AudioMinor S:Flo2 Storb Mod izlenimlerim

'S:Flo 2 / Teclast' bölümünde MuttFTS tarafından 7 Şubat 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    Geçen günlerde Boğaç'ın Storb moduna el koyup iki gün civarı dinledim.

Arayüz, şarj vs vs. konusunda S:Flo2 ile aynı cihaz, o yüzden o kısımlara girmeyeceğim.

S:Flo'nun normal hali "bence" 1.küsürlü versiyonlar varken çook güzel ve doğaldı. Her ne kadar basları biraz az olsa da özellikle tınılar konusunda çok iyiydi.

Versiyonlar 2.küsüre geçtiğinde ben tekrar S:Flo denediğimde eski tadını bulamamış, hatta beğenmemiştim.

STORB moda gelirsek;

Öncelikle şunu belirteyim, ben beğendim. Hatta müzik çalar kullanmayı sevmeyen biri olarak, ben bile bir tane yapayım/alayım dursun gibi bir düşünce kafamda direk oluştu diyebilirim.

Ses olarak tamamen dengeli bir sese sahip, herhangi bir renge kaymıyor gibi gelmedi. Ama belki biraz açık tarafta denilebilir.

STORB modun en iyi getirisi sanırım temizliği oldu. Nasıl bir mod ise bu mod, ses inanılmaz temizdi. Tüm herşey o kadar perdesiz ve açıktı ki, enstrümanların, vokallerin hiçbiri kaybolmuyordu.

Bu temizlik sebebiyle, masaüstü sistemle karşılaştırmayı bile düşündüm. Her ne kadar aralarında fark olsa da, bu fark büyük değil ve taşınabilir bir cihaz olarak sesi fazlasıııı ile iyi.

Sahne olarak ben ekstra bir genişlik farketmedim, yeterli, seçilebilir sahneye sahip.

HM801 veya 602 ile karşılaştıramam uzun süreler dinlemediğimden ama bana göre diyMod'tan kesinlikle ve HM601'ten de büyük ihtimalle iyiydi.

Ben bu modu yapabilenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Ayrıca mp3 player önerilerime üst sıradan girdi diyebilirim.

Belki bidahaki buluşmaya bir tane getirme şansım olabilir, herkes deneme şansı bulur :)

2. Siyah Nur

Siyah Nur WAV

Beğenileri:
    39
    Eline sağlık Hasan, baya merak ettiğim bir playerdi.

Kullanımı normal kulaklık çıkışından mı yoksa LO'dan amfi ile falan mı?

3. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    Normal kulaklık çıkışından dinledim.

4. Azizim

Azizim MP3

Beğenileri:
    1
    LO çıkışı ile daha iyi olursa f/p açıdan rakipsiz olur gerçi bu modla fiyat neredeyse 2 katına çıkmıyor değil. :)

5. Azizim

Azizim MP3

Beğenileri:
    1
    Bu arada LO girişi ile E11 çok başarılıydı ve HM602 ile ciddi fark yoktu HM602 daha analitik ve temiz ses veriyordu ayrıntı biraz daha iyiydi eğer LO girişi ile bu modlama daha başarılı sonuç verirse HM602 ile farkın kapanacağını düşünüyorum en azından bazı konularda mesela enst. ayrıntıda.

6. jerboa

jerboa Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Yanlış bilmiyorsam bu modlama işleminde normal çıkıştaki devreyi atlayıp kendi devremizi kullanıyoruz. Yanlışsam düzeltin lütfen :) eğer öyleyse LO çıkışında bir değişiklik olması beklenemez çünkü

Böyle olduğunu varsayarak konuşuyorum. Bu modlama işlemi yerine güzel bir amfiyle LO çıkışından daha kaliteli ses almamız mümkün mü?

7. Azizim

Azizim MP3

Beğenileri:
    1
    Modlama olayından anlamadığım için LO performansına etki edeceğini zannettim tabi bilemiyorum etkisini. :)

8. chemist

chemist FLAC

Beğenileri:
    119
    Çok iyi bi amfi olayı storb moddan daha pahalı yalnız :)

9. pea

pea WAV

Beğenileri:
    312
    Lo çıkışındaki opamp da değiştiriliyordu sanırım.

Hasan, izlenimler için teşekkürler. İyi gaz verdin, bi ara deneyeceğim bu modu sanırım :)

10. ta2mtf

ta2mtf FLAC

Beğenileri:
    12
    Saygideger arkadaslar, ben de bir donem sflo yu severek kullandim,sflo iyidir herkesin bir donem tecrube etmesini tavsiye ederim. Dap larda olayi sadece amfi kati olarak dusunmeyin ,sonucta hepsinde asagi yukari ayni opamplar var geri kalan pasif elemanlar. Bir de bu isin dac boyutu , sflo ve hm lerin dac yapisi ve markasi farkli sflo wolfson marka kullanirken , hifiman burrbrown(texas) kullaniyor apple su siralar cirrus kullaniyor bunlarin cemi cumlesi 0.5 ile 8$ arasi degisen entegreler. Bunlarin icinde su daha iyi yada kotu demektense,ses karakteristiklerini kisisel zevkler cercevesinde degerlendirmek lazim. Lambali amfilerde tube rolling (degistirme) yapanlar amfilerde opamp rolling yapanlarla kafa buluyor.
    Aslinda kendimizi de haksiz cikariyoruz sflo nun LO sundan cikip 100 TL lik amfi takip vav super oldu diyoruz(ben dedim) sonucta sflonun HO sunda da 100 TL lik amfinin icinde de 50 centlik opamp var bu da zevk meselesi. Ben elektronik komponent(elektronik malzeme satisi) isinde istigal ediyorum dolayisiyla biraz anlarim malzeme bilgisinden :)
    Sonuc olarak, gercekten takmayin kafaniza zevkine varin. Ne zaman ki bir ipod classic>CLAS>Alo continental/Arrow/TTVJ slim/Ray samuel hornet vb gercek bir audiophile setup imiz olur o gun kafaya takariz.
    Yine sonuc olarak Sflo iyidir/ Sansa fuze iyidir/ Ipod 5.5 iyidir vs vs samimi soyluyorum hepsi iyidir.
    Kendinize iyi bakin.

11. compicat

compicat DSD Sponsor AudioMinor

Beğenileri:
    1.075
    Eline sağlık Hasan.

12. ta2mtf

ta2mtf FLAC

Beğenileri:
    12
    Bogac bu arada senin de ellerine sagik, ben meslegim olmasina ragmen bu opamp degistirme isiyle ugrasamamistim,sen hic usenmeden bunu yapip,deneyip bir hizmet olarak da sundun. Senin ki gibi kobi ticari faaliyetler hobilere buyuk hizmetler ediyor ki sadece memlektimizde degil amerikada da senin urunlerin taniniyor bu ticari bir basaridir,umarim daha da ileri gider. H abimiz senin de klavyene saglik.

13. compicat

Beğenileri:
    1.075
    Çok teşekkürler güzel sözleriniz için :)

14. compicat

Beğenileri:
    1.075
    Doğrudur Barış. Kulaklık çıkışına yapılan storb mod'un dışında, line out çıkışındaki opamp'ı da LM6172 ile değiştirdim. Kulaklık doğrudan LO çıkışına takıldığında da ses dinlenebilecek seviyede; tabii ki volume control yok. Pasif bir volume controller kullanılabilir; fakat çok sağlıklı olmayacaktır. Ayrıca, ben cihazı birkaç orta seviye portatif amfi ile de dinledim; kulaklık çıkışına Storb mod'a göre AD8397 taktıktan sonra, bu cihazın bence line out çıkışını kullanıp ekstra bir amfiyle setup oluşturulmasına gerek kalmıyor. İnanılmaz bir kulaklık çıkışına sahip şu an cihaz.

15. pea

pea WAV

Beğenileri:
    312
    Evet Ad8397 çok güçlü bir opamp.Çoğu portatif amfidekinden güçlü bir çıkışı var(310mA!)
    Sflo2'nin çalışma gerilimini bilmiyorum ama amfi gerektirebilecek "bottleneck" durumu gerilimden olabilir.

Yüksek gerilim istemeyecek kulaklıklarda(düşük empedans) amfi gereksinimini ortadan kaldırır bu mod.

16. zarkabul

zarkabul MP3

Beğenileri:
    0
    Inceleme için teşekkürler Hasan.
    Geçen gün stok modeli ile birebir karşılaşırmıştım Boğaç getirdiğinde. Kısaca şöyle söyleyim, güncel kullandığım t51+e11 e göre bile daha iyiydi. Alıştığım tiz ağırlıklı değil daha dengeli ve daha temiz bir sesi vardı. Kesinlikle amfi ihtiyacı kalmamış. Uygun bir zamanda derhal yapacağım veya yaptıracağım. :)
    Boğaç ellerine sağlık, gerçekten çok iyi iş çıkarmışsın.

17. compicat

Beğenileri:
    1.075
    Cihazı yüksek empedanslı, beslenmesi zor kulaklıklarla deneyemedik henüz. Düşük empedanslarda amfiye kesinlikle ihtiyaç yok. Herhangi bir orthodynamic kulaklıkla "darboğaz" söz konusu olabilir; fakat, Ruslar'ın da AD8397'yi seçme nedenlerinden biri cihazın içindeki Rockchip üretimi dac'ın AD8397 tam performansla kullanabilmesi. Daha ambiyane bir tabirle, CPU'nun performansının düşük olmasından dolayı, tam randıman alınamayan bir ekran kartı problemi yok ortada :) Anti parantez, hifiman'leri de üreten rockchip'in dacları, layout'ları çok bulunabilen çipler değil. Rockbox portlanamamasının asıl nedeni de bu. Oldukça muhafazarlar bu konuda.

İşin aslı düşük empedanslı kulaklıklar için gerçekten ideal bir dap söz konusu. Bu modda ilk olarak ad8397'yi kullananın da ayrı eline sağlık.

18. compicat

Beğenileri:
    1.075
    Çok teşekkürler Süleyman :)

19. panareturns

panareturns Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    su mukemmel yorumun ustune tek bir kelime edilmemeli bence.umut bey benim anlatmak isteyip bir turlu toparlayamadigim saptamalari bir cirpida anlativermis.:)

20. einhander

einhander Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    merhaba arkadasar
    bu modu nasıl yapabılırız turkce kaynak varmı nasıl yapılacagına dair

Sayfayı Paylaş