~2000 TL Bütçeli DAP Önerisi

'Müzik LJalarlar Genel' bölümünde ahbob tarafından 5 Temmuz 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. ahbob

ahbob Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Arkadaşlar, üstatlar merhabalar.

Öncelikle bu forumda tüm bilgi paylaşımı (özellikle inceleme) yapan arkadaşlara peşinen teşekkür ediyorum, sayelerinde çok şeyden haberim oldu diyebilirim, tam olarak öğrendim diyemesem de. Ancak tam olarak kafama yatan bir sonuca varamadığım için sizlere sormak istedim.

Halihazırda iPhone SE ve B&W P5 Wireless kullanan, alac formatta (Apple sağolsun) müzik tercih eden bir kullanıcıyım. Kaşıntı tutması üzerine DAP olayına girmeye niyetliyim. Öncelikli kriterim olarak pil ömrünün olabildiğince uzun olmasını dilediğimi söyleyebilirim. Bunun haricinde,

-Metal hariç hemen her türü dinlerim diyebilirim, bu nedenle baskın bir karakterinin olmaması,
    -Yanımda ne var ne yoksa taşımayı sevdiğimden hafızasının yüksek olması veya desteğinin ciddi yükseltmeye müsaade etmesi,
    -Tidal, spotify olmazsa olmaz değil,
    -Zannediyorum neredeyse hepsinde var ama yine de belirteyim, USB DAC olarak kullanılabilmesi,
    -Kullanıcı dostu bir arayüze ve kolay kullanıma sahip olmasını aradığım özellikler olarak söyleyebilirim.

Tüm bunlar için yaklaşık 2000 TL gibi bir bütçe düşünüyorum. Aklımda spesifik bir model henüz hiçbirini tecrübe etmediğim için yok. Nedenini bilmemem ve bütçemi aşmasına rağmen, SONY NW-WM1A çok yakın geliyor bana.

Acelem olmadığı için belli bir noktaya kadar bütçeyi zorlayabileceğimi de söyleyerek, spesifik olarak model önerilerinizi, ve İstanbul'da deneme imkanım varsa (Astell&Kern Bircom'da sanırım, bir onu biliyorum) deneyebileceğim yerler hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

İyi forumlar dilerim.

yolgezer ve zoso86 bunu beğendi.
  2. artears

artears FLAC

Beğenileri:
    685
    Sony Walkman'ler usb dac olarak kullanılmıyor diye biliyorum...

Sent from my fridge using Tapatalk

refuserQ, Mikrobiyolog ve karanehir35 bunu beğendi.
  3. ahbob

ahbob Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Merhabalar, uyarınız için teşekkür ederim. Nereden bende öyle kalmış, bilemedim. WM1A'ya benim için bir eksi olsa da; ses karakteri, pil ömrü ve hafıza olarak denk geldiğim en iyilerinden olduğunu gördüğüm/okuduğum için yine fena bir seçim gibi gelmiyor gözüme. Bu model haricinde farklı önerilerinize dinlemeye hazırım.

4. cgtyguner

cgtyguner FLAC

Beğenileri:
    1.573
    Shanling M5 var, Cowon P1 var. Opus#1 var. AK70 var ZX2 var Shozy alien + var, çıkarsa Hidizs Ap200 var :) Aune m2s var, benim de severek kullandığım Ar-m20 var. Bütçeyi zorlayaraktan Dx200 var 2.el HM901 var. Belki 2.el ak300 olabilir. İlk aklıma gelenler bunlar. Bi araștırın önceliklerinize göre eleyin.

Nazım bunu beğendi.
  5. darkainu

darkainu FLAC

Beğenileri:
    539
    AK70'in arayüzü basit, sesi başarılı, dac olarak kullanılabiliyor, stream servisi olarak sadece Tidal var. Dahili hafızası 64gb, okuduğum kadarıyla 256gb sd kart'la kullanılabiliyor, ben 128 ile kullandım şuana kadar.

6. ahbob

ahbob Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    cgtyguner, önerileriniz için teşekkür ederim. Söylediğiniz modelleri internetim yettikçe inceledim. Önerilerinizden iBasso Dx200 çok hoş göründü de,https://www.hesaudio.com/mp3-playerlar-daplar/117-ibasso-audio-dx200.html buradaki fiyat doğruysa etiketinden kaybediyor ne yazık ki.

darkainu, öneriniz için teşekkür ederim. cgtyguner'in de öneri listesinde olduğundan inceledim kendinisi, hafızası hariç herşeyi çok güzel görünüyordu ki pil ömrünün nispeten kısaymış, 8 saat gibi birşeyler okudum. Günde yaklaşık 3-4 saat kullanacağımı varsayarak bana az geldi, gerçi DAP ortalamaları nasıl, bu konuda da çok bilgim yok. İlk fırsatta denenecek listemde yer etti kendisi.

7. ufuksaracci

ufuksaracci MP3

Beğenileri:
    435
    2000 Tl badında AK70 ve Fiio x5iii var sizin isteklerinizi karşılayan. WM1A boyutları açısından bana göre pek taşınabilir bir alet değil

8. yolgezer

yolgezer MP3

Beğenileri:
    88
    Chaturanga bunu beğendi.
  9. darkainu

darkainu FLAC

Beğenileri:
    539
    Benim kullanimimda 8 saat surmuyor sarji, 10 saat civari gozukuyor 24 bit flac ve dsd parcalarla. Sarj olayinda sony disinda pek farkli performans veren yok zaten bilginiz olsun.

Wm1a'yi ben de alacaktim ama 280gr cepte pek tasinacak gibi degil.

10. Chaturanga

Chaturanga WAV

Beğenileri:
    2.242
    Amazon.com da 479 Dolar. TR ye doğrudan gönderim yok ama TR ye gönderim yapan bir paket yönlendirme sitesi üzerinden alınırsa, gümrük ve kargo dahil 2200 TL Gibi bir fiyata gelir. Uygun baya bu cihaz için bence.

11. ufuksaracci

ufuksaracci MP3

Beğenileri:
    435
    Pioneer ve Onkyo benim de radarımda ama forumdan birisi kullanmadan kesinlikle almam. Dx200 konusunda acele etmediğim için mutluyum şu anda. Ses olarak bir şey diyemem ama 2017'de dokunmatiği tepkisiz ve takılan bir ürün yapmak nereden baksanız şahane değil mi ?

cgtyguner ve Chaturanga bunu beğendi.
  12. Chaturanga

Chaturanga WAV

Beğenileri:
    2.242
    X5 3.Nesil Android kullanımı noktasında başarılı Ufuk hocam. Tur sonuna kadar almazsan bir şey vakit olursa gönderirim dinlersin.

Onkyo ve Pioneer in modelleri benim de ilgi alanımda.

Elano68 bunu beğendi.
  13. Synthyss

Synthyss WAV

Beğenileri:
    1.734
    Yanında gelen jelatini çıkardığınızda iPhone kadar hassas aletin dokunmatiği hocam. (üzerinde DX200 yazan jelatin değil, onun altında bir jelatin daha var)

ufuksaracci bunu beğendi.
  14. ufuksaracci

ufuksaracci MP3

Beğenileri:
    435
    @Synthyss amacım dx200'ü kötülemek değil yanlış anlaşılmasın, bildiğim kadarıyla sizde dx200 sahibisiniz ya da sahibiydiniz. Bende almak ve almamak arasında çok kararsız kalmış biri olarak o fiyattaki beklentim stabil ve sorunsuz olması. Kullanana ya da deneyenlerden duyduğum kadarıyla benim bu isteklerimi karşılamıyor. Büyük ihtimal yazılımsal sorunlardır, hala dx50'ye güncelleme çıkartan firmanın dx200'ü istenilen seviyeye getireceğinden şüphem yok.

Kısaca demek istediğim acele edip denek olmak istemiyorum, ilk çıktığı dönemde alsaydım büyük ihtimalle soğurdum.

15. xenitis

xenitis MP3

Beğenileri:
    102
    Ilk partiden aldıysanız ekran sorunu olması muhtemel hocam. Yazılımla ilgili bir sorun değil, donanımsal. Garantisi devam ediyorken gönderin değiştirsinler. Ben hiç ekran hassasiyeti problemi yaşamadım çünkü. Üzerindeki ekran koruyucuyla da ilgisi yok. Ancak Android kaynaklı yazılım problemleri var bir miktar cihazın. Bir iki güncelleme sonra tam stabil hale gelecektir tahminim.

Sent from my SM-G925I using Tapatalk

16. ufuksaracci

ufuksaracci MP3

Beğenileri:
    435
    @xenitis İlk parti olayını bilmiyordum, ben almaktan vaz geçmiştim.

17. cgtyguner

cgtyguner FLAC

Beğenileri:
    1.573
    acaba bu uzak doğu firmalarında ürünün yapım aşamasında șöyle diyaloglar yașanıyor mudur?
    -naptin șu menü geçișlerinde takılma olayını?
    -ya onu hallettik de bu sefer de ekranda donma oluyor.
    -olsun șurda kaldı lansmana iki hafta o sorunu da önümüzdeki ay çözeriz. çakarız güncellemeyi oh mis. hem alanlar da ha bire ufak heyecanlar yașar acaba ne değiști diye. bunlar önemli oolum. öyle her șeyi birden tastamam vermiceksin așama așama.
    -?!?!

refuserQ, DrWhite, doğan özen ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. Synthyss

Synthyss WAV

Beğenileri:
    1.734
    Benim ürünüm ilk partiden ve bahsedilen sorunu jelatini çıkarana kadar yaşadım. Jelatinle alakası yok diyip kesip atmayın o yüzden. Stabilite olarak DX200 en başından beri head fi geribeslemesiyle oluşturulan bi alet, FWde de bu olay değişmedi. Şu an 2.3.125 mi ne var aktif ve herhangi bir sorunla karşılaşmadan kullanmak mümkün.

refuserQ ve cgtyguner bunu beğendi.
  19. xenitis

xenitis MP3

Beğenileri:
    102
    Hocam alakası yok derken ekran sorunu ıbasso tarafından kabul edilen ve donanım değişikliği yapılan bir sorun. Hazır garanti devam ediyorken değiştirin. Çünkü sizin gibi yapip düzeldiğini ama bir hafta sonra sorunun yine baş gösterdigini bildiren kullanıcılar var.
    Benim ekran yeni olmasına rağmen bir kaç olu piksel var, degisim için göndereceğim.

Sent from my SM-G925I using Tapatalk

20. cgtyguner

cgtyguner FLAC

Beğenileri:
    1.573
    Adı çıktı dokuza inmez sekize muhabbeti var hocam :)
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 6 Temmuz 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 6 Temmuz 2017 ---
    șimdi dx200 aliyoz mu almiyoz mu? ona göre sağ böbreği de satıp diyalizle hayatıma devam edicem :gulme

yolgezer, refuserQ ve Synthyss bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş