Baterist için prof kulak içi kulaklık tavsiyesi?!!

'Kulaklık Genel' bölümünde aykut35-35 tarafından 21 Kasım 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. aykut35-35

aykut35-35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Daha önce anlatmıştım bir takas ile elime geçecek heir. Eğer istediğim gibi bir performans alamasam um3x ile takas yaparım. Yada heir i satıp onun yerine sıfır bir um3x alırım...

2. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Er4 ile bende çok iyi vakit geçirmiştim davul başında.En ufak sikinti bile yaşamadım.

3. aykut35-35

aykut35-35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Şu Unique Melody custom yaptırma konusunda biraz daha bilgi verirmisiniz acaba? Yani nasıl yapılır ne kadara mal olur vs..vs..?

4. MikePortnoy

MikePortnoy Analog

Beğenileri:
    2.075
    140 dolar civarinda sanirsam reshelli. Gitti geldi 200u bulur muhtemelen. Ama custom sahibi olacaksiniz neticede. UM un kendi sitesinde ayrintili olarak yaziyor hepsi. Kalip aldirip UMe yolluyorsunuz kulakliginizla beraber. Onlar da sizin kulak kalibiniza gore shell yapiyorlar.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. MTRMSK

MTRMSK FLAC

Beğenileri:
    361
    Yine Westone un es3x'i yanlış hatırlamıyorsam um3x ile aynı sürücülere sahip. İki kez uğraşmak yerine direk o alınabilir.

6. aykut35-35

aykut35-35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    ES3X 850$ civarında bir ücrete satılıyor! Arada ciddi bir fark var. Ki onu alacağıma bu sefer 1150$ a jh16pro ya aklım gidiyor. :)

7. MikePortnoy

MikePortnoy Analog

Beğenileri:
    2.075
    Yanlis bilgiye sahip degilsem Westone su an icin custom yapimini durdurdu. Suruculerin ayni olmasi onemli degil, ayni suruculeri kullanip farkli ses ureten kulakliklar mevcut. :) Pfe 232 gibi..

8. MTRMSK

MTRMSK FLAC

Beğenileri:
    361
    Üretimin durduğunu bilmiyordum. Zaten bayağı pahalı kalıyormuş sizin önerdiğiniz yola göre :)

9. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
    O değil de forumda jh16 kullanan var mı?

10. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    Var da foruma takılmaz pek, sadece buluşmalara gelir arkadaş :)

11. aykut35-35

aykut35-35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Peki arkadaşlar bunlar ne kadar işe yarıyor acaba? Yani um3x yada heir gibi kulaklıklara işitme cihazı için kalıp yapan Türk firmalarından alınan yarım kanal içi kalıplar iş görür mü? Yani en azından kulaklık uçlarından daha iyi bir izolasyona sahip olacağını düşünüyorum haksızmıyım?

http://www.isitmecihazlarifiyatlari.com/productDetail.asp?id=84

12. MikePortnoy

MikePortnoy Analog

Beğenileri:
    2.075
    Gösterdiğiniz linkteki kalıp başka birşey. Customlarda çoğu zaman ikinci boğuma kadar kalıp alınıyor, kulağın dışını da tamamen kaplıyor. Bu kalıba göre yapıldığında izolasyon yüksek seviyeye çıkıyor. Custom kullanan arkadaşlar daha iyi cevap vereceklerdir. Customun en büyük esprilerinden biri izolasyon zaten.

13. kornography

kornography FLAC

Beğenileri:
    154
    Er4 ben de kullanıyorum davul çalarken. Şimdiye kadar daha iyi izolasyona sahip başka bir kulaklık kullanmadım. Um3x'lerin izolasyonu er4 kadar başarılı değil. Bu arada ER4'leri Shure olive'ler ile kullanıyorum. Kulakta durma/çıkma/hareket etme gibi bir sıkıntısı yok kablonun Y kısmında kullandığım yaka klipsi ile.

14. MikePortnoy

MikePortnoy Analog

Beğenileri:
    2.075
    Peki Yagiz birsey merak ediyorum. Er4teki mikrofonik etki rahatsiz etmiyor mu calarken?

15. kornography

kornography FLAC

Beğenileri:
    154
    Abi yaka klipsiyle mikrofonik etki sıfır diyebilirim. Herkese Klips ile kullanmasını tavsiye ederim kulaklıklarını, ne marka ve model olursa olsun.

16. MikePortnoy

MikePortnoy Analog

Beğenileri:
    2.075
    Tamam Yagiz tesekkur ederim bilgi icin. :) Mikrofonik etki ortadan kalkiyorsa problem yok zaten.

17. kornography

kornography FLAC

Beğenileri:
    154
    Aslında Er4'lerdeki büyük problem Y kısmındaki yeşil parçanın ağırlık yapması, kulaklıkları aşağıya çekmesi ve kablonun sürtünmesiyle meydana gelen mikrofonik etki. Klips kullanınca bu olumsuzlukların tümü ortadan kalkıyor.

18. aykut35-35

aykut35-35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Yalıtım konusunda er4 iyi diyorsunuz da, peki ses konusu nasıldır acaba? Yani boğulma yada uğultu gibi sıkıntılar oluyor mu? Sahnede ne için kullanıyorsunuz? Klick mi alıyorsunuz, altyapı mı alıyorsunuz yada kendi davul monitörünüz olarak mı kullanıyorsunuz? Benim için yalıtımdan çok ses karakteri önemli açıkcası...

19. kornography

kornography FLAC

Beğenileri:
    154
    Er4 dümdüz flat ses sunan bir kulaklık. Bass frekanslar um3x teki gibi güçlü vurmuyorlar. Sahnede ve stüdyoda altyapı kullanmıyorum, sadece monitörleme amaçlı kullanıyorum, yani tüm diğer kanallar ve kendi kanalımı dinliyorum.

20. MikePortnoy

MikePortnoy Analog

Beğenileri:
    2.075
    Kullanan arkadaslar daha iyi soyleyeceklerdir gerci, er4 nötr olusu ile un salmis bir kulakliktir, enstruman seslerini dogru alirsiniz, kendisinden birseyler katmaz. Ancak biraz kurudur sesi, bazilarina hitap etmeyebilir, bazilari icinse son nokta olabilir.

Sayfayı Paylaş