Aliexpress Üzerinden Dac Aldım (SA9023 ES9018K2M)

'Amfi, DAC ve Ekipman ݝncelemeleri' bölümünde melihgezer tarafından 27 Ekim 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. melihgezer

melihgezer MP3

Beğenileri:
    20
    Ürünün kapalı kutulu olanı da vardı ancak 10 dolar fark oldugu için almadım,bu şekilde sadece devre olarak aldım ve 7 gün gibi kısa sürede geldi.Dac işinden çok anlayan biri olmadığım için detaylı inceleme yapamayacağım.Fakat ürün laptop'umdaki onboard ses kartına göre %40 lık denecek şekilde kaliteyi arttırdı.Kullandığım sistem olan Gigaworks T20 de daha Dolgun bir ses yarattı,detaylar arttı midler özellikle çok belirginleşti.Tizler ve basslarda aşırı bir fark yaşanmadı. 24 Bit 33 K, 44.1 K, 48 K, 88.2 K, 96 K örnekleme oranları var.Benim için ilk dac deneyimimdi.Daha üst modellere yönelmeyi de düşünüyorum,şimdilik bununla idare edeceğim.Kısacası midleri gerçekten belirginleştiriyor fakat basslarda ve tizlerde büyük fark yaşatmıyor.Sanırım bu da fiyatından dolayı olsa gerek.

Ayrıca evde buldugum bazı parçalardan ürüne kutu tasarladım :)

22854793_465796150481046_1572654550_n.jpg 22882306_465796170481044_1296469193_o.jpg 22908584_465799267147401_2141814627_o.jpg 22906646_465795867147741_1341407182_o.jpg

myloo, Dr. Boom, moonstar ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog FLAC

Beğenileri:
    1.422
    Öncelikle hayırlı olsun, güle güle dinleyin. Bas ve tizde fark hissetmemiş olmanız hoparlörünüzden kaynaklanıyor olabilir, çünkü ES9018K2M çipi son derece sıkı, belirgin basları olan bir DAC chipidir. Tizleri de son derece detaylı ve berraktır. Sizin bunları hissetmemeniz bana, ya aldığınız üründe chipin karakterini ortaya koyamadığını ya da hoparlörlerinizin bu potansiyeli ortaya çıkaramadığını gösteriyor.

mavi ve endia bunu beğendi.
  3. melihgezer

melihgezer MP3

Beğenileri:
    20
    Teşekkürler hocam belki de ben fark etmemiş olabilirim.Çünkü t20 nin tizleri inanılmaz güzel,hatta incelemelerde de çok övülür audioengine a2 den bile daha iyi diyenler olmuştu...Güç yetersiz geliyor olabilir mi acaba?Yorumlarda dac ile ilgili güçten bahsetmiş bir kullanıcı...Ayrıca pat pat yapıyor bazen dac.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 27 Ekim 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2017 ---
    Ayrıca şöyle rusçadan çevirme bir yorum ve grafik paylaşmış anladığım kadarı ile güç yetersiz kalıyor sanırım darboğaz yapıyor.Bunu aşmanın bir yolu var mıdır sizce?Güç girişi de yok DAC üzerinde.

4. melihgezer

melihgezer MP3

Beğenileri:
    20
    Konu hakkında bilgilendirecek arkadaşlar varsa sevinirim.

5. trexmilennium

trexmilennium MP3

Beğenileri:
    60
    Selam Benim anladığım kablodan 5v girişi olan kabloları haricen besleyin diyor. Onun içinde torodial yani böyle simit gibi trafosu olan çok küçük güçlü yani bence 15-20Watt lık bir güç kaynağı çok rahat yeter size.böyle bişey alabilirsiniz.

Hatta daha iyisi Pil ile beslemek, En kolayı 10-12bin Mah powerbank alarak direk pilden DC beslerseniz daha az gürültü alırsınız. tabi bu farkı kulaklıkta çok net anlarsınız.

melihgezer bunu beğendi.
  6. melihgezer

melihgezer MP3

Beğenileri:
    20
    Merhaba hocam nasıl besleyebilirim peki elimde güç kaynağı adaptör,powerbank hepsi var :) Ancak dac üzerinde usb girişi var bitek,yani güç girişi yok..

7. trexmilennium

trexmilennium MP3

Beğenileri:
    60
    Kısaca şöyle özetleyeyim. Orjinal kabloyu muhafaza edin ne olur ne olmaz. Benzer bir kablo temin edin. Yazıcı kablosuna baya benziyor. çok bulunur bilgisayarcılarda felan. bir de herhangi bir usb kablo lazım. bu kablodan da olur. başkası da olur. biraz kalın olursa iyi olur. besleme için kullanıcaz. Kestiğinizde baktınız çok ince 3-5 tel var atın gitsin.
    Evet şimdi orjinale benzeyen kabloyu itina ile cihaza yakın yerinden veya usb ye yakın yerden veya ortadan biyerden KABLOYU sıyırın bıçak veya maket bıçağı ile. veya sıkıntılı bir işlem ama çakmakla da acık ısıtıp parmak yanması pahasına da sıyırabilirsin. :)

neyse siyah dış plastik korumayı sıyırnca kırmızı beyaz siyah vs iç kablolar ortaya çıkacak. Eğer yukarıdaki resim doğru ise Kırmızı ve siyah 5v besleme. Onları Kesiceksin. ucunu açıcaksın. Sonra herhangi diğer usb kabloyu da istediğin uzunlukta bir yerde tamamen kesip açıcaksın. sana usb kısmı lazım diğer uç tarafı gereksin. bu 2. ci tamamen kestiğin kablonun da inş kırmızı ve siyah çıkarsa içinden ucunu açıp, ilk açtığın usb kablonun kırmızı siyah ucu ile birleştirip bantlaman gerekiyor. ek usbyi Power banke asıl usbyi bilgisayara bağlayabilirsin.

DIY- Nasıl yapılır Usb kablosu burada bitmiştir. Bizi dinlediğiniz için teşekkür ederiz. Diğer DIYlerde görüşmek üzere selametle.... :)

melihgezer, myloo ve mfya bunu beğendi.
  8. melihgezer

melihgezer MP3

Beğenileri:
    20
    Kıymetli bilgileriniz için teşekkür ederim.Evet kablo yazıcı kablosu bildiğimiz :) Ama ben yine güzel bir kablo alacağım aliexpressden.Hifi adı altında satılan kablolar var,çok güzel görünüyorlar ve sese etkisi ne kadar olur bilmiyorum ama bakalım.Bu dediklerinizi yapacağım,yazıcı kablosu zaten her yerde var :) Bakalım etki edecek mi sese hocam.

trexmilennium bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş