Astell & Kern AMP AK-XB10 İncelemesi

'Amfi, DAC ve Ekipman ݝncelemeleri' bölümünde karanehir35 tarafından 21 Şubat 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Whisper

Whisper MP3

Beğenileri:
    47
    Bluetooth 4.2 aptx yazıyor her yerde aptx hd değilmiş

2. Cyril

Cyril MP3

Beğenileri:
    231
    Normalde sadece aptx destekliyor ama aptx hd'yi etkinleştirmek mümkün, xda forumlarında konuyla ilgili bir yazı vardı, oraya bakabilirsiniz.

Son düzenleme: 26 Ekim 2017
    Whisper bunu beğendi.
  3. Whisper

Whisper MP3

Beğenileri:
    47
    merhaba arkadaşlar, xb - 10 u aldım şuan htc 10 ile kullanıyorum gayet memnunum ses kalitesi gerçekten iyi yani htc 10 dan sonra baya tatmin etti beni, htc 10 ve ibasso it03 ün uyum sorunu vardı ses seviyesini 14 - 15 e getirdiğimde yani max düzeyde seste patlama çatlama olup sol monitor sesi kesiyordu xb10 hiç sorun yaşamadım son seste dinlemek çok zor gerçekten çok yüksek ses veriyor kalitede bozulmadan..

sormak istediğim bir kaç soru var usb dac olarak kullanabilir muyuz? bilgisayara taktığında sadece şarj ediyor usb aygıtı tanınmadı diyor herahngi bir driverı falan mı var? yoksa bluetooth cihazı mı almalıyız kullanmak için. oda benim bilgiğim aptx hd destekli blutooth transmiter yok..

son olarak 2.5 ve 3.5 mm giriş arasında ne fark var? merak ettim yani kulaklığımın kablosunu 2.5 le değiştirmeye değer mi?

4. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    312
    USB DAC olarak kullanilamiyor. APTX HD destekli bluetooth transmitterlar var, Turkiye'de satilmiyorsa da yurtdisindan bulabilirsiniz. 2.5mm trrs cikisin gucu normal cikisin 2 kati ve balanced; guc istemeyen bir kulaklikla pek fark olacagini sanmam ancak XB10'un 3.5mm cikisinda son seviyelere yaklasiyorsaniz seste bozulma oluyor, o durumda fark yaratacaktir.

Bir de HTC10 APTX HD destekliyor mu? APTX ve APTX HD arasinda cok ses kalitesi farki var. Onceki postlari sonradan gordum.

Bir ara bakmistim daha uygun fiyatlilari da vardi, Turkiye'de satilan goremedim.
    https://www.amazon.de/Bluetooth-kabelloser-Audio-Adapter-Transmitter-Mobilgeräte/dp/B072TXSMF2

Whisper bunu beğendi.
  5. Whisper

Whisper MP3

Beğenileri:
    47
    Bilgilendirme için teşekkürler, htc 10 maalesef aptx hd desteklemiyor aptx destekliyor xda forumlarında root edilen cihazlara yükleniyormuş yazılım ile yani donanımı destekliyor.

Bu arada 2.5 mm mmcs tavsiyeniz var mıdır?

6. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    312
    IT03 icin alacaksaniz ibasso'nun kendi kablolari var, imkaniniz varsa ve ses karakterini korusun istiyorsaniz onu tercih edebilirsiniz. O kulaklik icin uretici tarafindan yapilmamis kablo kullanmak ses karakterini etkileyecektir; hosunuza gider gitmez denemeden bilemezsiniz. Daha kaliteli kablo kullanilsa bile konnektorlerin direnci dahi sese etki edebiliyor iemlerde. Cinli oem ureticilerin, lunashop vs., kablolarini tavsiye etmem. Bir kere aldim o da stock kablodan her yonden daha kotu ses veriyordu. Kendiniz bilindik kablo markalarindan alip mmcx konnektorle de yapabilirsiniz ancak iyi konnektor ve kablo ibasso kablonun 89$ fiyatina yaklasacaktir.

Simdi baktim da, oldukca hassas bir kulaklik it03. Sahsi kanim iemler icin balanced olayinin cogunluk pazarlama oldugu, olusacak fark kablo fiyatina deger mi karar sizin :) ibasso cb12 kablo da yakisikliymis cok ama :)

Bir de kablo deyince aklima Linum gelir, Warbler Audio'nun secimi cok isabetli bence.

7. Whisper

Whisper MP3

Beğenileri:
    47
    Bilgilendirme ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Şimdilik 3.5 mm kablosuyla kullanmaya devam edeceğim 2.5 mm kabloyu bir yerlerden bulabilirsem deneyip test etmek isterim, test sonucunda karar veririm 89$ kablo için çok para bence.

mfya bunu beğendi.
  8. mfya

mfya MP3

Beğenileri:
    252
    Hocam elimdeki FiiO F9'un kutusundan çıkan mmcx balanced kablo var isterseniz bir araya gelip deneyin. Belki bu vesileyle mini İstanbul buluşması bile gerçekleşebilir :)

prostheticwhim ve Whisper bunu beğendi.
  9. Whisper

Whisper MP3

Beğenileri:
    47
    valla süper olur ben bu hafta sonu cumartesi - pazar müsaitim sizde müsaitseniz görüşebiliriz.

Sayfayı Paylaş