AKG K452 İncelemesi

'AKG' bölümünde Tromick tarafından 8 Ocak 2014 tarihinde başlatılan konu.

1. Tromick

Tromick Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Herkese merhaba...

Bugün sizlere ilk Android dostu (destekli) olan kulaklığı tanıtacağım. K451 ile Android dostu olmasından başka farkı olmadığını düşünüyorum...
    İlk olarak çektiğim berbat fotoğrafları göstereyim. :sad

Özellikler
    ---------------------------
    Frekans: 11 Hz - 29,5 kHz
    Empedans: 39 Ohm
    Hassasiyet (dB): 125 dB

Kutudan Çıkanlar
    -----------------------------------
    -Android destekli mikrofonlu kablo
    -Normal kablo
    -Piano gibi cihazlara sokmaya yarayan aparat
    -Taşıma çantası

İncelemem
    ----------------------------

Bir kere müzik ve vokalleri çok iyi ayırıyorsunuz.Yada sadece enstrumanlar olacak ise enstrumanları çok iyi ayırıyorsunuz.Kulaklığın çok güçlü bassları var.Bazen kulaklık kafanızda titriyor.Kafanıza doğru şekilde oturtmak çok önemli zira oturtamazsanız hiçbir zevk alamazsınız.Bu kulaklıkla müzik dinlediğinizde çok heyecanlanıyorsunuz.Yani nasıl desem cidden harika hissediyorsunuz, harika birşey.Daha yarım saatlik dinlemem sonucu yazılarım bunlar. Diğer kişilerin kulaklık için tizlerin geride kaldığını söylüyorlar fakat herşey yerli yerinde sadece basslar cidden güçlü biraz hafif olabilirdi.Ses sahnesi çok kısıtlı Sennheiser marka kulaklık kullananlar bilir müzik sanki kafanızın içinde gibidir ama bunda o his fazla alınmıyor bunda daha çok ayırt edebiliyorsunuz herşeyi vokal olsun müzik filan olsun.Mikrofonu denemedim.Ürünü Amazon.co.uk'tan aldım...

Bass : [|||||||||%100||||||||||]
    Mid : [||||||||||%60|| ]
    Tiz : [|||||||||%100||||||||||]

Satın Alma İşlemi
    ----------------------------------
    Ürünü Amazon.co.uk'tan yani İngiltere'den aldım çünkü Amerika Amazon'a göre daha ucuzdu. Ürün bana 60 sterlin (yaklaşık 73 Euro), kargoyu hatırlamıyorum ama tek seçenek vardı zaten oda 7-15 günlük kargo seçeneği idi.Yanlız uyarım olsun ürünü Amazon satıyor olmalı başka mağazalar olursa Türkiye'ye satmıyorlar onun için ürünü eğer başka mağaza satıyorsa bitmesini bekleyin.

Artıları
    ------------------
    -Enstruman ayrımı
    -Vokal ayrımı
    -Bass sevenler için müthiş
    -5.1 channel ekosu
    -Partyde gibi hissetmeniz ve sizi heyecanlandırması

Eksileri
    ---------------------
    -Çok basslı, boğuyor bazen.
    -Kablosu çok hassas duruyor

Ürünü almamda yardımcı olan forum.donanimhaber.com'deki "Enthusíast" arkadaşımıza teşekkür ederim.
    Onun K451 İncelemesi : http://forum.donanimhaber.com/m_75109818/tm.htm

NOT:Sakın ürünü almayın!!! Ürünün sesi harika fakat kalitesi berbat. 2. kulaklığımda bozuldu!!! Amazon.co.uk olmasa hayatta para iadesi alamazdım!!!

Son düzenleme: 4 Temmuz 2014
    AMARULA bunu beğendi.
  2. Özkan

Özkan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    İnceleme için teşekkürler. Kulaklığınız daha yeni olduğundan ses daha oturmamıştır. 50-100 saatlik burn-in den sonra muhtemelen basların şiddeti azalacaktır. Keyifli dinlemeler :)

3. Tromick

Tromick Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Bu kulaklıkla burn-in olayına inanmam %30 azaldı. Çünkü bu kulaklığı kafama DOĞRU DÜZGÜN takabildikten sonra anladım ki herşey psikolojik.Harika birşey ya.

4. Özkan

Özkan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Dinamik bütün kulaklıklarda burn in olur. Doğru düzgün takmak ayrı bir olay, karıştırmamakta fayda var. İnanıp inanmamak size kalmış tabii yine :wink

5. Tromick

Tromick Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    O zaman kulaklığın açılmasını bekleyeyim.İnancım yerine geldi birden siz böyle deyince. Dalga geçmiyorum eğer öyle gözüküyor ise. :pol

6. orthodoxbee

orthodoxbee Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Kulaklıgın konforu nasıl kaç saatten sonra yormaya başliyor ?

7. dulty

dulty DSD

Beğenileri:
    1.441
    Bende Q460 var, tahmin ediyorum çok benzer ürün. Benim kafamda en az 4-5 saat rahatsız etmeden duruyor. Ama kişisel birşey tabi, denemek lazım.

8. Tromick

Tromick Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    "dulty" arkadaşımızın dediğini gibi 4-5 saat rahat kullanabilirsiniz. Üstelik terletmiyor en önemli özelliklerinden biri de bu.

9. Italoman

Italoman WAV

Beğenileri:
    951
    Inceleme için teşekkürler, yeni farkettim. Tizler geride kalıyor diyen kimse, bakmayın ona, tizleri yerinde.

Yalnız kulaklığın basları o kadar boğucu değil aslında, yoksa o detayı alamazdınız.

10. AMARULA

AMARULA Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merak ettiğim konular var bu kulaklık adına,
    Öncelikle sıralama ile sizlere sunayım;
    1-) Android cihaz kullanıyorum Model; Htc Butterfly Beats Audio eko ayarı bulunmakta ve Power Amp e hiç gerek duymadım şu zamana kadar, Htc M8 almayı düşünüyorum Beats Audio eko yu kaldırmışlar, sonucu ise araştırmalarda olumsuz geçmiş. yani BoomSound kulaklıkta incelemelerde sınıfta kalmış.. K452 ve power amp ile bu durumu toparlayabilir miyim ? Net ve tatmin edici sonuçlara ulaşılabilir mi ?
    2-) Ben Elektronik, Trance, Goa trance, psychedelic trance ve yer yer Drumm müzikler dinlerim bu konuda K452 tatmin edici olabilir mi?
    3-) Beats Studio kulaklığım mevcut Beats kulaklığı denediyseniz, Beats e göre artıları eksileri nelerdir ?
    4-) Son olarak amazon uk dan almayı düşünüyorum 49-60 sterlin arası bir fiyata satılıyor daha uygun fiyata bulabileceğim bir yer var mı ?
    Şimdiden teşekkürler..

11. Tromick

Tromick Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Almayın. AKG ne kadar feci güzel ses verse de yarı yolda bırakıyor insanı. Bir kaç kulaklığı da bu durumda. Malzeme kalitesi sınıfta kalıyor. Amazon.co.uk'tan almasaydım şuan 1 defa değiştirilmiş 300 TL'lik hasarlı ürün (kargo dahil) elimde kalacaktı.

12. ghan87

ghan87 MP3

Beğenileri:
    15
    bende k450 ve Q460 düşünüyorum bu aralar.
    İlk mesajın altına sakın almayın demişsin kulaklıktaki sorun tam olarak nedir ?

13. zagorino

zagorino Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Selamlar, konu biraz eski kalmis ama foruma yeni katildigim ve bu kulakligin bir eski jenerasyonu K451'e sahip oldugum icin bazi konulardaki goruslerimi paylasmak istedim.
    Kulaklik on-ear (kulak ustu) yapiya sahip oldugundan kulaga baski yapabiliyor ve ozellikle benim gibi gozluklu arkadaslar icin sikinti olabilir. Uzun sure kullanimda kulakta baski olusturabiliyor. Sahsen daha cok gozluk kullanmadigim zamanlarda kullanmayi tercih ediyorum.
    Ses karakteri olarak da bas agirlikli bir kulaklik oldugunu soyleyebilirim. Burn-in'den once bu cok belirgin, sonrasinda daha iyi ama yine de bi baslarda one cikma istegi her halukarda hissediliyor.
    Ben de Amazon UK'den satin aldim ama herhangi bir sorunla karsilasmadim. Sapasaglam calisiyor, konuyu acan arkadasin talihsizligi sanirim.
    Amazon.com'dan alisveris yaparken her zaman tedarikcinin Amazon olduguna ozellikle dikkat edilmesini (Genuine product olmasi acisindan) tavsiye ederim.

pazac bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş