ATH-RE700 İnceleme

'Audio-Technica' bölümünde Nutshell tarafından 27 Ocak 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Nutshell

Nutshell MP3

Beğenileri:
    82
    Merhabalar öncelikle bu benim ilk kulaklık inceleme yazım olacak,hatalarım ve eksiklerim olabilir,eleştirilere açığım. :)
    Kulaklık çok fazla adı geçmeyen,kulaklık forumlarında incelemesi pek yapılmamış kısacası kuytu köşede kalmış bir kulaklık,zaten benim elime de biraz rastgele ele geçti.Şuan şehir dışında olduğum için ürünün diğer kablo ve taşıma çantasını yanıma almadım,kulaklığın yanında 2 kablo(bir tanesi telefon için tuşları bulunan diğeri ise normal kablo) ve taşıma kılıfı ile geliyor.
    Kulaklığı kendi sitesinden 150$ amazondan ise 73$-85$ bandında değişiyor.
    Kulaklığın gayet şık ve klasik bir görünümü olduğunu söylemeden geçemeyeceğim,kapalı bir kulaklık kendisi ve büyük değil,dışarıda kullanım için gayet makul.Kulaklığın padleri kulağınızı sarmıyor ve sesi en sona dayamadığınız sürece (High gain ile) sesi dışarıya vermiyor.Yavaş yavaş diğer detaylardan bahsetmek gerek artık bu kısa tanıtımdan sonra.

Kulaklığı iBasso DX50 ile beraber kullandım,kulaklık kesinlikle ek bir kaynak istemiyor,telefonda bile rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.Fakat cihazı high gain ile kullandığımda daha güzel şeyler çıkabiliyor.
    Elimden geldiğince kayıpsız ve stüdyo kayıtları iyi olan şarkıları kullanmaya çalıştım.Eq ise flat olarak kullanıldı.
    Genel olarak uyarım bassheadlere göre değil bu kulaklık.

Mudvayne - Prod - L.D. 50 (Flac 16-44)
    Vokaller ön planda,sibilans var ama kulak tırmalıyıcı değil,sahne üzücü bir şekilde geniş değil buna rağmen enstrümanlar birbirine girmiyor ve ayırt edilebiliyor.Midler gayet iyi,basslar vurdumu titretmiyor(EQ ile ayarlayıp,sesi sona dayamadıkça :)) Tizler ise biraz parlak.
    Talk Talk - Happiness is Easy- The Colour of Spring(Flac 24-96)
    Daha fazla enstrüman kullanıldığı için bu şarkıyı özellikle seçtim.Kulaklık burada biraz daha rengini belli ediyor,enstrüman ayrımı yine başarılı,detaylar genel olarak belirgin fakat sesler kafamızı sarmıyor ve sahne yine dediğim gibi geniş değil.Bunun dışında kulak tırmalayan birşey yok,vokaller belirgin,tizler bu parçada üzmüyor,baslar yine kontrollü ve kulaklık midlerde yine başarılı zaten en ayırt edilebilir özelliği de bu.

Kulaklık biraz kayıt seçici,kayıt nasılsa onu size direkt yansıtıyor.Foobar ve soundblast kartımla çok değişik sonuçlar aldığımı da söylemem gerek.Genre olarak synth pop,metal,rock,funk türevleri diyebilirim.Dediğim gibi bassheadleri üzebilir :)

Son olarak kulaklığın konforundan bahsetmek istiyorum,uzun kullanımlarda kulağınızı kesinlikle rahatsız ediyor(5-6 saatlik kullanımda),kulaklarınızda bir acı hissediyorsunuz.

Genel olarak puanlama yapacak olursak

Bass 6/10
    Mid 8/10
    Tiz 7/10
    Sahne 4/10
    İzolasyon 9/10
    Konfor 6/10

İlk incelememdi dediğim gibi,eksiklerim ve hatalarım olabilir.Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

darkainu, Khiron ve refuserQ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş