Bir kaç kulaklığı araştırdım, misal; AKG K92, Sony MDRV6 gibi.

https://www.gelecekevimde.com/sony-...x_gJ784sw-5EJNXB9ozSXwYgBI1LUGLRoCq5gQAvD_BwE

http://www.elektroniksatis.com/AKG-K92-Stereo-Studyo-Kulaklik,PR-8159.html

Bu konularda bana yardımcı olan öğretmenime sorduğumda gerçekten iyi bir kulaklık almayacaksam herhangi bir tanesinin işimi hayli göreceğini söyledi. Bu arada, kulaklığı enstruman ve vokal kayıtları için (Genel olarak enstruman) kullanacağım.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

20. theoden

theoden Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhabalar,
    Bütçem; 100-450
    - Amfi ve DAC kullanmıyorum.
    - Sıfır ürün alacağım
    - Yurtiçi almayı düşünüyorum.
    - Alternatif Rock & Elektronik , R&B , Enstrümantal, Trap, Heavy Metal, diğerlerine nazaran bir tık fazla Indian Pop
    - Müzik terimleri hakkında yeterli bilgi birikimim yok lakin dolgun, kafa ağrıtmayan bir bass, kulak tırmalamayan tiz ve kısacası ben hayal dünyamda kayboluyorum müzik dinlerken, gerçekçiliği arttıracak bir kulaklık arayışındayım.
    - İos işletim sistemine sahip iphone 6 model telefonumla dinlemeyi planlıyorum nadiren bilgisayarla kullanacağım aklımda Sennheiser hd 4.40 BT var lakin fiyat konusunda beni aşıyor, bu zamana kadar kullandığım tüm kulaklıklar kablo ezilmesi ve kopması yüzünden çöp oldu

Sayfayı Paylaş