Cowon D2

'Cowon' bölümünde Be Creative tarafından 29 Ocak 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. erman

erman MP3

Beğenileri:
    1
    haklısın hocamm tabi.
    cok yuksek sesde dinlemiyorum zaten yuksek ses veripte cızırtılı bir ses istemem temiz olsun ses bassları soyle okkalı 485 ile uyumlu bir player olsun istemistim d2 ye yonelmistik :gulme vazcayabilirim bu gidisle :)

2. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Arkadaşlar aman kulağınıza dikkat edin, bu konuda kaybolan hiçbir şey geri gelmiyor malesef. Öyle arkadaşlar var ki inanamıyorum dinledikleri ses seviyesine, onlar da bana inanamıyorlar. Bir şey duyamadığını söyledi mesela bir arkadaş benim dinlediğim seviyede açınca, 1yılda kulağı haşat etmiş belli ki. Ve kulaktaki bu tip rahatsızlıklar sanılandan çok daha hızlı ilerliyor, biz ki bu kadar müziksever adamlarız, kulağımıza iyi bakalım :)

3. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Sen 485'i bir kere dinlesen kaynak olayına bu kadar takılmazsın. Shuffle ile de gayet güzel ses alırsın merak etme. İstanbul'da mı oturuyordun sen? Olmadı bir MeTan'a uğra dinle diyeceğim.

4. erman

erman MP3

Beğenileri:
    1
    metana mail atmıstım gecen gun senle konustuktan sonra hocam cevap gelmedii gelsinn gidecem

5. uskan

uskan Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    @wolderon, değerlendirme için teşekkürler,genelde bu türde değerlendirmeler yapıldığı için emin olmak istemiştim,benim için video olayı hiç önemli olmadığı için,o tür cihazlara (clix,D2 gi bi)yönelmiyorum,t 10 benim kriterlerime uygun ve memnunum.

6. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    değiştirme : dikkatsizlik ;D (unutmuşum)

7. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Ferhat yapmamış mıydı zaten?

8. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Benim arkadaş geçen hafta D2 2gb almış haberim yok, şimdi öğrendim ::) Yarın ayrıntılı olarak kurcalayacağım, neymiş bakalım...

9. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    [quote author=Be Creative link=topic=26.msg4879#msg4879 date=1181375261]
    Benim arkadaş geçen hafta D2 2gb almış haberim yok, şimdi öğrendim ::) Yarın ayrıntılı olarak kurcalayacağım, neymiş bakalım...
    [/quote]

ooo, o zaman senden bir review gelir şimdi :ok

10. Birdy Dizzy

Birdy Dizzy MP3

Beğenileri:
    1
    Bir zaman Cowon ile yatıp kalkıyorduk. Türkiye de satılmadığı için kedinin uzanamadığı ciğer misali şöyle iyi böyle iyi deniliyordu. Sonunda ülkemize de geldi. Gittik, dinledik test ettik çok ta matrak birşey değilmiş. Çıkış değerlerine bakınca sanki ilave anfi takılmış gibi çalacak diye düşündük o da hikaye.

11. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71

ooo, o zaman senden bir review gelir şimdi :ok
    [/quote]Abi review için 2-3 hafta kullanmam lazım, o yüzden sade 3-5 satır bir şeyler yazabilirim :) Bir ara 1haftalığına falan alırsam onu da yapabiliriz ama belki :wink

@Birdy Dizzy
    DH'de özellikle gereğinden fazla övüldü Cowon. Ben zamanında da demiştim orada ama taşlamaya kalktılar. Head-fi'de, yıllar önce herkes X5'in NonEQ'da Zen Touch'tan daha kötü olduğunu söylüyordu. Biz o zamanlar efektlere bakıp yargıladığımız için Cowon'u çok üstün sandık, kedi-ciğer ilişkisi olabilir :wink Tabi en iyi markalardan, ona itirazım yok ama ses kalitesinde en iyi olduğu bir dönem yok. Ama efekt isteyen, 24 saat fantazi yapmak isteyene bugün 1numaralı tercihtir herhalde..

12. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    hep söylüyorum d2 almak için tek sebebiniz ses kalitesi olmasın.

video + java + çılgın pil ömrü

ile tam anlamıyla can sıkıntısı düşmanı bir alet. alanında rakipsiz zaten benim için.

ses kalitesine gelince olabildiğince eğlenceli ses vermesi için yapılmış bir cihaz. piyasadaki yüksek kaliteli çipleri kullanıyor zaten. efektler vs bildiğiniz uyduruk efektler değil. parabolik eq var. eq presetleri var. yani yapılış amacında flat ses ve fidelity arayanlat yok.

zaten çok yüksek seviye bir kulaklılığınız yoksa flat ses, flat ses diye dolanmanıza da pek bir anlam yok. kulaklıklarınız o aradığınız fidelityi zaten bozacak. ya da um2 kullanıyorsanız yine aradığınız fidelityten uzak kalacaksınız.

hep söylenen bir laf var artık ne kadar doğru olduğunu yavaş yavaş ben de anlıyorum. sisteminizin gücü en zyıf parçası kadardır.

bunu d2 yi savunmak için söylemiyorum. fikrim belli. yarın öbür gün artık daha kaliteli müzik dinlemek istiyorum dersem gidip ya vibez alacağım. ya da birinci nesil shuffle.

13. erman

erman MP3

Beğenileri:
    1
    shuffle gene alinabilir 70 satıyor herkez :)
    bence herkez de olması gerekiyor hem kucuk hem kaliteli bir cihaz

14. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    @Ferhatt

Flat ses için aslında çok yüksek seviye bir kulaklığa gerek yok, kaliteli kulaklık gerekir o konuda haklısın ama illa HD650 veya Beyerdynamic Dt990 olmasına gerek yok. Pekâlâ benim kullandığım, audiophile giriş kulaklıklarından sayılan HD555 veya Grado Sr125 ile de flat ses başarıyla sağlanır. Ki öyle çok yüksek seviye veya çok pahalı fiyat denemez bu modeller için. :wink Ama "sisteminizin gücü en zyıf parçası kadardır" sözü gerçekten doğru.

Zaten ben senin dediklerine katılıyorum. D2 multimedya özellikleri bakımından kesinlikle harika, aynı şekilde pil ömrü de çok çok iyi. Yani bu yazıyı bir görüşüne katılmadığımdan yazdığımı sanma, ama açıkçası çıkmadan önce D2'den daha çok şey bekleniyordu. Yani " Cowon sesi geliştirdi, yenilikler var." vs. gibi garip cümleler aldı başını gitti. Öyle olunca da beklenti artar haliyle. :wink Bu D2'nin kötü cihaz olduğunu göstermez, sadece senin de dediğin gibi ses kalitesini ilk planda tutan biri için değil yorumlara bakılırsa. Neyse yarın anlayacağım ben...

15. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    ben daha çok fidelity için söylemiştim çok üst seviye kulaklık işini.

bir şey daha sorayım. fiyat performans açısından hd555 gibi nispeten taşınamayan bir kulaklığı portatif şeylerle sürmek mi daha mantıklı bilgisayar ve bir desktop amp almak mı. (bilgisayarı maliyete katmayalım tabi)

16. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Aslında HD555 gibi bir kulaklık portatifliğini öldürüyor taşınabilir müzik çalarların, bu bir gerçek. Önce onu söyleyeyim.

HD555 çok zor sürülen bir kulaklık olmadığı için portatif müzikçalarlara veya pcye amfisiz şekilde de uygun, yani herhangi bir amfi olmadan her kaynakla müzik dinlenir, oyun ve film izlenir tatmin edici bir performansla. Desktop amp. almaksa tabii daha ciddi bir durum. Desktop amp tercih eden birisi bana göre HD555 veya HD595 gibi bir kulaklık değil de daha üst modelleri tercih etmeli, mesela HD650 veya HD580 gibi. Ki HD580in fiyatı öyle uçuk değildir, zor doyan [300ohms] ancak hakkını veren bir kulaklıktır. Fiyat olarak da HD555 ile aynı para hemen hemen. Desktop amp kullanana en iyisi o tarz bir kulaklık olur kanaatimce.

HD555, HD595 veya Grado Sr125-225 gibi modeller de amfiye gayet somut tepkiler veriyorlar aslında düşük empedanslarına rağmen ama dediğim gibi bir amfim olsa gidip 555 yerine 580 alırdım :)

17. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Evet ben de suffle düşünüyorum... En uygun nereden alabilirim?

18. erman

erman MP3

Beğenileri:
    1
    dh de vardi gecen 1.nesil sıfır shuffle satan 80ytl ye...onumuz yaz sahile denize giderken vibez yada teknolojik aletler goturulmez kıyamam :) at cebine shuffle hicbirsey olmaz

19. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Valla VibeZ'siz tatil düşüneymiyorum... Geçen tatilde Zen Touch ile beraberdik.. Denizin karşısında kumsala uzanmışım, sessiz, sakin, çok tatlı bir rüzgar esiyor, akşamüstü... BEn ve müzik... O keyfi anlatamam... Yaşanır :ok

20. biolog_hakan

biolog_hakan MP3

Beğenileri:
    0
    beyler ne olur yapmayın.. yaz denız muzık tatlı bı sekılde esen bı meltem.. bahsetmeyın bunlardan :embarrassed yazın sıcagında ıkı ay devlet ahstahanesı laboratuarında staj yapcak bu zavallıyı da dusunun :uzgun :uzgun ama cıdden hos olur vıbez+vıbe+guzel bır denız manzarası guzel bı esıntı falan...bu ıkıncı el shuffle ı alırken neye dıkkat etmelı arkadaslar... ::)

Sayfayı Paylaş