500TL ve üzeri Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. sertac

sertac FLAC

Beğenileri:
    217
    I
    İnci el bulabilirsiniz belki hocam vardı ilanlarda 2500,3000 TL arası.

2. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.861
    Evde dinlemek için açık (izolasyonu olmayan) bir kafaüstü arıyorsanız yeni çıkan Sennheiser HD660s i birkaç hafta bekleyip yorumlar daha netleştikten ve satış listelerine girdikten sonra alabilirsiniz.

Türkiye'de ne zaman satışa konur bilemiyorum ama Sennheiser ABD sayfasında 500 Dolar olarak görünüyor liste fiyatı. Vergiyle beraber 600 Dolar gibi düşünülebilir.

Kalan paraylada masaüstü bir AMP alabilirsiniz.

Birkaç gün önce yazmış olsaydınız Massdrop'ta ki HD6XX dropuna (199 Dolar) katılmanızı tavsiye ederdim. HD660s, 600 serisine (600, 650, 6xx) upgrade olmak üzere üretildi, ilk izlenimler başarılı olduğu yönünde ancak henüz detaylı ve son kullanıcı incelemeleri gelmedi.

denizhan007 bunu beğendi.
  3. denizhan007

denizhan007 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Hocam öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Hazır sizin kadar bilgili birisini yakalamışken müsadenizle bir kaç sorum olacak. Shanling M5 cihazımı usb ile bilgisayara bağlayıp ''Tidal hifi'' üzerinden dinliyorum müziklerimi. Fakat bunun yerine bütçeyi biraz daha zorlayıp Sony ZX2+Fiio A5 amfi ve yeni kulaklık mı alsam? Yoksa Sony'e hiç bulaşmadan gücü ve tizleri biraz daha baskın yapmak için amfi+daha iyi bir kulaklık mı almamı mı önerirsiniz?

4. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.861
    Est. çok bilgili olduğumdan yazmadım kulaklık arayışınıza bir öneriydi sadece.

Ancak öncelikle siz kafaüstü ile müzikleri evde masaüstü bir setupla mı dinleyeceksiniz yoksa taşınabilirlik mi arıyorsunuz? Fiio A5 vs düşündüğünüze göre taşınabilirlik arıyorsunuz anlaşılan.

Dışarda kullanmak için bir kafaüstü arıyorsanız önerdiğim Sennheiser modelleri açık yapıda modeller. Dışarda dinlerseniz çevrenize de müzik ziyafeti çektirirsiniz ama detayları sizin kadar duyamayacakları için biraz gıcık olabilir insanlar :D

Dışarda kullanım için bakacağınız kulaklık kapalı (closed back) karakterde olmalı. Bu şekilde ise arayışınız başka arkadaşların önerileri olabilir.

Ben evde dinlemek için aradığınızı düşünmüştüm.

Dolayısıyla ZX2 + Amfi mi yoksa başka bir kulaklık + Amfi mi sorunuza ancak kullanım alışkanlığınızı yazarsanız bir cevap verilebilir.

5. denizhan007

denizhan007 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Anladım hocam. Çoğunlukla evdeyim ara sıra da iş yerine götürürüm diye düşündüm ama o hiç önemli değil. Siz bana evde "Tidal" ile Rock/Metal müzikten keyif alabileceğim bir sistem önerirseniz sevinirim.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.861
    Benim kafaüstülerle deneyimim yok gibi bir şey ama HD600 / 650 / 660s i buna rağmen tavsiye ettim (hifi dünyasında bir çok kişinin beğendiği modeller olması sebebiyle, tabi 660s hariç onunla ilgili izlenimler çok az henüz) ama size uygun olup olmadıklarını okuyarak araştırararak bulabilirsiniz. Bu konu başlığını baştan başlayarak incelemenizi tavsiye ederim.

7. Sadkmf

Sadkmf MP3

Beğenileri:
    11
    HD650 metalle iyi değil bence..
    Bence Th-X00 alın. Massdropta satışta şu an. Rock-Metal için sanırım purpleheart en iyi seçenek.
    TH-900'e çok yakın olduğu söyleniyor...

fosther ve Chaturanga bunu beğendi.
  8. Prognoiac

Prognoiac Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Oncelikle aranıza katıldığım için çok mutluyum. Bir haftadır derinlemesine araştırmama rağmen hala kafamda soru işaretleri var. Özellikle dışarıdayken, dinlemek üzere bir kulaklık arıyorum. Ama evde de dinliyorum, hep dinliyorum aslında .)

Şu ana kadar beğenerek kullandığım kulaklık senheiser cx 3.00 ve cx 5.00 oldu. Ama benim değildi cx 5.00.

Cx 3.00in da pek ömrü kalmadı.
    Ve daha iyi around ear kulaklık istiyorum. Bütçemiz 1k üstü maks 1400 liraya kadar çıkabilir. Müzik hayatımın büyük bir parçası. Dinlediğim genres değişmekle beraber çoğunlukla; Progrock, classic rock, kisaca rock turevlerinin cogu, Prog metal,symphonic,power metal. Blues,country,jazz,funk,folk diye devam ediyor. Midleri iyi almak istiyorum. Tizler çok önemli, Progrock dinlerken midleri ve tizler benim icin önemli, bateri kısmında cowbell Vs o zilleri duymayı çok seviyorum soundstage ten beklentim çok olmasa da bu yönden soundstage biraz lazım , bass öne çıkmasın iyi olsun yeter. Tizler de rahatsiz edici one cikmasin tabi, aslinda dengeli bir ses istiyorum. Çok mu kötü tarif ettim bilmiyorum. Closed back tercih ettigimden soundstage beklentim çok değil. Ama sıfır da olmasa iyi 1k bütçeye vardır herhalde.

Müzik kaynağı olarak (dac) : LG V20 (quad dac denen zimbirtisi var. Güya sıradan bi telefon göre sesi daha iyi). Amfim yok. Bir diğer dac ise evde piye bağlı scarlett solo focusrite.
    Birinci el tercihen, yurtdışı olarak belki, Almanya muhtemel.(amazon.de)
    Dışarıda da kullancağımdan izolasyonu iyi ve closed back tercihim.
    Şu aralar dinlediğim Shuffle listem ağırlıklı progrock metal ve türevleri içeriyor:
    https://open.spotify.com/user/chosenusernames/playlist/1EepLKlBoAOVAKup93O32V
    Ayrica genelde kaynak Spotify ve CD arşivim.
    Tesekkur ederim şimdiden, kafanızı sisirdim. Şu buluşmaları gelmeyi çok isterim ayrıca. )

Son düzenleme: 31 Ekim 2017
    returnity ve mattiadestro bunu beğendi.
  9. kaangoksen

kaangoksen Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba,
    Forumu takip ediyordum bu ilk postum olacak şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
    700 TL ya da yurtdışında 150 Euro'ya kadar fiyata sahip bir kafaüstü kulaklık arııyorum
    - Amfi ve DAC --> amfisiz
    - Sıfır
    - Yurtiçi veya yurtdışı --> Fark etmez
    Senfoni, Alternatif Rock, Caz, nadiren pop
    Orkestral müziklerde enstürmanları duymak istiyorum bu yüzden tizleri ve basları tatmin etmeli.

10. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.861
    Şu anda Massdrop'ta satışta olan Hifiman HE4XX başarılı bir planar kulaklık. Massdrop versiyonunu değil ama 400i yi kullanan arkadaşlar var onlar dinlediğiniz müzik türlerine uyumu hakkında fikir verebilir.

170 Dolar + 15 Dolar Kargo + 34 Dolar gümrük vergisi olmak üzere toplamda 219 Dolar'a gelmiş olur, 1-2 gün içinde kargoluyorlar. 150 Euro üst sınırınız varsa, 150 Euro'ya alacağınız kulaklığın kargo ve gümrüğü eklendiğinde hemen hemen aynı fiyata geliyor.

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-hifiman-he4xx-planar-magnetic-headphones

Ekleme: Bildiğim kadarıyla Vedat hocam (@Pax) ve Turan (@Mikrobiyolog) hocamda var HE400i.

Ekleme 2: Gerçi planarlar güç istiyor daha iyi performans için. Amfisiz kullanacağım demişsiniz bu durumda anlamsız olabilir :)

Son düzenleme: 4 Aralık 2017
  11. returnity

returnity Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Muzik zevklerimiz oldukca benzer oldugundan uzun suredir over-ear kullanmiyor olsam da kullandigim donemde cok memnun kaldigim audio technica ath-m40x'i rahatlikla onerebilirim. Tizler ve midler konusunda oldukca basarili, bass'i hissetiren ama on plana cikarmayan, kapali bir kulaklik icin oldukca tatminkar soundstage'i olan ve kolay surulebilen bir kulaklik. Hem de limitinizin oldukca altinda bir fiyata temin edilebiliyor. Hatta burada temiz bir ikinci el ilanina da denk geldim gecen gun.

Genelde ise gidip gelirken muzik dinleyen birisi oldugumdan biraz daha kolay kullanilan in-ear'a yoneldim ve artik pek kullanmiyorum ama kesinlikle cok guzel anilarim var M40X ile ilgili...

Ama itiraf etmeliyim ki su asamada kullandigim iphone-> chord mojo-> pinnacle P1 kombosu cok daha lezzetli. P1 kendi fiyat kategorisinde mukemmel bir in-ear aradiginiz ses karakteri yonunden ama surulmesi zor oldugu icin amp sart malesef. Bu black friday'de bir delilik yapip campfire andromeda siparis ettim fazlaliklardan kurtulabilmek adina, bakalim beklenileni verebilecek mi... muhtemelen bir sony dap almam da olasi butceyi toparladiktan sonra.

Demem odur ki, senn cx 3'ten bir anda 1500 lira seviyesine cikmaktansa kademe kademe yukselmek daha keyifli ve yukselen seviyeyi daha iyi algilayabilmek adina daha saglikli bence. Bu yuzden ath-m40x cok ideal bir aday sizin icin.

Son düzenleme: 4 Aralık 2017
    Mikrobiyolog ve mfya bunu beğendi.
  12. theoldman

theoldman MP3

Beğenileri:
    62
    merhaba,
    muhakkak bahsedilmistir bir yerlerde ama okuyamadim. bluetooth kafaustu mikrofonlu bir kulaklik bakiyorum. biraz koyu tonlamali olsun ki oyun da oynayabileyim dusuncesindeyim. sennheiser hd 4.40 buldum, nasildir? beoplay h4 buldum, aradaki fiyat farkina deger mi gibi sorularim var. 1000 lirayi bant alarak (daha alti olursa daha iyi olur) onereceginiz model var midir? (400 liraya su var fazla fazla yeter derseniz ona da bakarim) not: ayvalikta yasiyorum pek deneme imkanim yok, internetten alacagim.

13. mfya

mfya MP3

Beğenileri:
    260
    HD 4.40 için söyleyeceğim en olumsuz şey galiba BT kullanımı. Ses karakteri de düzeyi de tatmin edici düzeyde değil. Güçsüz bir telefonda kabloyla dinlemekten tek farkı aradan kabloyu çıkarmak. Belli bir seviyeye alışmış kulaklar için bence bu kulaklıkta BT gereksiz. Kablo ile kullanımda ses konusunda İLK izlenimim genel başarımının iyi olmasıydı ancak sahne olarak sanki geriye yaslı konumlandırıldığını hissettim. Oyun sesleri konusunda tecrübem yok fakat tahminim; geniş olmasına rağmen sabit ve biraz sıkışık sahne, oyun ambiyansında yanıltıcı olabilir yönünde. Tabi hâlâ çözünürlük iyi düzeyde. Bunu da atlamamam lazım. Beoplay H4 kullanmadığım için yorum yapamayacağım.

theoldman bunu beğendi.
  14. theoldman

theoldman MP3

Beğenileri:
    62
    hd4.40 i eledim bu yorumun uzerine, baska modeller icin oneri gelirse ona gore yol alacagim.

mfya bunu beğendi.
  15. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    312
    Momentum 2 kablolu model film ve oyunlarda gayet iyi, kablosuzunu bilmiyorum.

theoldman bunu beğendi.
  16. theoldman

theoldman MP3

Beğenileri:
    62
    on ear modelini almistim esime. hakkiniz var oyunlarda iyi, muzikte de fena degil ama detay eksikligi var bu kulakligin. over ear modeli de iyice kapali ses veriyor diye isittim. bu yuzden b&o yu sormustum biraz da.

prostheticwhim bunu beğendi.
  17. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    312
    On-ear denemedim ancak hakkinda pek iyi seyler de okumadim, over-ear cok daha farkli incelemelerden okudugum kadariyla. Kulaklik iyi bir kaynakla kendini gosteriyor, entegre ses karti veya cep telefonuyla harcandigini soyleyebilirim.

theoldman bunu beğendi.
  18. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    19
    Hd 4.30 incelemesi vardi sitede galba hatirladigim kadariyla o incelemedede fazla memnun kalmamisti inceleyen arkadas. Demek ki hd 4.40 fazla gideri olmayan model.

theoldman bunu beğendi.
  19. mfya

mfya MP3

Beğenileri:
    260
    Sennheiser deneyim merkezinde bana söylenen 4.40, 4.30'a BT ve NFC eklenmiş versiyonu olduğuydu. Kablolu olarak tamamen birebir demişlerdi.

theoldman bunu beğendi.
  20. kungormus

kungormus Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Merhaba arkadaşlar. Kafa üstü bir kulaklık almak istiyorum(Over-Ear tarzı). Biraz araştırdım 2 kulaklık belirledim gibi Sennheiser HD569 ve Audio Technica ATH-M50X hangi kulaklığı neden tercih etmeliyim 2 kulaklığıda kullanmış ya da bilgisi olan kişiler aydınlatabilir mi ? Bu arada benim için giriş seviye iyi bir kulaklık olsun istiyorum, bu kulaklıklar dışında tavsiyelere açığım. Bütçe olarak bu kulaklıklara yakın olursa sevinirim. İyi günler.

Sayfayı Paylaş