AudioMinor S:Flo2 Storb Mod izlenimlerim

'S:Flo 2 / Teclast' bölümünde MuttFTS tarafından 7 Şubat 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. kerasertuero

kerasertuero Guest

Storb Mod olayı nedir biraz açıklar mısınız?

2. cique

cique WAV

Beğenileri:
    48
    Fiyatına göre oldukça iyi bir sesi var. Temiz, çözünürlüğü yüksek, çıkış gücü orijinal halinden daha da yüksek.
    Yalnız S.flo2 ile ses olarak en ufak bir benzerliği yok. Sahnesi öne doğru değil, alt frekansları sorunlu değil, üstler hafif törpülü değil. Dinlediğiniz müzük türüne göre çok iyi ya da sadece iyi sayılabilecek bir ürün haline gelmiş.

3. maestro_gfb

maestro_gfb MP3

Beğenileri:
    1
    bir gün deneyeceğim bu aleti bu modla, değerli yorumlarınız için teşekkürler.

4. compicat

compicat DSD Sponsor AudioMinor

Beğenileri:
    1.075
    Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler Cihan Bey.

5. DefinitioN

DefinitioN Analog Yetkili üye

Beğenileri:
    2.958
    Boğaç bey cidden güzel bir sonuç çıkarmışsınız ortaya.Ses gücü ve sesin temizliği muazzam.(Ben 1.5 ay normal S:FLO dinledim.Fark çok bariz.)

Elinize sağlık. :ok

6. compicat

compicat DSD Sponsor AudioMinor

Beğenileri:
    1.075
    Çok teşekkürler Fatih Bey.

7. fortress34

fortress34 WAV

Beğenileri:
    469
    Hangi türlere ne kadar gittiğinden de bahsedersen süper olur Cihan, ben şimdiden repini veriyorum.. Emeğe saygı.. ;D

8. DefinitioN

Beğenileri:
    2.958
    Kullandığınız kulaklığa göre değişiyor desek.

Örneğin EX-1000'le yaptığım dinlemelerde Pop,Rock,Techno,sanat müziği,arabesk,Hip-hop(EQ ayarı bas +4 ile),EQ ayarı flat ile klasik müzik gayet tatminkar bir kalitede dinlenebiliyor.Türlere göre W4 ve ya SM3'le daha iyi sonuçlar alınabilir.

Dinledikçe farkettiğim şey detayın oldukça artmış olduğu.Son derece açık,net,temiz ve bunu yaparken de asla incelmeyen,gövdeli ve doğal bir ses veriyor Storb Mod.Sahnesi de bana hayli ferah geldi.

Eksisi yok mu? derseniz zamanla,dinledikçe farkına varılabilir.Şuan için artılarının tadını çıkarmakla meşgulüm. :love:

Ek:Shure 940'la bu tablo tamamen tersine dönüyor.Tek başına hangi türlere gider gibi bir yorum yapmak çok ta sağlıklı olmayacaktır.Yapılması gereken hangi tür müzik dinliyorsan bu playere o müzik türüne uygun bir kulaklık seçmek ve böylece tamamlamaktır.

9. cique

cique WAV

Beğenileri:
    48
    Bi' kere herşey bi' tarafa bu paraya olağan üstü temiz bir ses kaynağı olmuş.
    Ben çok uzun dinlemedim ama bunun tasarımını yapanlar, Sflo'yu daha popüler müziklere uygun hale getirmişler. Sflo'nun eksiklerini gidermek gibi bir fikri takip etmişler gibi.
    Bu son hali rap, R&B, pop, elektronica türleri için bu fiyata alınabilecek en iyi ürünlerden biri haline gelmiş.
    Ben caz, klasik ve türevleri için o kadar uygun bulmadım. Tabiatı dijital/elektronik müziklere daha uygun. Sanki standart olarak EQ ayarlarıyla oynanmış gibi geliyor. Halbuki değişen parçalar OPAMP vs. komponentler. Ama başka yorumlardan da görüleceği üzere bu türlere de yakıştıranlar var. Bir de bu son hali pek kulaklık seçmezmiş gibi geliyor, hemen her kulaklıkla başka başarılı tatlar vaad ettiği izlenimini almıştım.
    Aslında bu cihazı adam akıllı bi' incelemek isterdim...

10. DefinitioN

Beğenileri:
    2.958

Bence de detaylı bir incelemeyi hakediyor modlu hali.S:FLO ile alakalı incelemeler mevcut yalnız bu hali hayli başka.

Satmazsam gönderirim incelersin Cihan. :ok

11. maestro_gfb

maestro_gfb MP3

Beğenileri:
    1
    bence bir süreliğine satmadan önce gönderirseniz iyi olur, bende kenwood'u göndereceğim çünkü karşılıklı inceleme açısındanda iyi olur. :ok

12. okty_k

okty_k WAV

Beğenileri:
    884
    Shure SRH-940'a lambalı iyi bir seçim. Bence diğer bileşenlere karar verdiyseniz lamba değişikliği yapın, aradığınızı bulabileceğinizi düşünüyorum...

İlave: Bu arada düz kablosunu kullanmanızı önreriyorum...

13. DefinitioN

Beğenileri:
    2.958
    İşin aslı 940'ın gerçek performansını görebilmiş değilim.Ondan HM-801 ve Storb Modla yaptığım dinlemelerden çok daha fazlasını bekliyorum.

Headroom Micro Dac'la uyumu iyiymiş bana yapılan tavsiyelere göre.Lambalı amfi uyumunu ben de merak ediyorum açıkcası.Lambalı seçerken amacım HD 650 ile kullanmaktı ama 940 sürpriz yapabilir.

(Şunu kesin olarak anladım.Bu tür kulaklıklarla taşınabilir playerler en iyi sonucu veremiyor.Yetersiz kalıyorlar.Bu S:FLO Storb Mod bile olsa)

14. fortress34

fortress34 WAV

Beğenileri:
    469
    @DefinitioN ve @cique,

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.. :ok

15. selcukunus

selcukunus MP3

Beğenileri:
    0
    Storb modun kulaklık çıkışını ben beyenmedim açıkcası. Lineout'u daha doğal ve gövdeli kulaklık çıkışına göre. Kulaklık çıkışını yapay ve gövdesiz buluyorum lineout'a göre. Normal s:flo 2 nin kulaklık çıkışını bilmiyorum belki onun kulaklık çıkışına göre iyi olabilir ama benim tercihim sadece lineout'u

16. DefinitioN

Beğenileri:
    2.958
    S:FLO line out ses kalitesini çok üst düzey bulduğumu hep söylemişimdir.Diğer herşeyi bir kenara bırakırsak(menü,şarj) Line out çıkışını her arkadaşın tecrübe etmesini şiddetle tavsiye ediyorum.

HM-801 kullanmış biri olarak...

Sayfayı Paylaş