AudioEngine A5+, S8 ve D1

'Rehber Konular' bölümünde zalman_1 tarafından 5 Ocak 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. zalman_1

zalman_1 MP3

Beğenileri:
    121
    Merhaba arkadaşlar bu üçlü nasıl olur sizce.Fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum herkese bol müzik dinlemeler

2. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    181
    A5+ ve d1 kullanıcısı biri olarak tadından yenmez diyorum.
    Sıfır mı yoksa ikinci el mi alacaksınız? duruma göre değişecektir çünkü malum fiyatları çok arttı.

3. zalman_1

zalman_1 MP3

Beğenileri:
    121
    tesekkür ederim sıfır almayı düşünüyorum
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 5 Ocak 2018 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 5 Ocak 2018 ---

bu şekilde.Hoşuma gitti açıkçası

4. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    181
    Mavi hi-fi liste fiyatları
    A5+ 2.147₺
    D1 941₺
    S8 2.071₺
    =5159₺
    Tabiki bookshelf ilk tercihiniz ve maliyet sıkıntı değilse güzel elbette.
    Ancak;
    Şu haliyle biraz pahalı 2. El güzel kuleler de var.
    Subwoofer ihtiyacınızı, klipsch rf82 gibi 2.elini temiz bulabilirseniz (bu kombinasyonda daha kaliteli olduğunu düşünğyorum) tamamiyle karşılayacaktır ve daha stabil çalacaktır.
    Stereo sistemde çok fazla subwoofer konulması taraftarı değilim.

sallanansandalye ve coolblue bunu beğendi.
  5. zalman_1

zalman_1 MP3

Beğenileri:
    121
    Bende hesapladım 4600 tl tutuyor bu üçlü. Anladım siz kule olandan bahsediyorsunuz yani rf82 bütün bu üçlünün işini görecekmi daha güzel ve daha stabil doğrumu acaba?

6. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    181
    İlk olarak a5+ ve d1 giriş seviyesi için çok güzel cihazlar.( belki orta seviyelere kadar eşlik edecektir)
    Haliyle akustik yapıya göre değişkenlik göstersede ve a5+ boyundan beklenmeyecek bass performansları olsa dahi (alt tonlara inebilen nadir 5" lerden) yeterli gelmeyebilir veya ortamda rahat duyulmayabilir.
    Dinleme yapacağınız alan küçük bir oda ise a5+lar doğru seçim olacaktır.
    Ben kullanırken hiç subwoofera ihtiyaç duymadım gerçi.
    Ancak 1yıl kadar kullanıp rf82 lere geçince a5+'ları kullanmaz oldum.
    Rf-82 ler pasif hoparlörler ve iyi bir de amfiye ihtiyaç duyuyorlar.
    İyi bir amfiye de d1 ne kadar etki eder tartışılır.
    Ben ihtiyar onkyo integra stereo amfi ile kullanıyorum sonuç gayet tatmin edici yalnız küçük odalarda birazcık yüksek seste etraftaki nesnelerin titreşimi diğer odalarda zangırdamalar kaçınılmaz.

7. zalman_1

zalman_1 MP3

Beğenileri:
    121
    Anlıyorum birde rf82 II serisi var galiba ne farkları var bilmiyorum.iyi bir amfide hesaba katarsak bütçe yukarı çıkmazmı acaba? Dinliyeceğim oda o kadar büyük değil lakin düşük frekanslarda acaba tatmin ediyormu

8. sallanansandalye

sallanansandalye MP3

Beğenileri:
    74
    Yazdığınız sistemi bir yıldan fazla kullandım. Tabi Düz A5 ti benimkisi. Ama yeni modeli ile arasında ses farkı yokmuş. İncelemelerinde öyle diyorlar, hatta mavi hifiyi arayıp bilgi almıştım fark var mı diye, yok dediler.
    Dinlediğiniz müzik tarzı önemli A5 hızlı müzik sevmeyen bir hoparlör. Hoparlörün nefesi yetmiyor hızlı müziklerde. Sahnesi zayıf, hiç bir konumda sahne oluşturtamadım hoparlöre, orta halli iki ses kartı ve üç tane dac ile denedim. Bu aralar kablo tartışmalarıda almış başını gidiyor. Çeşitli kablolarla da denedim sonuç aynı.
    İyi yanı yok mu? Var.
    Bir kere çok şık ayrıca metal müzik dinlemeyecekseniz iyi sesi var mesela halk müziği dinlemeyi seviyordum bu sistemle.
    Bir de ikinci eli iyi gidiyor. Bir çok forumda çok övüldüğü için insanlar çok süper bir şey zannediyor sistemi.

S8 i, uyumlu olur umuduyla A5 i aldıktan bir yıl sonra aldım. S8 tam bir fiyasko. Sesini hiç sevmedim. Cihaz aşırı ısınıyordu beklemede bile ateş gibi yanıyordu. Belki sesi bundan böyle kötüdür diyip bire bir değişim istedim mavi hifi sorun çıkartmadan değişimi yaptı. Yeni cihazın ısınma sorunu yoktu ama ses aynı ses. Baslar aşırı yayvan.
    A5 ile uyumlu olur diye aldım fakat iki cihaz birbirinden habersiz çalyor.
    Sonra ikisini sattım.
    O para ile çok daha iyi sistem kurarsınız, sahibinden.com da takılın biraz.

9. zalman_1

zalman_1 MP3

Beğenileri:
    121
    Teşekkür ederim kendi tecrübenizi paylaştığınız için.Anladım üçlüyü iptal ediyorum o zaman

10. Zenetic

Zenetic MP3

Beğenileri:
    181
    A5+ giriş seviyesi iyi bir aktif bookshelf ancak doyum noktasında rf-82 ler bariz öndeler.
    A5+ sese yüklenemeyeceğiniz kadar şirin kalır rf-82 yanında.
    Rf-82 ninde garanti edeceğim tek iddialı noktası bass noktası olur.
    Sanki bass severler için tune edilmiş gibi güçlü wooferlara sahip.
    Amfi gereksinimi olan cihazlar evet ama çok abartıya gerek yok sonuçta giriş seviyesi belki biraz üstü olduklarından benimki gibi temiz bir amfi iş görecektir.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 5 Ocak 2018 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 5 Ocak 2018 ---
    Hocam ses farkı basslarda hissettriyor.
    A5 lerde boru tipi bass reflex var ve bu yüzden yüksek seslerde disyorsiyon etkisi vardı üfürük gibi.
    A5+ da daha iyi dizayn edilmiş şerit bass reflex var böylece basslar daha alt frekansları iyi okuyabildiği gibi yüksek seslerde distorsiyon hissedilmiyordu bile.

11. sallanansandalye

sallanansandalye MP3

Beğenileri:
    74
    Forumda esi nin hoparlörü satılıyor. Fatih hoca satıyor. Bence a5 e göre çok daha iyi bir tercih olur. Fatih hoca çok güvenilir biridir. Nicki @chemist olması gerekiyordu. Satım sayfasında bulursunuz. Esi ünik08.
    A5+ yı hiç dinlemedim. Ama zaten A5 in temel problemi hoparlörün yavaş olasıydı. Sesini bir iki kez tam açabildim.

12. coolblue

coolblue FLAC

Beğenileri:
    431
    A5 hoparlörü ben de denemiştim, hiç beğenmedim özellikle rock metalle uyumsuz ve gereksiz pahalı.

13. zalman_1

zalman_1 MP3

Beğenileri:
    121
    Arkadaşlar şu anda iptal ediyorum hopörlör işini fikirlerini paylaşan arkadaşlara teşşekkür ediyorum

14. bLind

bLind FLAC

Beğenileri:
    113
    A5 hep merak ettiğim bir ürün oldu deneme fırsatı bulamadım, ama A1 bende hayal kırıklığı yaratan ender ürünlerden. A1 varken bose hoparlör ve armatür bir kulaklık kullanıyordum seste pek bir değişiklik hissedemedim saatlerce blind test yapmaya çalışmıştım o derece seste hiçbir oynama yapmıyordu.

Sayfayı Paylaş