Auglamour Rx-1 Earbud İncelemesi

'Kulaklık ݝncelemeleri' bölümünde karanehir35 tarafından 12 Mayıs 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.435
    Merhabalar;
    Siradisi earbud rx1 incelemesi ile karsinizdayim tekrar.
    Keyifli okumalar dilerim.

MALZEME KALİTESİ

Rx1; cok hos ve ufak tahta bir kutu icinde geliyor.
    Kutudan rx1, ufak tasima cantasi ile cesitli köpük uclar cikiyor.
    PicsArt_05-12-10.06.59.jpg

Rx1, metal bir kasaya ve düz bir jack girisine sahip.
    PicsArt_05-12-10.04.53.jpg
    Kasasi; tomahawk'dan daha ufak oldugu icin fiti de daha iyi. Fit olarak ve monk, tomahawk, ks 500'den daha basarili.
    PicsArt_05-12-10.06.13.jpg
    Rx1, y ayrimina kadar ince, y ayrimindan sonra ise kalin bir kabloya sahip. Kablo saglam gozukmekte. Kablonun cepteyken dolasmasi eksilerinden. Kisaca genel malzeme kalitesi, fiyatinin ustunde. Elestirilecek tek nokta, kablonun arapsaci gibi cepte ya da cantada tasinirken dolasiyor ve kendi icinde-nasil beceriyorsa bunu-düğümleniyor olmasi. Fakat verdigi ses yaninda, bunu cok da sorun etmemek lazim.
    PicsArt_05-12-10.06.38.jpg

TEKNİK DEĞERLER

Marka: AUGLAMOUR

Model: RX-1

Sürücü: F14.3mm AUGLAMOUR custom- özelleştirilmiş dinamik sürücü

Empedans: 16 Ω ohm

Duyarlılık: 105dB / mW

Frekans aralığı: 10-20000Hz

jack : 3,5 mm

Kablo uzunluğu: 1.2m ± 5cm

Ağırlık: 25g

SES KALİTESİ

Rx1; yuksek bir ses detayi ve çözünürlüğü ile dogal calan bir earbud.
    Fiyat bandinda-25 usd- bu acidan rakibi yok bence.
    Genelde analitik kulakliklar tam düz calamazken, tizler az ya da cok önde calarlarken(örnek:Etymoticler, Shockwawe sw3 vb.) Rx1 tam olarak düz caliyor-hicbir frekans önde degil, hepsi ayni cizgi üstünde.
    Rx1'deki ses tuningi-karakteri bu acidan iyi ayarlanmis-tune edilmis. Rx1 muzikal(dogal) calan bir kulaklik ancak detayi da yüksek öncelik olarak ortaya koyan hafif bir sıcaklık ilavesi ile caliyor.
    Bu acidan takdiri hakediyor. Rx1; dinledigim iemler icinde fiyatiyla ve verdikleri ile beni bi hayli sasirtti.
    PicsArt_05-12-10.05.33.jpg

BASS

Rx1'de tomahawkin belirgin olmayan subbas-midbasslarina karsilik guclu ve belirgin bir subbas ve midbass var. Tabii ki gunumuzun bassi bol iemleri kadar bass miktarina sahip degil Rx1. Aslinda rx1, fiionun bass guclendirici amfileri ya da jds c5d gibi amfilerle bozulmayan bass dokusu ve yapisi ile cogu iemi bass miktari ve siddetinde gecebilse de, bass guclendirici-bass bosst-olmayan dap ve amfilerde bu artis pek fazla olmamakta tabii ki.
    Bunu da ilginc bir olay olarak not edelim.
    Yine cks1100'un bass dokusu nereye kadar dayanabiliyor diye de test etmistim c5dnin 3lu bass ayari ile, fakat cks1100un bass dokusu o basslari kaldiramadi, 20 khznin altina da inemedi, inseydi ve bass dokusu bozulmasaydi basshead yoldaslarima mujdeyi patlatacaktim ama artik baska sefere diyelim ve rx1'e devam edelim:

Rx1'in gercek enstrumanlar acisindan önemli olan vurgulu ve belirgin midbasslarini cok basarili buldum.
    Gerek def,bongo; gerekse de davul vuruslari vurgulu, hizli ve net.
    Rx1 ayni zamanda hizli, kontrollu ve sıkı basslara sahip. En hizli kayitlarda bile basslarin patinaj cekip, camurlastigini ya da yavasladigini görmedim.
    Kisaca RX1'in basslari miktar ve siddet haricinde cogu kisiye yetecek duzeyde.

MİD

Rx1'in mid bandi; iemleri asan ve kafaustuleri örnek alan genis bir yapida. Iemlerdeki o daralmislik, dar sunumluluk hissi Rx1 midlerinde yok. Ferah, genis ve havadar bir sunum var.
    Mid bölgesi yumusak ve hafif sicak bir yapida.
    Özellikle vokaller net, seffaf ve detayli. Vokal sibilansina pek dusmuyor rx1. Erkek ve kadin vokaller ender gorulur sekilde basarili( iemlerde genelde birinden biri basarisiz olurdu).
    Kadin vokalleri ust mid araliginda cigliklari ve bagirislari ile kontrol edebilmesi rx1'i bu anlamda begenmeme yetti diyebilirim

Rx1, enstrumanlari yumusak-organik bir tiniyla ve kulagi tirmalayamacak bir sekilde veriyor.
    Enstruman gercekciligi, tinisi ve dogalligi konusunda tomahawk'dan epey önde. Gitarlar, kemanlar,flütler,pianolar hersey cok dogal.

Rx1, Tomahawk'a kiyasla cok genis bir sahneye sahip degilse de, varolan sahne iemlerden genis yine de. Ben rx1'in sahnesini coklu turler acisindan yeterli bir genislikte buldum. Cok genis sahne, beraberinde yapayligi da getirdiginden her zaman faydali olmayabiliyor.

TİZ

Rx1'i eger orta seviye bir dac, amfi ya da daplarla dinlerseniz; iyi uzayan, mikro ayrintilari bile veren o tizleri ile sizi sasirtabilir. Auglamour firmasi digerlerinin yaptigi gibi tizleri kirpip, fiyati 25 usdde sabitlememis. Tizlerden yola cikarak 150-250 usdye yaklasan bir sesi var diyebilirim aslinda rx1 icin. Yapilan kiyaslamalarda 89-99 usdlik earbudlari; tiz ve genel detayda gecebiliyor olmasi da bunu dogrular bir nitelikte.
    Rx1 az parlak ama bu parlakligi kulagi rahatsiz edecek sekilde degil de detay icin kullanan siradisi bir earbud. Sivri bir yapisi yok tizlerin. Tizler yumusak, acik ve seffaf bir yapida.
    Tiz dogalligi ve dogru zil vuruslari anlaminda Hotel California'da yanyana defalarca test ettigim tomahawk, lz a4 ve cks1100'den daha basarili buldum rx1'i. Tomahawk alt zil vuruslarinda zil vurusunu fazla cogaltti, sonraki vurus arada kayboldu; lz a4 ise zil vurusuna fazladan bir uzama ve keskinlik katarak, vurusu kayitta olmayan sekilde gitarin da önüne koydu, cks1100 ise zili dagitti, ortaya bozuk para sesi cikti. Rx1 ise kayitta oldugu sekilde zil vurusunu dagitmadan, cogaltmadan net sekilde verdi orda bitirdi, sonrakine de
    yetisti ayni netlikle, digerleri canim zil vuruslarimi yediler.

Rx1; kayita bagli kalarak gerek zil ve piano tus vuruslarini gerekse de kemanlari cok duzgun ve olgun bir sekilde veriyor.
    O kayittan bu kayita 3 haftadir test ede ede pek eksik bulamadigim rx1 tizlerine ancak sapka cikarabildim.

Tizler 25 dolarlik bir earbud icin beklenmeyecek bir duzeyde ve siradisi cozunurluge sahipler. 10 puani fazlasiyla hakediyorlar. Hayat ve Cinliler cok garip arkadaslar...bu anlamda...

Incelemeyi okuyan butun forumdaslara simdiden tesekkurler.

Son düzenleme: 13 Mayıs 2017
    prostheticwhim, Robius, Miran ve diğer 26 kişi bunu beğendi.
  2. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog FLAC

Beğenileri:
    1.180
    Ahmet hocam eline emeğine sağlık, yine keyifli bir inceleme. Foruma katkın çok büyük bu yadsınamaz. İyi ki varsın, iyi ki üşenmiyor yazıyorsun. Kendi adıma bu değerli paylaşımların için teşekkür ediyorum.

Ayrıca forum yönetimine -mümkünse- Ahmet hocamın nick'inin altına "DSD" yerine "İnceleme Canavarı" yazılmasını öneriyorum (en azından bir süre) :D

zodiac_tauruss, Yabguz, refuserQ ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. complete

complete FLAC

Beğenileri:
    977
    ahmet hocam bende edindim kulaklığı ,henüz ulaşmadı,biliyorsun f/p,sen rx-1 şapka çıkarıyorsun, bende sana şapka çıkarıyorum,iyiki varsın..

Son düzenleme: 12 Mayıs 2017
    s4vaş, refuserQ ve karanehir35 bunu beğendi.
  4. Chaturanga

Chaturanga WAV

Beğenileri:
    2.545
    Ahmet hocam çok güzel bir inceleme daha. Artık buna göre almamak olmaz, benimle beraber Amazon.com dan alacak yok mu arkadaşlar :)

refuserQ bunu beğendi.
  5. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog FLAC

Beğenileri:
    1.180
    Ben de tam konuya "sipariş verecek olan varsa bir tane de bana versin lütfen" yazacaktım. Ne yazık ki massdrop dışında yurt dışı alışveriş tecrübem yok..:(

refuserQ ve karanehir35 bunu beğendi.
  6. Chaturanga

Chaturanga WAV

Beğenileri:
    2.545
    Hocam sipariş verdim ben 2 tane Amazon.com dan, gelsin biri sizin olsun o zaman haberleşiriz :)) Paket yönlendirme sitelerinden biriyle TR ye gönderim yaptıracağım.

15 Dolar kulaklık, ABD içi kargo ücretsiz, TR ye gönderimi muhtemelen 10 Dolar olarak çıkacak (ikisini tek pakette göndermelerini isteyeceğim, 10 Doları geçmez umarım). TR ye geliş kargosunu paylaşmış olacağız, Yani totalde kişi başı 20 Dolar olacak masrafımız.

7. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog FLAC

Beğenileri:
    1.180
    Tamam hocam ellerine sağlık, çok memnun oldum. Üzerime düşeni fazlasıyla ödemeye hazırım, siz bana özelden detayları yazarsınız..:ok

8. Chaturanga

Chaturanga WAV

Beğenileri:
    2.545
    Rica ederim en azından Çin'den 1 ay beklemek zorunda kalmayız. Ben daha önce bu yöntemle bir çok şey aldım, en uzun 12-13 gün sürdü elime ulaşması. İnşallah sıkıntısız gelir.

refuserQ ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  9. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.435
    Tesekkurler Turan hocam, guzel sozlerin icin. Eksik olma.
    Su son zaman sagolsun forumdan arkadaslar da inceleme icin epey urun gonderdiler bana.

Tesekkurler Murat hocam.
    F-p urunlere denk gelmek guzel cidden. Bu f-p bandinda gezinelim biz.

@Chaturanga Tesekkurler Hayri hocam. Rx1ler de hayirli olsun sana ve Turan hocaya. Bakalim geldiginde nasil bulacaksiniz sesini.

refuserQ ve Chaturanga bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga WAV

Beğenileri:
    2.545
    Teşekkürler hocam sayenizde oldu çok net bir resim çizmişsiniz kulaklık hakkında denemeden edemedim :)
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 12 Mayıs 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2017 ---
    Beni özellikle midlerin kafaüstülere yaklaşan bir tarzda olduğu ve vokallerle ilgili yorumunuz almaya ikna etti :)

refuserQ, Mikrobiyolog ve karanehir35 bunu beğendi.
  11. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.435
    Vokalleri cidden basarili ve dogal Hayri hocam. Kadin vokalleri ust mid bandinda kontrol etmek zorken, ya da erkek vokallere o bariton govdeli sesi vermek cogu iem acisindan zorken, 25usdlik bir earbudun bunu basarabilmesi, ve vokalle enstruman anlaminda hic sivrilmemesi, beni diger pahali iemler ustunde epey dusunmeye sevk etti.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

refuserQ, DefinitioN ve DrWhite bunu beğendi.
  12. Chaturanga

Chaturanga WAV

Beğenileri:
    2.545
    15 Dolarlık bir kulaklık hatta hocam Amazon fiyatı :D

13. sertac

sertac FLAC

Beğenileri:
    208
    Adam inceleme yapmadan duramıyor yaa.
    Bravo sana güzel insan :)

Yabguz, refuserQ, Özen ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. Chaturanga

Chaturanga WAV

Beğenileri:
    2.545
    Ahmet hocamın inceleme yapması bir tarafa, her incelemenin arkasında uzun bir emek olduğunu görüyoruz. Yani uzun bir süreçten süzülenleri bizler için özetliyor aslında, dışarıdan bakan biri kısa bulabilir bazı incelemelerini ama aslında öyle değil. Olgunlaşmış hazır bilgi iletiyor, kendisine ve diğer inceleme yapan arkadaşlara tekrar teşekkürler.

Yabguz, refuserQ, Mikrobiyolog ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. Elano68

Elano68 FLAC

Beğenileri:
    460
    Abi yine güzel bir inceleme yapmışsın, eline sağlık. Keşke iemlerde de böyle ucuz ve iyi performansa sahip ürünler olsa.
    Edit: imla

Yabguz, refuserQ ve karanehir35 bunu beğendi.
  16. Italoman

Italoman WAV

Beğenileri:
    906
    Eline sağlık Ahmet, acaba bugün ne incelemesi gelecek beklentisine sokuyorsun, haberin olsun.

Cks1100 mid performansıyla lz-a4'ten daha cazip geliyor kulağa, hassas bir iem olduğundan c5d'yi kaldıramamıştır. Ben de bu amfiyi niye sattım bilmiyorum zaten, muhtemelen yeniden alacağım.

17. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.435
    Tesekkurler Ali abi.
    Aynn cks1100 mid olarak, midseverler acisindan daha cazip bir iem.
    C5D guzel bir amfi Ali abi. Ozellikle iemlerin bass-subbas potansiyellerini tam gormek adina iyi bir test ekipmani.

Tesekkurler @sertac Sertac ve @Elano68 Ömer.
    Sertac hocam sana da dinletmistik rx1'i. Bir iki yorum da senden alalim.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

refuserQ bunu beğendi.
  18. DefinitioN

DefinitioN Analog Yetkili üye

Beğenileri:
    2.659
    Çok kestirmeden söyleyeyim.İlk firsatta alıyorum kulaklığı.

Metal kasalara taa geçmişten gelen önyargım vardır.Yapay,teneke gibi ses verirler.

Bu fiyata tizlere,doğallığa,hacimli midlere v.s yaptığın övgüler gözardı edilecek gibi değil.

Baslardan Midbasa kayan bir şiskinlik var anladığım kadarıyla.Tek çekincem bu.Fiyatı 1 lira bile olsa alım yönünde tek engelim de bu...

Eline sağlık Ahmet. :ok

refuserQ bunu beğendi.
  19. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.303
    Valla artık ben tebrik etmeyecem çünkü o şeyi geçtik gibi :) eline sağlık gerçekten .

Kulaklığı 4 5 gündür dinliyorum bende aldım. Gerçekten hakkini veren hatta elimde ki trinity delta yi sattıran kulaklık . ( Gerçi biraz da m5 le uyumlu olmaması ile alakalı tabi orası ayrı :) )

Hatta daha otesi elimde ki mdr 100a dan iyi çalıyor desem yalan olmaz açıkçası..
    Kulaklığın eksi tek yönü var bana gore ki eksi de denir mi bilmiyorum.. O da trinity delta her ture. Bu türlerden kastım bass isteyen pop vs gibi turlere bir şekilde giderken Rx1 normal bass isteyen pop türlerine pek gitmiyor .

Bass sevene tavsiye etmem. Basslar kesinlikle kötü değil onu da diyeyim. Denildiği gibi her şeyi dengeli veriyor kulaklık ama bana bass olayı pop türünde eksik geldi. Yalnız mid bass olarak. Nedense ben daha çok sevdik bass yönünden :)
    Ama diğer her ture fena halde giden ve hem enstrüman ayrımı, hem sahnesi , hem vokalleri , özellikle Ahmetin dediği tiz performansı ,gitarlar davullar harika .

Ornek olarak Şebnem ferahin çakıl taşları parçasında ki ilk girişte ki davul sesini daha önce hic bir kulaklık tan bu kadar hos ve tatlı duymadım.

Kısaca bende diyorum bu fiyata kesinlikle alın aldırın edinin:-D

refuserQ, Elano68 ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  20. AngelDust!

AngelDust! MP3

Beğenileri:
    78
    Forum böyle incelemelerle daha da güzel oluyor, emeğiniz için teşekkürler. Bir adette ben sipariş verdim, gelince ve monk+ ile karşılaştırma yapacağım bakalım.

Edit: :Siparişi 6 Mayıs'ta vermiştim bugün giriş yapmış, gerçekten çok hızlı, China Post Registered Air Mail https://i.hizliresim.com/aL6nnd.png
    Wooeasy Earphone Store'dan almıştım.

Son düzenleme: 13 Mayıs 2017

Sayfayı Paylaş