Alessandro MS1 Kafaüstü Kulaklık Görüşleri

'Alessandro' bölümünde deaddy tarafından 24 Mart 2008 tarihinde başlatılan konu.

1. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    adem hani konuşmamızda hangi kulaklıkları kullandın diye sorunca seni tizlerden mahrum bırakmışlar demiştin ya ms1 de bir başkadır tizler dediğindenmidir nedir beklentiyi yüksek tuttum galiba,belkide alışmak lazım ama tizler bence vasat derecede baslar kesinlikle kararında ama.
    bide modlamak lasım galiba sende ciddi manada değiştirmişti tizleri.
    bunun yanında bitrate olayındaki farklılık direk hissedilebiyor ms1 de.

2. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    MS1'i için kullandığınız kaynak nedir acaba?

3. deaddy

deaddy MP3

Beğenileri:
    1
    Kesinlikle modlaman lazım "Tizlerde ise çok detaylı ve kaliteli bir tiz olduğu belli ama çok geride kalıyordu" bu kelimeyi modlamadan önceki yorumum olarak yazmıştım. Aslında modsuz halinde tizler ve midler kaliteden kaybetmiyor ama gradonun ünlü sahne performansına yakınmış hissi yaratma özelliği farkedilmiyor.
    Birde herzaman kaynak farkı olabilir bunu da unutma benim şu anki kaynağım: Alien Dac -> Pint amfi.

4. deaddy

deaddy MP3

Beğenileri:
    1
    Hd414 padi modlanmış ve ters çevrilmiş hali.

--Sol sürücü yakın çekim--​

Gördüğün üzere grado labs'ın maksimum performans için sr60 harici tüm modellerde açık bıraktığı o delikleri senin elindeki comfy padler kapatıyor. Elindeki herhangi bir kulaklığın çıkışına o yoğunlukta bir bez kapatırsan ne derece değişiklik olduğunu görebilirsin. Elimdeki sporta pro'da orjinal padler yerine daha az yoğunlukta bir pad koydum ama bunu değişiklik beklentisi ile yapmamış olmama rağmen özellikle baslarda bir fark gördüm. Padler gerçektende beklentimin ötesinde farklar yaratıyormuş ;D.

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Nisan 2014
  5. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    abi zaten bende öle düşünmüştüm çünkü baslarda bir perde hakim kesin olarak.
    ama vokallerde muhteşem valla kesinlikle yanındaymış gibi.modlamayı bir an önce yapmam lazım o zaman.

6. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Sarı ile birleşince gradoların birden havası değişiyo :)

7. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    bugün kontdan çarptığım arşivlerden karıştırırken blues brothersa rastladım ve gerçekten çok hoşuma gittiler ms1 i ilk defa bu kadar çoşmuş gördüm.
    hele o GOING TO MIAMI parçasında resmen uçtum.kesinlikle tavsiye ederim dinlemeyen arkadaşlara.
    ayrıca Joan Baez adlı ablanın gitarla beraber muhteşem sesi dinlemeye değerdi.ms1 kesinlikle vokal seslerde muhteşem onu bir kez daha anladım yani

8. valdez

valdez FLAC

Beğenileri:
    10
    şu padlerin siyahı yok mu yaa,
    grado karizmasını bozuyo bence :-\

9. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    hehe öyle deme, sarı bu sene çok moda.

10. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Bence de sarı iyidir özelliklede siyahla birleşince :)

11. bakka

bakka MP3

Beğenileri:
    1
    Açıkçası nereye yazsam bilemedim.chucky Çağkan'dan aldığım p732 benim başımı döndürdü(şimdi diyeceksiniz o bile baş döndürüyosa diye,vasat bile olsa philips kafaüstülerden sonra ilk deneyimim bu) Şimdi bu alessandro ms1i olanı methediliyo falan head-fi'da,pek portable durmasa da bi miktar taşınabilirliği de var gibi görünüyo (benim için şehirler arası yolculuklarda taşınsın yeter yürürken istemiyorum zaten) 109 dolarmış kargo da siteden. Daha çok metal müzik dinliyorum progresif rock,jazz vs. Alayım mı sizce yoksa max bu fiyata belirttiğim şekilde kullanabileceğim ve daha iyi performans alabileceğim birşeyler önerir misiniz? Bu arada ms1i'nin rahatlığından da şikayet edenler azınlık değil sanırım.

12. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Grado ve Alessandroları dışarıda kullanamazsınız malesef. Dışarı inanılmaz çok ses veriyorlar.. Denon D1001 gibi kapalı birşeyler düşünebilirsiniz...

13. bakka

bakka MP3

Beğenileri:
    1
    ona bakmıştım da ona para biriktirmem baya zaman alır gibi(fiyatı iheadphonestan baktım). 100 dolar civarı birşeyler arıyorum.

14. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Creative Aurvana Live! ile aynı kulaklık, ondan bulabilirsin daha ucuza..

15. delgren

delgren MP3

Beğenileri:
    90
    sesini sevdikten sonra rahatlık konusu pek sorun olmaz gibime geliyor. şahsen bende olmuyor en azından (Grado sr60 kullanıyorum) :) yani kullanılamayacak kadar rahatsız etmiyor sonuçta. ama şehirler arası yolculukta aynen dışarı yayın yaparsınız onu söyleyeyim :)

16. compicat

compicat DSD Sponsor AudioMinor

Beğenileri:
    1.075
    Aynen. Çok da başarılı kulaklıktır bu arada :)

17. delgren

delgren MP3

Beğenileri:
    90
    SR60 sahibi olmama rağmen sırf merakımdan bir de MS1 alıp denemek üzereyim. Biriniz beni vazgeçirin lütfen :angel:

18. celalcaner

celalcaner Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    En yakın zamanda ms1 siparişi vereceğim. Ve şu flat padler yerine kullanacağım bowl pad veya hd414 padlerden almayı düşünüyorum.
    414 padleri uygun fiyata getirtebileceğim bir yer var mı? Ebayda 10 dolar + 14(shipping) ve açıkçası bir pad e o kadar kargo parası vermek istemiyorum. Elimdeki padleri delip kullanmak da istemiyorum.
    Daha ucuz kargo ücreti olan yerler var mı? Kullanan arkadaşlar nereden satın aldı?

19. audiocu

audiocu MP3

Beğenileri:
    3
    alessandro diye kulaklık ismi mi varmış:evl

Sayfayı Paylaş