64 gb micro sd

'Sıcak Fırsatlar' bölümünde yzk tarafından 24 Mart 2014 tarihinde başlatılan konu.

1. yzk

yzk Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    KINGSTON SDCX10/64GB CLASS10 MICROSD HAFIZA KARTI su an kliksada 99 tl ye inmiş duyurulur.

2. Juhziz

Juhziz MP3

Beğenileri:
    142
  3. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    228
    ben bimeksten 119 veya 129 gibi bir fiyata almıştım. sandisk marka. x3 ile kullanıyorum. sansa clip+ da da çalışmıştı.

kliksa n11 gibi yerlere fazla güvenmeyin arkadfaşlar tablet aldı ekran kırık geldi uğraştılar durdular.

4. yzk

yzk Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Kliksadan bir kaç alışverişim oldu bir problem yasamadım. kartta geldi dun ondada problem yok. Ama bu 64 gb kart diye sahibinden gittigidiyor gibi sitelerde satılan kartların yuzde doksanı sahte. kart uzerinde 64 gb yazmasına rağmen hafızalar 4 gd 8 gb gibi oluyor. Ve bir programla kontrol etmediğiniz surece anlayamıyorsunuz. dikkat etmek gerek.

5. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    Kliksadan ben de aldım geçmişte. Sorun yaşamadım.

HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

6. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    Geçen ay iki tane 64gb kart aldım. Toshiba 160tl sandisk 140tl idi. Çok iyi fiyat vermişler gerçekten.

7. Juhziz

Juhziz MP3

Beğenileri:
    142
  8. yzk

yzk Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Evet farketmemiştim ama kulaklıklardada ciddi indirim varmış. Dayanamadım bir tane sipariş ettim.

9. balanayhan

balanayhan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler bende sayende haberdar olup aldım o kartdan kargo parasıda yok ertesi gün geldi 3d securıtyle aldım ben ama banda garip gelen akbanka vade farkının word ve maksumumdan fazla olması sabancı kuruluşu degilmi bu kliksaki

10. yzk

yzk Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    :) Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

11. SE_GuRu

SE_GuRu FLAC

Beğenileri:
    593
    Teşekkürler, bende konuda görüp fazlasıyla aldım çünkü her zaman bu fiyatlara bulunamıyor, 2 ay önce syrox diye bir markayı aynı fiyata almıştım, hoş oda sorunsuz performanslı ama bu nede olsa kingston Ankarada olupta kargoyla uğraşmak istemeyen arkadaşlarada kar amacı gütmeden yardımcı olurum.

12. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    228
    vatan bilgisayar da fiyatı düşürmüş 2 aya kalmaz hepsi 100 lira altına düşer. ben 128 likler ucuzlasın diye bekliyorum :D

13. balanayhan

balanayhan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Dün tlf numarama gelen mesajda vatan bilgisyarda tlf dahil tüm ürünlerde 36 ay taksit diyordu valla çok iyı bazı şeyleri uzun vadeli alınca çok uygun bir ödeme oluyorda vade farkı ne kadar onu tam bilmiyorum şu an ögrenince yazarım

14. yzk

yzk Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Uzun bir bekleyiş olacak sanıyorum. :)

15. yzk

yzk Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Bundan 20 yıl önce 1.44 mb lık disketler vardı. Sizce bundan 20 yıl sonraki micro hafıza kartlarının hacmi ne kadar olacaktır? :) Şu an 128 gb var desek 1.44 e bölsek 88 888 kat hacim buyumus. Yani 128 gb ı 88 888 ile çarparsak ne oluyor 11 777 777 gb :gulme E tabi allah dağına göre kar verir heralde müzk dosyalarının boyutuda 100 mb lardan belkide 100 gb lara yükselir.

orj_inal bunu beğendi.
  16. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    228
    20 sene sonra micro sd kalmaz. başka standartlar gelişir. hatta cloud depolama sistemine döner herşey diye düşünüyorum.

1 ay önce 120 lira civarına sandisk micro sd kart aldım. 1 sene sonra yine aynı paraya 128 bulursam alırım. olmazsa 2 tane 64 alırım kaset değişir gibi değişirim. yerli flaclar / yabancı flaclar şeklinde :D yıllarca cepte CD ile minidisc ile gezdik. bi cep dolusu pil taşıdık bizi bozmaz 2 tane micro sd taşımak. kaybolmasın yeter.

17. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    10 sene önce ne iPhone, ne de Android vardı. Onlar olmasaydı günümüzdeki taşınabilir elektronik piyasasi, çipiyle, ekranıyla, piliyle, hafızasıyla günümüzdeki gibi olmazdı, en azından bu fiyata olmazdı diye tahmin ediyorum.

20 sene bilgisayar teknolojisinde milyon yıl demek. Birkaç sene önce, dünyadaki en hızlı 500 makineyi (super bilgisayarları) belli aralıklarla test eden ve yeni liste oluşturan gruptaki şahıslardan birinin seminerini dinlemiştim. Adam prezentasyonunu yaptığı Dell laptopı gösterdi, ve dedi ki "Eğer 15 sene önce bu laptop olsaydı, ilk 500'e girerdi dedi. 15 sene sonra şu andaki süper bilgisayarların gücü şahısların elindeki cihazlarlarda olursa nasıl bir dünyada yaşayacağımizi idrak etmekte güçlük çekiyorum" demişti.

Bir çoğumuz, kıçımızın yanı başında, 24 saat 7 gün sürekli çalışan, 4 core'lu ve HD ekranlı bir süper bilgisayar taşıyoruz, ki muhtemelen 3 sene önceki laptopımızdan daha yüksektir hesap gücü. Nereden nereye...

18. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    228
    apple bazı noktalarda teknolojiyi tıkasa da bazı noktalarda çok farklı vizyona taşıdı. iphone olmasa bu gün hala symbianlı 256 mb ram ile nokia kullanırdık. android de aynı şekilde. bu gün android olmasa apple bize 4000 liraya cep telefonu kitlerdi.

diğer yandan adamlar kendi çapında tekel oldular.

19. yzk

yzk Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Gerçi 1990' lı yılların sonlarında surekli haber yapıyorlardı 2010 da aya taile gideceğiz diye. :) Şaka bir yana araçlar çok hızlı değişiyor ama 20 yıl sonra biz nasıl olacağız onu daha çok merak ediyorum ben. İmkanların genişleyeceği kesin ama 20 yıl sonra şu ankinden 1000 kat daha uzağı gösteren teleskopun ucundan bakacak göz nasıl olacak bu da önemli.

20. dulty

dulty DSD

Beğenileri:
    1.441
    Bence kapitalizm/tüketim kültürü böyle devam ederse teknolojide yapılan bütün ilerlemeler bize sadece daha janjanlı şeyler itelemek adına olacak. Bu yüzden de ne aya tatile gidebilicez nede kansere aids'e tedavi bulabilicez.
    Not: Oldukça pesimistimdir insanoğlu konusunda. :-\

Sayfayı Paylaş