300TL ve üzeri Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. cio_cio

cio_cio Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar. 350-400 tl civarı, iphone ile kullanacağım (spotify üzerinden) bir kulaklık bakınıyorum. jazz, blues, pop severim. metal, rock, rap ise hiç dinlemiyorum. Tavsityeleriniz nelerdir?

2. Emreozcan

Emreozcan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba Arkadaslar;

Oncelikle bu forumu buldugum icin mutluyum ve tavsiyeniz icin simdiden tesekkur ediyorum.

Konu basligindan anlasilacagi gibi kulakici kulaklik tavsiyesi rica ediyorum. Aslinda aradigim kulaklik Bose Soundsport Wireless Free - Bose'nin hic kablosu olmayan kulakici bluetooth kulakligini internette gorunce carpildim. Apple earpods denedim ama ses kalitesinden memnun kalmadim (bence Sennheiser serisine gore dusuk kalitede).

Ne aradigimi basliktaki formata aktaracak olursak:

-Butcem 500-1200 TL.
    - Mumkunse kullanilmamis 0 olsun veya sadece acilip denenmis 2. el olabilir.
    -Yurtdisindan alim yapabilirim cunku yurticinde istedigim kulakligi (Bose Soundsport Free) bulamadim.
    - Genellikle spotify/iphone ikilisi uzerinden rock, indie, elektronik/rock ve bazen rap muzik dinliyorum. Sporcu oldugum icin gaza getiren tum muzikleri dinlerim aslinda ama agirlikla rock veya elektronik/rock dinliyorum.
    - Nasil bir ses aradigim konusunda acemiyim, yillardir Sennheiser kulakici kulakliklar kullaniyorum. Su anda kullandigim Sennheiser CX200'un ses kalitesinden gayet memnunum. Ozellikle yeni iphonelarla gelen kucuk adaptorun de kabloya eklenmesi sonrasinda kablolu kulakliklar beni rahatsiz etmeye basladi. Ozetle CX200 veya esdegeri ses kalitesinde ama kablosuz kulaklik ariyorum.

Begendigim ve bulmaya calistigim kulaklik asagidaki Bose:

https://www.bose.com/en_us/products/headphones/earphones/soundsport-free-wireless.html

B
    una yakin tavsiyeleriniz varsa (apple earpods disinda) onlara da acigim fakat hic kablo olmamasi tercihim. Yoksa bu kulakligi en uygun nereden temin edebilirim yine tavsiyelerinizi rica ederim.

Tesekkurler.

3. Emreozcan

Emreozcan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
  4. hunt2rk1ll2r

hunt2rk1ll2r Yeni Üye

Beğenileri:
    1

Hocam öncelikle merhabalar. Aşağı yukarı beklenti-bütçe-tarzımız aynı. Bende fitnessla uğraşıyorum. Uzun süredir sansa clip zip+ath cks99 kullanıyordum fakat artık kablo iyice rahatsız etmeye başladığı için bluetooth arayışına girdim. Genelde müzikleri yüksek sesli dinlemeyi seviyorum sporda gaza getiriyor :) Deneme amaçlı meizu ep-52 aldım. Fakat iphone 7 plus ile kullandığımda ses yüksekliği clip zip+cks99'un yanına bile yaklaşamaz. Acaba bunun sebebi kulaklık mı, iphone mu karar veremedim. Şimdi sennheiser m2 iebt almayı düşünüyorum. Size tavsiyem de earbuds yerine iebt leri tercih etmeniz. Şahsen kaybolma derdi vs olmaz.

Emreozcan bunu beğendi.
  5. DefinitioN

DefinitioN Analog Yetkili üye

Beğenileri:
    2.960
    Değerli yönetici arkadaşlar,bu konudaki xxx-xxx arası kulaklık başlıklarının güncellenmesi lazım.

Bizim zamanımızdaki gibi 600 liraya en iyisini alabilme devri çok geride kaldı.Şimdi kendim için orta halli bir kulakiçi alayım diyorum ama yok.Ya 100 tl civarı ya 2000.

Herşeyi dövizle açıklamak ta zor.O zamanlar 500 dolarlık (dolar 2 lira civarıydı) EX1000'i 600 liraya alabiliyorduk mesela.

Yanlış anlaşılmasın.Alabilme-alamama meselesi değil.Hobinin ortası kalmadı.Demem bu......

Mikrobiyolog, delgren, Zenetic ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. brendan

brendan MP3

Beğenileri:
    92
    ortaya bi tavsiye bırakayım, daha önce de yazılmıştır belki "pinnacle p1", orta sınıfın kralı bana göre. 650-700 tl civarı yurtdışından alınabiliyor.

DefinitioN bunu beğendi.
  7. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    186
    Aceleci davranıp ie80 almıştım bende,eskiden öyle tavsiye veren abilerimiz yoktu :)) sonra kulaklığın ses karakterine alışmak zorunda kaldım :))
    Bu da değişik bir tecrübe oldu.

8. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    312
    Arkadaslar mid'leri geriye atmayan, dengeli ve dogal tonda bir dinamik iem ariyorum. Acikcasi GR07'yi ozluyorum bu aralar. Onun yerine denememi tavsiye edeceginiz bir seyler var mi? Benim dikkatimi cekenler: Mee audio Pinnacle P1, Final Audio E3000, TFZ Series 5(Daha once forumdan bir GR07 degil denince almaktan vazgectim), RHA CL Serisi.

Daha once dinamik olarak kayda deger RHA T20, IM50 ve RE400 kullandim. GR07'nin tonunu daha dogal hatirliyorum.

9. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN WAV

Beğenileri:
    741
    Re600 tavsiye edebilirim. Midleri seviyorsaniz ozellikle..

prostheticwhim bunu beğendi.
  10. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    312
    Cok yerinde bir tavsiye oldu, daha once bir bulusmada denemistim; re400 bass eksik buldugum icin istemedim.

Su anda ayrica amazon ve hifiman store'da 600s versiyonu 100 usd, 16 usd vergi + kargoyla 116 dolara geliyor. Cok tesekkurler.

Son düzenleme: 29 Kasım 2017
    Mustafa ALKAN bunu beğendi.
  11. SK55

SK55 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar merhaba. Htc max310(htc 10’nun yanında verilen kulaklık) kulaklığım bozulduğu için yeni bir kulak içi kulaklık aramaya başladım. Aklımda 1more triple driver ve beyerdynamic idx 160 var. Daha çok deep house,edm tarzı müzikler dinliyorum arada klasik müzikte dinliyorum. Kulaklık karakteri olarak çok keskin bir v-shape istemiyorum,sahne genişliği ortalama üstünde olsun yeter benim için. Diğer kullandığım kulaklıklara göre biraz daha berrak bir seste arıyorum.Htc 10 ile spotify dan dinliyorum.Sizce hangisini tercih etmeliyim,varsa başka önerilerde açığım fiyat sınırım 500tl. Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.
    önceden kullandığım kulaklıklar;
    -htc max310
    -pioneer se cx8
    -ath cks99
    -jabra sport pulse
    -xiomi piston 2
    -beats urbeats

12. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.710
    1more triple mantıklı bir seçim.

Chaturanga bunu beğendi.
  13. intercosmics

intercosmics Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar foruma üye oldum bir kaç gündür incelemeleri takip ediyorum ama okudukça kafam iyice çorba oldu. kısacası derdimi anlatayım sizlere.

htc1o kullanıyordum kısa bir süre öncesine kadar ve telefonu değiştirip huawei mate 1o pro aldım. kulaklık girişi yok ve type c üzerinden dönüştürücü ile kulaklık girişi sağlıyorum. ses testi yapıyım diye kulaklıgı taktıgım gibi beynimden vurulmuşa döndüm resmen. htc10 a göre ses çok kötü cidden. neden böyle, nasıl daha iyi performans alırım diye araştırırken uzun zamandır aklımda olan amp alma hayalimi gerçekleştirip onunla bu işi çözerim dedim ve SMSL IDEA siparişi verdim. şu anda yolda geliyor kendileri. bu amp ile ses deneyimlerimi htc10 a göre daha iyi seviyelere taşıyabilecegimi düşünüyorum. dogrumu düşünüyorum yanlışmı düşünüyorum emin değilim açıkçası. şimdi de madem bu işi geliştirmeye soyundum kulaklığımı da değiştirme düşüncesindeyim. günde minimum 4-5 saat kulaklıkla vakit geçiriyorum. rave hariç bütün techno türlerinin yakın takipçisiyim. techno dışında deep house, tech house, minimal gibi türleri de ağırlıklı olarak dinliyorum. Müzik dinlediğim vakitlerin %80i bu bahsettiğim electronic türler ile geçiyor. Geriye kalan %20lik kısım ise yabancı alternatif veya akustik ağırlıklı diyebilirim. Bu bahsettiklerim dahilinde fazla basshead gibi gözüksemde aslında durum tam olarak öyle degil. Diger sesleri ezmeden tonlu bassları hissedebileceğim berrak midlere sahip bir kulaklık arayışı içerisindeyim.

Kullandığım in-ear kulaklıklar:
    -JVC FX3X
    -Sennheiser CX500 (5.00 olan değil eski versiyonu)
    -Denon AH-C710 (kullandıklarım arasında en favori kulaklığım)
    -Son bir senedir de htc10 standart kulaklığı Htc Max 310 kulanıyorum.

Bütün bu parametreler ışığında tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Sayfayı Paylaş