500TL ve üzeri Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' bölümünde MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    İki kulaklikta birbirinden cok farkli kulvarda. Biri bass ağırlıklı biri biraz dahw flata yakın.

2. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN WAV

Beğenileri:
    741
    Bas istiyorsanız m50x alin.

kungormus bunu beğendi.
  3. kungormus

kungormus Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Şuan uzun bir süre önce aldığım Sony XB450AP kulaklığı kullanıyorum. Yani aslında aldığım her kulaklık şuan kullandığımdan daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Ancak özellikle dinlediğim bir tarz yok. Kulaklıktan beklentim bass istediğimde bassları kaliteli olsun, ama bir klasik müzik ya da rock müzik dinlediğimde de enstrümanları bir referans kulaklıkta ki kadar olmasa da ayırt edeyim istiyorum.

4. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    o zaman ath m50 veya m50x

kungormus bunu beğendi.
  5. kungormus

kungormus Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Öneriler için her ikinize de teşekkür ederim. Peki bu kulaklığı 2. el bulabilir miyim ? Sıfır almak istersem de yurt içi ya da yurt dışı en ucuza nereden alabilirim?

6. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN WAV

Beğenileri:
    741
    Sahibinden de çokça var

7. supermix

supermix MP3

Beğenileri:
    19
    Audio Technica ATH-M50X müzik dinleyenlere çok öneriliyor. Türkiye'de satışı var mı bilmem. Amazondan alınca gayette makul bir fiyata geliyor.

8. rftbyr

rftbyr Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Merhaba

Bir kaç kulak içi deneyiminden sonra kulaküstü kulaklıklara geçmek istiyorum aynı zamande telefon ile kullanım için bluetooth olması yerinde olur.

Senhessier hd 4.50 hakkında pek inceleme bulamadım. Bilgisi olan arkadaşlar kullaklık hakkında görüşlerini yazabilir mi ?

Faklı bir kulaklık önerisi için
    Edm pop ve akustik ağırlıklı müzik dinliyorum
    Bütçem 1000 tl
    Spotify kullanıyorum
    Cihazım note 8

Son düzenleme: 11 Aralık 2017
  9. mfya

mfya MP3

Beğenileri:
    260
    Forumda Sennheiser HD 4.30 incelemesi mevcut. 4.50 bunun BT ve NC özellikli versiyonu.

Bu sıralar incelemesini de yazmak için dikkatle dinlediğim 4.40 versiyonunu açıkçası kablosuz kullanımda pek de önermiyorum. Kötü demiyorum ancak koblolu kullanımdaki sesi çok çok daha iyi.
    Tabi bu yorumum kişisel olmakla beraber Dap ile kullanım sonucu ortaya çıktı. Telefon ile tam manasıyla sürülebilir bir kulaklık olmadığını düşününce ses performansı açısından koblolu kullanım ile BT kullanımın çok yakın performansta olduğunu söylemek mümkün.

Sennheiser çatısı altında f/p oranı gayet iyi bir sesi var ama malzeme kalitesi marka için vasat düzeyde.

Ses karakteri olarak benim gözlemim özetle düze yakın V, sıcak, geniş. 18 ohm diye telefon çok rahat sürer diye düşünmeyin. Çok az da olsa telefona ekstra güç istiyor.

(Ben de buraya HD 4.30-40-50 hakkında her seferinde yeni şeyler yazıyorum. Yakında inceleme yazımı buradan toplayacağım herhalde :) )

DefinitioN ve rftbyr bunu beğendi.
  10. rftbyr

rftbyr Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Yorum için teşekkür ederim dikkate alıcam forumdaki 4.30 incelemesine de tekrar bakıcam
    ben dap veya amfi kullanmadan kullanabileceğim bir kulaklık arıyorum
    yazıyı toparlarsanız ilk ben okurum artık :)

mfya bunu beğendi.
  11. theoldman

theoldman MP3

Beğenileri:
    62
    ben de sizin gibi arayis icindeydim, mfya' nin yorumundan sonra vazgectim sennheiserden. iyi ki de vazgecmisim, gecen hafta izmir'e gittigimde akusta' da b&o h6 dinleme imkanim oldu, telefon ve tidal ile cok guzel surulebiliyor ve tinisi cok hosuma gitti bu fiyat bandinda. ben h7 icin yilbasi indirimi falan olur diye bekliyorum simdilik ancak daha dusuk butce ile h4 u goz onunde bulundurun derim.

rftbyr bunu beğendi.
  12. rftbyr

rftbyr Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Açıkçası myfanın yorumundan sonra senhessier için bende tedirgin olmuştum şuan emin oldum diyebilirim. H4 bütçeme yakın belki bi indirimle alabilirim.Keşke almadan önce deneyebilsem

theoldman bunu beğendi.
  13. mfya

mfya MP3

Beğenileri:
    260
    HD 4.30-40-50 için yanlış bir algı oluşmasını istemem. Kablolu hâli gerçekten iyi kulaklık ancak BT işlemesi o kadar iyi değil. Ben bile mecbur kalmadıkça kablosuz olarak kullanmıyorum çünkü Dapım kabloyla çok tatlı uyumlu. Eminim belli bir seviyeye gelmiş forumdaşlar (ki bu çoğunuz oluyor) kısa süre sonra benim gibi kabloya dönecektir.
    Bunun sebebi BT ile sesin kötü olması değil, kablo ile çok çok daha iyi olması.
    Yoksa şu an daha iyi olduğu yorumlarına şahit olduğum Sony MDR1A'yı satmak yerine bunu satardım :)
    Yanlış algı oluşturmak istemem. Sevgiler, saygılar.

Edit: telefon ile kullanırken kablo ile BT neredeyse farksız

mattiadestro bunu beğendi.
  14. asmerhan

asmerhan Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    İyi geceler hepinize
    Şu anda Sennheiser Momentum In Ear (M2 IEG) kulak içi dinliyorum. Kullandığım cihaz Asus Zenfone 5 (ilk nesil) android telefon. Elimdeki parçalar genelde 16/44 flac , birazı 320 kbps mp3. Ama daha çok Tidal üzerinden dinliyorum müzikleri. Kulaklıktan aslında çok memnunum. Son zamanlarda kafaüstü kulaklıklara merak saldım, aklımda iki model var. Sennheiser Momentum 2.0 Over Ear ve Plantronics BackBeat PRO2.

Daha çok klasik, blues, rock tarzda dinliyorum, müzik dinlerken önceliğim enstrüman ayrımı, sahne derinliği ve konumlamanın iyi olması ve bass frekansların (özellikle 20-40 H arası) güçlü ve olması gerektiği şekilde gelmesi. Düşündüğüm kulaklıklar bana uygun mudur tarz ve telefonu düşünürsek? Farklı bir alternatif önerebilir misiniz ?

Şimdiden teşekkürler.

Düzenleme: Bas öncelikli kısım değil, asıl öncelik enstrüman ayrımı ve iyi bir soundstage, sahne düzeni. Sibilans veya bozulma olmaması. Bütçe 800-1400 arası.

Son düzenleme: 18 Aralık 2017
  15. Çağan

Çağan Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Hires destekli bir kulaküstü kulaklık arıyorum.Basslar benim için önemli.Sony nwz A15 ten dinleyeceğim.Elimde flac 24 bit albümler var.Bunlara yeterli olacak şekilde tek kulaklık mı alsam yoksa dac gerekli midir?Ayrıca hires özellikli kulaklıklar grekli midir?Aynı fiyat aralığındaki kulaklıklar da aynı sesi verir mi?Bütçe 750TL

16. ancientbehemoth

ancientbehemoth Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Merhaba. Yaklaşık 2 yıldır Xduoo X2 ve Creative Aurvana Live (CAL) kullanıyorum. Giriş seviyesi ve bütçe dostu hifi konusunda gerçekten tatminkar cihazlar olarak kabul ediliyor bunlar. Ağırlıkla metal müzik ve ikincil olarak ise rock, trip-hop, jazz, flamenco, soul, funk, klasik müzik, new-age olmak üzere neredeyse her müzik türünü ruh halime göre dinliyorum. Ancak artık dinlediğim müzikte daha fazla ferahlık, çözünürlük ve ayrıntı arayışındayım. Devasa yüksek sesten ziyade kaliteli bir dinleti arayışındayım. Enstrüman ayrımını daha çok ve doğru hissetmek istiyorum. Bu sebeple ekipmanlarımı terfi ettirmeye karar verdim ancak hangi ekipmandan başlamam gerektiği konusunda tam emin olamıyorum. Ekipmanı çoğunlukla ofiste ya da toplu taşımada kullanıyorum ve dışarıya ses verme / dışarıdan ses alma konusunda kulaklığın iyi performans göstermesi benim için önemli. Bu yüzden kulağı saran kulaklık kullanıyorum. Cihazları aldığımdan beri arşivimi FLAC olacak şekilde güncellemeye özen göstersem de arşivimin büyük kısmı 320kbps.

Aradığım berraklıkta ve çözünürlükte sese ulaşmak için:

1. Kullandığım cihazlara ek olarak sağlam harici bir DAC/Amp (topping nx2, fiio a5, vs.) mı alsam?

2. X2’nin yanına kulaklık olarak AT-M40x, Beyerdynamic DT-880 Pro (250ohm) ya da Sennheiser HD 650 + harici DAC/Amp mi alsam? (Diğer kulaklık tavsiyelerine açığım)

3. Kulaklığı değiştirmeyip daha üst seviye bir DAP (Sony A35, ZX100, vs.) mı alsam,?

4. Hem kulaklığı hem de X2’yi bir kenara bırakıp yeni ekipmanlara mı geçsem? (Aigo Z6, Cayin N3, Hidizs AP60, Shanling M1-M2, vs.)

Olabilecek en makul kombinasyonu yapmaya çalışıyorum ancak bir karar veremedim. Yaptığım araştırmalarda öncelikle iyi bir kulaklık ve DAC/Amp yatırımı yapmanın daha mantıklı olacağına dair görüşlere rastladım. Bir de siz sevgili ses severlerin görüşlerini almak istedim. Bu arada Kulaklık + DAP (+DAC/Amp) olarak toplam bütçemi 1200-1500 TL olarak sınırladım. Maksat para saçmak ya da gösteriş değil. Hayal ettiğim ses kalitesine en makul kombinasyonla ulaşabilmek.

Şimdiden teşekkürler hepinize.

17. crax1905

crax1905 MP3

Beğenileri:
    5
    1000 Liraya kadar çıkabilirim.
    Cayin N3 ile kullanıcam, Amfi olmayacak.
    Sıfır istiyorum, yurtiçi veya yurtdışı olabilir.
    Elektronik, pop, r/b, hip-hop, klasik, türkü, rock-metal uzar gider.(Dinleme yoğunluğuna göre sıralama yaptım-en fazla elektronik-house, trancee, trip-hop-)
    V-Moda M100'e karar kılmıştım ama aşırı basslı söylentileri var. İçime sinmedi tam. Şuan elimde ATH-M50X var. M50X'den sonra boğucu bir kulaklık kullanmak istemem. Aradığım şey bass ama diğer frekansları yutsun da istemiyorum.
    Teşekkürler.

Son düzenleme: 13 Ocak 2018
  18. raket07

raket07 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba. Son 5 yıldır beats studio 1.0 modelini kullanıyordum. Gayet de memnundum. Ama gel gelelim ömrünü doldurdu. Plastik kafa bandı kırıldı. Kulak süngerleri yıprandı. Bunları onarabilme şansım varmıdır acaba? Onarma imkanım yoksa yeni bir kulaklık ne önerirsiniz. 500 tl bütçem olmakla birlikte bassa tiz seslere ve yüksek ses şiddetine önem veriyorum. sennheiser hd 4.30 bunun için uygun mudur yoksa başka bir model önerir misiniz? Ve son olarak https://urun.n11.com/cep-telefonu-kulaklik/beats-studio-kulak-ustu-kulaklik-P195301879
    buradaki ürün sizce orijinal midir?
    Teşekkürler.

Son düzenleme: 15 Ocak 2018

Sayfayı Paylaş