Cowon D2

'Cowon' bölümünde Be Creative tarafından 29 Ocak 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Minimum boyutta sınıfta kalmak? Gerçekte Vibez görmüş olarak mı söylüyorsun, yoksa resimler üzerine mi bu yorumu yapıyorsun?

2. diffy

diffy Guest

eeöö resimler üzerinde yaptım tabi ama vibez'i elinde tutan arkadaşın japon olmadığını düşünerek yaptım bu yorumu. benim elimde o kadar duran bi şey büyük gelir bana. d2 ise bi kredi kartı boyutunda. o bile büyük geliyo aslında ya neyse... bundan iyisi şamak ayısı!

3. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Eh Vibez'ı ilk resmini gören herkesin tepkisi de seninkine benzer olmuştu. Gördükten sonra yorumunu geri alan çok olmuştu. Vibez'da kredi kartından aşırı büyük değil. Bence gözünle görmeden kesin yargıya varma. :wink

4. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
  5. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    vibez de d2 de boyut açısından küçük cihazlar. o yönden ikisinin de sorunu yok

6. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Bu arada çok mühim ise belirteyim, Vibez 71gr, D2 ise 91gr. Kesinlikle sandığınız gibi değil boyutları, 12gblık bir kapasiteye sahip en küçük cihaz...

7. yilmaz196

yilmaz196 FLAC

Beğenileri:
    4
    Vibezın varlığıyla yokluğu belli değil yav, ne büyüğü. Ama o salak tekere bir türlü alışamadım, kullanasım gelmiyor o yuvarlağı :p

8. wolderon

wolderon MP3

Beğenileri:
    2
    Firmware 2,50b duyuruldu. Birisi ses sanki daha iyi demiş ama hadi hayırlısı, yazılımla ses ne kadar değişir bilmiyorum ama ben iyi yönde ne kadar değişirse o kadar sevinecem. Çünkü benim için bu cihaz ses konusunda tam bir hayal kırıklığı oldu.

9. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Sadece senin için değil görünene göre. Cowon flat ses konusunda desteklenmezse kesinlikle sorunlu bir ses kalitesine sahip. Eskiden beri böyle, hallerinden memnunlar...

Ama gerçekten kullandığı çiplere kimse kalitesiz diyemez, nasıl oluyorsa flat seste bir türlü Creative'i geçemedi...

10. wolderon

wolderon MP3

Beğenileri:
    2
    rockbox kurulabilceğinden bahsediliyor acaba bu ses kalitesine nasıl yansır. Sanki h320 de böyle bir durum okumuştum, yanılıyor muyum?
    Ümitlendim birden sen çipi iyi deyince... :love: vibez alana kadar biraz ümitleniyim.

11. yilmaz196

yilmaz196 FLAC

Beğenileri:
    4
    Cowon: iAudio X5 (including X5V and X5L), M5 (including M5L) rockbox sadece bunları dstekliyor, cowon için...

12. berat23

berat23 FLAC

Beğenileri:
    24
    [quote author=Be Creative link=topic=26.msg4829#msg4829 date=1181249389]
    Sadece senin için değil görünene göre. Cowon flat ses konusunda desteklenmezse kesinlikle sorunlu bir ses kalitesine sahip. Eskiden beri böyle, hallerinden memnunlar...

Ama gerçekten kullandığı çiplere kimse kalitesiz diyemez, nasıl oluyorsa flat seste bir türlü Creative'i geçemedi...
    [/quote]

bence u3 flat seste d2den çok daha iyi.d2 ses anlamında benim için hiçbişey

13. uskan

uskan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    ikisinide kullandığın için merak ettim,clix ile cowon arasında, ses karakteri,doygunluğu ve ses kalitesi yönünden bir değerlendirme yapabilirmisin?

14. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    bence u3 flat seste d2den çok daha iyi.d2 ses anlamında benim için hiçbişey
    [/quote]Vallahi Cowonlar ki genel olarak flat ses konusunda çok iyi değildirler, bir de kendi içindeki modellerden bile başarısız demek ki D2... Biz de çıkmadan önce ne umutlarla beklemiştik.

15. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Ben böyle olacağını tahmin ediyordum desem? :)

16. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Bravo derim, bir de bizzat şahidim derim :wink

17. erman

erman MP3

Beğenileri:
    1
    ben shuffle dan cok memnunum beni buyuledi ama bu 485i alırsak olmaz bu sevda :) ep630 dan bile oyle benim istedigim cok yuksek ses alamazken :gulme
    bende bi kac ay sonra d2 istiyordum etrafta ne kadar co mv degerleri o kadar etkili degil densede aklımda yer etmi,ss trance dinledigim iicnde oyle flat sese flan ihtyacimda yok aslında d2 ile 485 kullanırım diyordum olmaz mı..bu kadar mı kotu ses konusunda

18. wolderon

wolderon MP3

Beğenileri:
    2
    Iriver 3 modelini (u10 t30 ve clix) kullandım. Aşağı yukarı ses kaliteleri aynı. Beni rahatsız eden herhangi birşey yoktu. Ancak gelişime pek müsait değildi. 4 gb hafıza az, sleep mode denen şeye hala çözüm getirmemeleri, flac desteklememesi buna karşılık d2 müthiş pil ömrü, artırılabilir hafıza, desteklenen ses formatları, 30 fps video ayrıca ses kalitesi hakkında olumlu yazılar almamda etkili oldu. Gerçi 5-10 dakka almadan önce dinleme şansım da oldu ama; o işleri daha da karıştırdı. Detaylı bir test imkanım yoktu. Sadece cihazdaki parçaları dinledim. İlk intiba iyiydi. Ben de cesaret edip değiştirdim cihazları.

Şimdi t30 ile arasıra karşılaştırıyorum aynı parçalarla. T30 kesinlikle daha eğlenceli daha dolgun ses veriyor. Basslar için t30 clix rahatlıkla katlar diyebilirim. Ayrıca d2 de insan sesleri arka planda kalıyor sanki bu da sürekli sesi açma isteği uyandırıyor. Sonuçta olan kulaklara oluyor. Iriver da hiç sesi kökleme ihtiyacı duymadım, fazlasıyla yetiyordu. D2 de bazen ses cızırdayana kadar sesi açma isteği oluyor ve tatmin olmuyorsun. Alan çoğu kişi memnun ama bu bence kullandıkları ilk gerçek DAP olmasından kaynaklanıyor.

Diyorum d2 yi satıp vibez mı alsam ama video önemli benim için, para biriktiriyim ayrıca vibez da alıyım belki o zamana kadar yazılımla biraz değiştirip güzelleştirirler ses kalitesini :uzgun

19. erman

erman MP3

Beğenileri:
    1
    d2 nin basslarıda mı kotuu :p oo hayal olacak desene bizim d2 maceramızz.. :)

20. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    D2'nin efektleri olmadan çok yüksek bir mW verdiğini zannetmiyorum. Cowon'un verdiği tüm mW değerleri benim için gerçeği yansıtmıyor ne yazık ki. Bir cihazın sesi efektleri vs. kapatılınca düşmez benim bildiğim, düşse bile bu kadar bariz fark olmaması lazım. Ayrıca Erman bu kadar yüksek ses seviyelerinde dinlemen kalıcı hasara sebep olabilir kulaklarında, yaşlılıkta duyma kaybını geçtim; Tinnitus denilen kulakların çınlaması olarak bilinen hastalığı da yakalanma olasılığında yüksek. Bu hastalık ise kesin bir tedavisi olmayan bazı vak'alarda kalıcı olabilen bir durum. Konserlerde tecrübe ettiğimden sana ne kadar kötü bir şey olduğunu anlatmaya dilim yetmez, yaşaman ve ne kadar dayanılmaz bir şey olduğunu görmen lazım. :wink

Sayfayı Paylaş