Audiotrack Prodigy Cube Usb Dac İnceleme

'Amfi, DAC ve Ekipman ݝncelemeleri' bölümünde des_955 tarafından 6 Nisan 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. des_955

des_955 MP3

Beğenileri:
    68
    Herkese Merhaba uzun zamandır incelemeyi düşündüğüm bir üründü ancak fırsat bulabildim

ürünümüz audiotrack prodigy cube usb dac

müzik dinleme hobisine merak salmış giriş seviye dac bakanlar ürünü az çok biliyorlardır

Kutu İçeriği :

1 adet dac gri renk

1 adet usb kablo

1 adet rca kablo

Teknik detayların olduğu dökümantasyon kağıt

Kutu içerisinden kurulum için herhangi bir cd çıkmıyor usb ile bağladığınız zaman kurulumu yapıyor cihaz

Ses Bölümü :

Bas : Onboard ses kartlarına göre daha belirgin ve vurucu ve daha temiz bir sunuma sahip vuruşlar daha etkili

Midler : Belirgin bir sunuma sahip ama bazen metalikleşme durumu olabiliyor midlerin sunumu tam ortada konumlanıyor

Tizler : Çözünürlük olarak yeterli seviyede midler ile uyumlu bir şekilde çalıyor herhangi bir baskılama yok

Ses Rengi : Nötr sizin bağlayacağınız cihazın ses rengi ne ise onu veriyor size

Sahne : 3 boyutlu olmasada yeterli seviyede genişlik ve derinlik olarak

Enstruman ayrımı : Parçadan parçaya göre değişiyor fakat genel olarak parçada ne var ise onu verebiliyor

Kulaklık Amfisi : Kendi içinde dahili olarak var ayrıca 2 adet çıkış veriyor kulak içi olanlar için 3.5 mm giriş büyük kafaüstüler için 6.3 mm çıkış verilmiş 150 ohm a kadar sürebildiği yazıyor testlerimde 60 ohm olan taksatarı rahatlıkla sürdü ses seviyesi ise saat 10-11 yönü ideal geliyor

Normal dac olarak kullanacaksanız düğme yardımıyla ses çıkışını değiştirebiliyorsunuz aynı anda hem kulaklık hemde ses çıkışına ses veremiyor

Ürünü laptopa bağlı şekilde kullanıyorum player olarak ise foobarı tercih ediyorum

Kullanılan Diğer Ekipmanlar :

Kulaklık : Takstar Hi 2050

Amfi : Sedef Audio Se 3

Kablolar : Supra USB Transparent The Link Rca

Picasso16, radyo ve fenrir bunu beğendi.
  2. sallanansandalye

sallanansandalye MP3

Beğenileri:
    74
    Bir seneye yakın kullanmıştım. 6.5 mm çıkışı ile 3.5 mm çıkış arasındaki fark muazzamdı. Kullanışlı, özelliği bol güzel bir cihaz.

des_955 bunu beğendi.
  3. barocka

barocka MP3

Beğenileri:
    53
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 3 Temmuz 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 3 Temmuz 2017 ---
    Farkları yazma imkanınız olur mu hocam?

4. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    Emeginize saglik, tesekkurler.

Takstar Hi 2050 merak ettigim bir kulaklikdi, biraz birseyler bahsedebilirmisiniz? Elinizde karsilastirabileceginiz baska bir kulaklik varsa onla mukayese sansiniz varsa super olur.

5. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.713
    refuserQ bunu beğendi.
  6. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    Tesekkurler ahmet hocam, cok sagolasin :)

7. sallanansandalye

sallanansandalye MP3

Beğenileri:
    74
    6.5 mm çıkışının sahnesi ve enstrüman ayrımı daha iyiydi. Ayrıca yüksek dirençli kulaklıkları daha iyi sürüyordu. 3.5 mm çıkış kulak içi kulaklıklarla iyi sonuç veriyordu, ama 6.5mm çıkışı çok daha fazla sevmiştim. O zamana kadar bütün cihazların çok az farklarla aynı sesi vereceğini düşünürdüm, bu cihazdaki farkı gördükten sonra; kullanılan kaynak cihazın, kulaklık kadar önemli olduğunu anladım.

Sayfayı Paylaş