300TL ve üzeri Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. denizhan007

denizhan007 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Peki hocam yeni bir kulaklık varmış "
    1More Quad Driver" diye o nasıl olur? Yurt dışından da getirtebilirim duruma göre.

2. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    39
    @Yabguz hocamla ileşime geçmeni tavsiye ederim

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. nuclearmoonrise

nuclearmoonrise MP3

Beğenileri:
    14
    Merhaba. Sıfır kulakiçi maksimum 500 lira civarlarında kulakiçi kulaklık bakıyorum. S7 edge cihazım ile kullanacağım. Alternatif Rock ve Indie gibi müzik türlerini dinliyorum. Daha çok sakin parçalar. Benim için en önemli şeylerden biri ses şiddeti. Sennheiser cx 3.00 da bunu yakalayamadım. Ne önerebilirsiniz?

4. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    186
    Ses şiddeti sorununuz kullandığınız mobil cihazın yeterli çıkış gücü üretememesi yüzünden, s8+ kullanıyorum , anca ie80 ile ses seviyesi iyi, harici bir amplifikatör lazım olabilir.cx 3.00 ler en kolay sürülen cihazlardan çünkü.
    Kulaklık almaktan yana illa bir harici taşınabilir amplifikatör ile denemenizde fayfa var.
    Çoğu kullanıcı kulaklığını suçlarken çıkış aldığı cihazı önemsemiyor.
    Kulaklıktan önce ampliler ile deneyin belki kulaklığa ihtiyacınız kalmaz.
    Kulaklığınızdan tam verim almak ancak böyle mümkün olur yoksa yeni alacağınız cihazda da çıkış gücü yetersiz kalacak ve yine tatmin olamayacaksınız.

5. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    39
    Samsung serisini bende denedim hatta s8+ yı da ses siddeti inanılmaz düşük htc10 kullanıyorum kulaklıkkarı patlatacak gibi oluyor akıllı telefonlarda dahili amfi kullanımını genelde sınırlıyorlar batarya ömrü için arkadaşın da dediği gibi harici dac&amp kullanmak en mantıklısı veya dap almak bilgilerinize

6. nuclearmoonrise

nuclearmoonrise MP3

Beğenileri:
    14
    Tamam ama sony nin ex110 kulaklığında bile ses şiddetini sonlara çıkaramıyordum. sony mdr ex750de de öyle gerçi onda ekstradan pil gücü vardı ama. hatta şu an kullandığım kafa üstü mdr-1abt yi kablolu bağladığımda bile ses seviyesi yeterli gelebiliyor ama cx.300 beni hiç tatmin etmedi. kulaklık önerebilirseniz sevinirim profesyonel bir kullanıcı olmadığımdan amfi konusu benim için biraz uzak.

7. Dersolmaz

Dersolmaz MP3

Beğenileri:
    26
    Merhabalar bu fiyat araliginda en basarili kulakliklardan biri sennheiser momentum in ear serisidir. Turkiyede dr ve benzeri firmalardan alabilirsiniz. Eger farkli birsey denemek istiyorsaniz lza4 veya kinera h3 e bakabilirsiniz.

8. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    186

Cx.3.00 den memnun kalmadıysanız momentum in ear modelinde de ses seviyesi distorsiyona engel olmak için düşük tutuluyor.
    Eğer deneme-ulaşma şansınız varsa htc10 stock telefon kulaklığını da bir deneyin derim
    Ses şiddeti ve bass sunumu inanılmaz yüksek ve 100 lira civarına telefonculardan temin edilebiliyor.
    En azında ben o kadar yüksek ses veren kulakiçi görmedim.
    S8+ da bile cılız ses çıkışını coşturan kulaklıktır.
    Denemeye değer 500 liraları saçmadan belki de aradığınız şeydir...

nuclearmoonrise bunu beğendi.
  9. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    523
    ustad ben 1 more quad aldım fakat aklım FLC 8s'de kaldı. keşke bu mesajını daha önce görseydim.. Rock/Metal için iyi bi kulaklık arıyordum.

10. nuclearmoonrise

nuclearmoonrise MP3

Beğenileri:
    14
    Dostlar cahilliğimin kusruna bakmayın yeni konu açmak istemediğimden buraya yazmak istedim. 18 ohm li bir kulaklıktan istediğim ses şiddetini telefonda alamıyorum. 32 ohm li bir kulaklıktan hiç alamam değil mi? O zaman fiio nun a1 amfisinr sıcak bakmaya başladım. Ne dersiniz? Telefonla kullandığımda müziğin tiz-bas dengesini bozmadan doğal bir akış sunarak ses şiddetini istediğim seviyeye çıkarabilir mi? Mini bir boyutta olduğundan tercihim bu olacak gibi. Olumlu yanıtınızda sipariş vereceğim.

11. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    Besleme ve ses şiddeti konusunda kulaklığın empedansı dışında başka etmenler de olmakla beraber 18 Ohm'da durum buysa 32 Ohm dan beklediğiniz ses yüksekliğini alamama ihtimaliniz daha çok.

A1 konusunda kullanmadığım için ses karakterine olumlu olumsuz bir etkisi var mıdır bilemiyorum. Ama bu fiyat aralığında ve bu boyutta bir cihazın ses şiddetini yükseltme dışında ses karakterine çok müdahale edeceğini sanmıyorum. Yine de A1 kullanan arkadaşlar yanıtlarsa daha iyi olur.

Benzer durumu bu hobiye 10 ay kadar önce başlarken bende yaşadım. Telefonum yetersiz güç verdiği için Creative Sound Blaster E1 taşınabilir amp aldım işimi gördü bir süre. Daha sonra da telefonu değiştirdim zaten. Ses karakterine bir etkisi olmadı, seste herhangi bir bozulmaya sebep olmadan yükseltme yaptı E1 oda bir alternatif olabilir.

12. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    39
    18 ohm luk bi kulaklığı normal şartlarda her telefon sürer diye düşünüyorum kulaklıklada alakalı olabilir yinede denemeden karar verme bence 32 ohm luk bi kulaklık dene ve karşılaştır sonra karar verirsin bu arada 18 ohm luk kulaklığın marka modeli nedir

13. nuclearmoonrise

nuclearmoonrise MP3

Beğenileri:
    14
    üstte arkadaşlara cx 3.00 da istediğim ses şiddetini alamadığımı söyledim onlar da kolay beslenebilir bir kulaklık olduğunu, telefonun ses çıkış gücünün az olduğunu söylediler. s7 edge kullanıyorum. cx 3.00 ı hem ses şiddeti açısından hem de genel olarak beğenmediğimden yeni bir kulaklık da alacağım. bu kulaklığı da 1more quad düşünüyorum.

14. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.860
    S7 Edge Cx 3.00 ü besleyemedi mi ilginç. Çok yüksek mi dinliyorsunuz siz şüpheye düştüm şimdi.

15. ismailkoc5484

ismailkoc5484 MP3

Beğenileri:
    39
    Bence hatayı kulaklıkta değil cihazda ara çünkü samsung ve sony serisi bu konuda oldukça düşük bir arkadasında htc 10 veya m8 m9 varsa denemeni tavsiye ederim şahsen ben s8+ yı denedim kendi kulaklığımda inanılmaz derecede düşük ses çıkışı var

16. nuclearmoonrise

nuclearmoonrise MP3

Beğenileri:
    14
    Dostum son ses seviyesine getirdiğimde özellikle dışarda müziği pek duyamıyorum. sony nin mesela ex110apb gibi bir kulaklığında bangır bangır ses alabiliyordum. cx 3.00 hem yalıtım konusunda kötü bence hem de dediğim gibi müzikten çok çevreyi dinliyordum. Kulaklıklar kıyas edilemez fakat kafaüstü kullandığım mdr-1abt nin ses şiddeti bluetoothta gayet yeterli geliyor mesela. demek istediğim çok aşırı yüksek dinlemiyorum.

Ben cx 3.00 dan genel olarak memnun kalmadığımı söylüyorum. telefonu satıp axon 7 almayı düşündüm ama uzun işler bunlar da. amfi sorunuma çare olacaksa bu benim için yeterlidir. şu an zaten cx 3.00 kullanmıyorum. anneme verdim şu an sadece mdr 1abt

17. salih

salih Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhabalar, en fazla 500 lira verebileceğim, sansa clip+ müzik çalarımla kullanacağım bir kulaklık arıyorum. daha önce yuin g2a, yuin ok3 ve brainwavz m2 kullandım, şuan telefonun kulaklığını kullanıyorum. müzik olarak deep,techno ve house başta olmak üzere diğer türlerden de biraz dinliyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum. yurt dışından da alabilirim reklam olmayacaksa hesaudio'dan da alabilirim.

18. fck93

fck93 MP3

Beğenileri:
    62
    momentum in ear da kullanmış olarak sana 1more triple driver'ı tavsiye ederim. her yönüyle beğendiğim bir kulaklık

batsfer bunu beğendi.
  19. salih

salih Yeni Üye

Beğenileri:
    0
  20. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    523
    güvenilir hocam. ben quad aldım 5-10 gune elimde olur. triple için 47$ çok iyi fiyat.

Sayfayı Paylaş