Chi-fi :)

'Ekipman Genel' bölümünde DrWhite tarafından 6 Eylül 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. DrWhite

DrWhite FLAC

Beğenileri:
    1.013
    Arkadaşlar Çin menşei li bir çok ekipman mevcut piyasada fiyat/performans olarak çok iyi işler yapanları var.
    50$ altı iem,earbud.... Bi başlıkta toplansın istedim.
    Sevgili yöneticiler de uygun bulursa
    Let the game begins :D

DefinitioN, startimeahmet, refuserQ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.567
    valla tam da bugün kz ate geldi bana. ufak ufak izlenimlerimi yazarım birazdan :)

refuserQ ve DrWhite bunu beğendi.
  3. DrWhite

DrWhite FLAC

Beğenileri:
    1.013
    Onu çok merak ediyorum ben de yurtdışında baya iyi deniyor, bakalım neler olacak :)

4. Elano68

Elano68 FLAC

Beğenileri:
    460
    Qkz x6 yi da basshead iemi olarak baya ovmusler.Fiyati da 5 dolar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

refuserQ ve DrWhite bunu beğendi.
  5. anelka4411

anelka4411 MP3

Beğenileri:
    12
    15$ xiaomi hybrid iem de fiyatini gayet hakediyor. v shaped olup bass ve tizler oldukca tatminkar. mikrofonlu olmasina ragmen empedansi dusuk ve muthis kolay bir surulebilirligi var.

tek kotu yanini soylemek gerekirse, diger butun metal jackli kulakliklar gibi iphone 6 6+ da kullanirken metal govdeyle olan etkilesimden dolayi kafasina gore muzigi durdurup baslatabiliyor ve bazen kendiliginden cikiyor saniyor telefon.

neyse yorucu bir yazi oldu sonuc olarak iphone kullanicilari disindaki herkes icin onerilebilir bir kulaklik.

refuserQ, karanehir35 ve DrWhite bunu beğendi.
  6. DrWhite

DrWhite FLAC

Beğenileri:
    1.013
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 6 Eylül 2016 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 6 Eylül 2016 ---
    Bu iki arkadaşı ( kulaklıkları :) )buraya taşıyalım bilgi açısından daha faydalı olur.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 6 Eylül 2016 otomatik olarak birleştirildi ---
    https://m.aliexpress.com/item/32658261667.html

Qian25

Monk plus a rakip olur mu sizce, alıcıların söylediklerine göre sesi daha iyi :)

refuserQ ve karanehir35 bunu beğendi.
  7. mattiadestro

mattiadestro WAV

Beğenileri:
    1.567
    (Knowledge Zenith) KZ ATE

Headfi'da, reddit'te orada burada duyduktan sonra bir de ben deneyeyim dedim ATE'i. Zaten 10 dolarlık bir kulaklık, kötü çıkarsa da çinli kardeşlerimize arge parası olur diyerekten siparişimi verdim. Dün elime ulaştı. 28 gün sürmüş tam olarak.

WhatsApp Image 2016-09-06 at 20.16.17.jpeg

Kutu Ve İçeriği:
    Kutu kalkana benzer şekli olan, basit plastik bir malzemeden yapılmış. 10 dolarlık kulaklık için normal hatta iyi sayılabilecek bir durum. Malum VE Monk'ta el kadar naylon poşetle geliyor :) İçinden medium ve large olmak üzere iki çift silikon uç ve bir çift comply'ın köpük uçlarına benzer yapıda ancak sanırım lastikten üretilmiş (tam olarak ne olduğunu çözemedim) olmak üzere 3 çift uç var.

WhatsApp Image 2016-09-06 at 20.16.19.jpeg

Kasa Ve Kablo Kalitesi: Kulaklık fiyatına göre oldukça şık. Siyah transparan kasa, kırmızı ve mavi renkleriyle sağ/sol ayrımına yardımcı olan altın renkli kablo girişi ve ardından yine transparan gri bir kablo. Jakımız ise L şeklinde. Görünüş olarak oldukça hoş olmasına rağmen kasa, elde kalabilirim havası veriyor. Kabloda çok mikrofonik etki hissetmesem de malzemesini beğenemedim. Yapışkan ve karışmaya yer arıyor.

Konfor ve İzolasyon: Mevsim yaz olduğundan ve öğrencilik mesleğini icra ettiğimden dışarı çıkıp izolasyonunu test edemedim. Ancak evde kapı çaldığında, bana seslenildiğinde duyamadım. Kullandığım KC06'dan daha fazla izole ettiğini söyleyebilirim ama.

Konfor kısmında ise, dün akşam üzeri 3-4 saat kulağımda takılıydı. herhangi bir rahatsızlık yaşamadım.

WhatsApp Image 2016-09-06 at 20.16.20.jpeg

Ses: Geldik asıl mevzuya :) Kulaklığı Hidizs ap100 dap'ımdan ve bilgisayarımın onboard ses kartıyla dinledim. 18 ohm gibi düşük bir dirence sahip olduğundan sürülmesi oldukça kolay.

Sahne ve Ses Karakteri: Ses karakterini kabaca tarif etmek gerekirse, ufak, karanlık bir mekanda partiliyormuş havası veriyor. Sahne oldukça ufak. Özellikle dikey olarak oldukça kısıtlı geldi.​

Bas: Kulaklığın öne çıkan özelliği. Genel olarak ses eğrisi de gavurun tabir ettiği gibi downward olarak şekil almış. Baslar her daim önde ardından midler ve tizler. Ancak baslar sayı olarak fazla olsalarda doku ve derine inme bakımından çok başarılı değiller. Çamurlu ve çözünürlüğü düşük bir dokusu var basların. Bir de genel olarak midbas olarak kendilerini gösteriyorlar. Sub-bas ciddi anlamda eksik. Neredeyse yok hatta. Lil Jon'un Get Low'unu dinlerken "Bu şarkı bu kadar düz müydü yahu?" deyip KC06'ya geçtiğimde fark inanılmazdı.
    Sub-bas'in ciddi eksikliği dışında her bas ağırlıklı bütçe kulaklığı gibi midbas bolca veriliyor. Portishead'in Roads'unu dinlerken "Daha vereyim mi abi mid-bas? Lazımsa çekinme" ayağı çekiyor. Resmen mid-bas banyosu yapıyorsunuz.

Mid:
    Midlerde meşhur Sennheiser örtüsü var :) Valla adamlar 10 dolarlık kulaklığa çekinmemiş bunu bile koymuşlar. Çinlileri tebrik etmek lazım. Şaka bir yana midler cidden üzerinde ince bir tül varmış gibi duyuluyor. Ayrıca bas'a göre sahnede daha az bir yer kaplıyorlar. Detay olarak da KC06'ya göre başarısız geldi. Ekolayzırla biraz omuz verilirse toplayabilirler mi bir bakmak lazım.

Tiz: Tizler kulaklığımızda en az yeri kaplıyorlar. Genel olarak az detaylı, geri planda ve karanlık bir karakterdeler. Bende biraz tiz hassasiyeti olduğundan bu konuda beğendim. Ancak garip bir şekilde arada bir parlama yapıyor. Sibilans ise mevcut değil.
    Sonuç: İzlenimimde olumsuz bir hava verdiysem de kulaklık 10 dolar için gayet başarılı. Karanlık, baslı (ama subbassız :(), tizleri kulak kemirmeyen, ucuz bir kulaklık arıyorsanız alın. Ama yabancı incelemeler falan okuyup, gaza gelip, sonra elinize gelince üzülmeyin.

WhatsApp Image 2016-09-06 at 20.16.191.jpeg

WhatsApp Image 2016-09-06 at 20.56.03.jpeg

DefinitioN, sserkogss, ceylansinan ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  8. Elano68

Elano68 FLAC

Beğenileri:
    460
    5-20 dolar arasinda midleri onde ve enstruman ayrimi onde bir iem onerisi olan var mi arkadaslar.?

karanehir35 bunu beğendi.
  9. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.435
    Var dostum.
    Dzat DF10.;)
    Kutusundan not defteri ile tükenmez kalem bile cikiyor. Kutu icerigi en zengin Cin iemi...

Son düzenleme: 7 Eylül 2016
    DefinitioN ve Elano68 bunu beğendi.
  10. Elano68

Elano68 FLAC

Beğenileri:
    460
    Sagolasin Ahmet Abi.Dinleme sansin oldu mu?Super bas filan diyor da aliexpresde

11. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.435
    Evet bizzat dinledim ömer.
    Basslar dengeli hatta kimine az bile gelebilir.
    Mid ve tizleri ise fiyatinin ustunde.
    Acik bir ses karakteri var.
    Memnun eder kesinlikle. Bence hic durma al yani.
    Df10 olmali yalniz bu model, bir de ust modeli var, aluminum kasali. Onu dinlemedim hic.
    Demek ki rapdan baska seyler dinlemeye karar verdin.
    O halde Eric Clapton ile bir akustik acilis yakisir sana.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Elano68 ve DrWhite bunu beğendi.
  12. DrWhite

DrWhite FLAC

Beğenileri:
    1.013
    https://audiobudget.com/product.php?brand=DZAT&id=DF-10
    Şurada da Ahmet hocayla aynı şeyleri söylemiş ;) başarılı belli ki alet tizler bazen sivri olabilir demiş, basshead değilsen iyi demiş ki sen de zaten öyle bi şey istemedim.

Elano68 ve karanehir35 bunu beğendi.
  13. Elano68

Elano68 FLAC

Beğenileri:
    460
    Abi peki tizleri sibilansa duser mi ya da rahatsiz eder mi?Bu arada urun su an var mi sende?

14. Elano68

Elano68 FLAC

Beğenileri:
    460
    DrWhite bunu beğendi.
  15. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.435
    Yeri gelmisken sorayim ; Massdropdaki TFZ series 5'i dinleyen oldu mu hic aranizda.
    Okudugum bir kac incelemede basslarin midleri baskiladigi soyleniyordu. Tizleri ise karanlik ve bastirilmis bir yapidaymis.
    Midbass humpina evet dedim ama konu tiz olunca almaya cekindim.
    Bu konuda bilgi verecek varsa sevinirim gercekten de.

16. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.435
    Metal dinlenmedigi surece oyle rahatsiz edecegini sanmam. Tizleri metalde daha cok sivri ve sert bir hal alabiliyor. Diger turlerde pek sorun olmaz.

17. DrWhite

DrWhite FLAC

Beğenileri:
    1.013
    Ben ben :D bass head kulaklığı değil bence yeni geldi daha 1 hafta önce ben de önceki droptan almıştım. Burn in den sonra baya adam oluyor diyorlar, bence başarılı tüm frekanslar var yeterince yalnız bazen bass taşıyor o da pişince düzelir diye umuyorum.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 7 Eylül 2016 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 7 Eylül 2016 ---
    Bayram geçsin göndereyim dinle istersen ;)
    Bi de adam gibi uç bulamadım kulaklığın hakkını verecek spinfit lazım :(

karanehir35 bunu beğendi.
  18. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.629
    Yüksek izolasyon sağlayan uygun fiyatlı biseyler var mı acaba?Yoksa direkt Etymotic'in ucuz modellerinden birini mi al dersiniz?

endia bunu beğendi.
  19. moonstar

moonstar DSD

Beğenileri:
    2.666
    Ahmet Hocam bence siz o modeli es geçip yeni çıkacak TFZ Series 7 veya 7s modelini takibe alın ;)

http://www.tfzither.com/works_detail-18-9.html

DefinitioN, refuserQ, DrWhite ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.435
    Oyle bir ieme denk gelmedim Ogulcan hocam Cin iemlerinde. Fakat etymotic dersen, 40-50 dolarlik Mk5 tavsiye edebilirim. Inanmasi belki zor ama MK5 etynin basshead iemidir. Bass olarak S'le kiyas edilmez. Ciddi bass var mk5'de.Sesi de yormadigindan, izolasyona önem verenler deneyebilirler bence.Tizleri de geride ve yumusaktir, sesi de sicaga yakin.

Cok tesekkur ederim hocam. Bir de inceleme yazariz ona. Konumuz senlenir.
    Ben uç ayarlarim ona. Elde epey uç var.
    Spinfitin her zaman sagi solu belli de olmuyor. Bazen sesi acarken bazen de bogukluk katabiliyor. Elimdeki spinfitle denerim ben.

Haklisin Gokhan hocam, 7 modeli daha guzel bir model olabilir. Bekleyelim.

Sayfayı Paylaş