Cowon Plenue D Kutu Açılımı

'Cowon' bölümünde zafer çoban tarafından 1 Mart 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. elektronik müzik

elektronik müzik FLAC

Beğenileri:
    391
    Stage diver kulaklıkları sürmek kolaytır , menüde sıkıntı yok demişsiniz birde zx2 ilede yorumunuzu okudum baya baya heyecanlandım ...

zafer çoban bunu beğendi.
  2. zafer çoban

zafer çoban FLAC

Beğenileri:
    75
    valla ben spor yaparken hafif bir cihaz arıyordum biraz çözünürlüğü iyi olsun istiyordum çok beklentimde yoktu ama cihaza bayıldım amatör bir kullanıcı olduğum için insanları yanıltmamak adına fazla bir şey diyemiyorum ama cidden zx2 yi aramıyorum .Cowon firması benim tam istediğim şeyi yapmış .Wireless ,bluetooth ,dsd ,android gibi bazı özellikleri saf dışı bırakıp hafif ama ses kalitesinden ödün vermeyen cihaz yapmış .Ben dsd kayıtlardan hiç bir şey anlamadım flac bana daha iyi geliyor. Sportifynin zaten ses kalitesi çok kötü tam abone olmadım o zaman fark ediyor mu bilmiyorum ama ücretsiz olan sportifi de müzik dinlenmiyor. Bluetooth da öyle bariz ses kalitesi düşüyor.Menü ile ilgili hızında falan sorun yok şarkıları klasör halinde sanatçı albüm nasıl isterseniz gösteriyor ama dediğim gibi biraz daha pratik olabilir .Mesala menü üzerinden şarkı silmek benim çok önem verdiğim bir konu o biraz zahmetli belki ilerde o da düzelebilir.Bu ağırlıkta bu fiyata bu kalitede başka bir cihaz var mı bilemiyorum .En yakın paw 5000 var sanıyorum ama onunla da ilgili pek yorum memnuniyet duymadık .Ayrıca tasarım dizayn çok şık cihaz kendini sevdiriyor :)

elektronik müzik bunu beğendi.
  3. complete

complete WAV

Beğenileri:
    1.050
    en son dinlediğimde 24 bit flac dışında ,daha düşük bit değerli flac çalmıyor du yeni yazılımla düzelttilermi acaba?

4. zafer çoban

zafer çoban FLAC

Beğenileri:
    75
    Çalıyor.

5. dulty

dulty DSD

Beğenileri:
    1.441
    Ben de çok ilgiyle baktım bu cihaza ama streaming yapamıyor olması işi bitirdi. Yapsa hemen alırdım, gerçekten iyi olduğu söyleniyor (head-fi da alan bazı arkadaşlarım da hep aynı yorumu yaptılar). Arayüzün artık çok hızlı olduğunu anlatıyorlar, sanırım Zafer beyin dediği gibi update ile düzeltilmiş. Güle güle kullanın.

zafer çoban bunu beğendi.
  6. zafer çoban

zafer çoban FLAC

Beğenileri:
    75
    Teşekkürler .

7. muratguren

muratguren Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    cihaza tum cowon modellerinde olan radyo koyulmamis. cihazin radyosu pasif edildi ise radyoyu bi sekilde aktif edebilir miyiz ?

8. muratguren

muratguren Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    pleneu d için orjinal kılıf nasıl temin edebilirim...

9. sleepingawake

sleepingawake MP3

Beğenileri:
    3
    Bu cihazı alabilirim. Şuan 200$. Astell&Kern Jr 300$ kampanyada. 320kbs mp3 dinleyeceğim. Plenue daha kullanışlı deniyor. Ses kalitesi arasında fark olmaz diyen var mı?

10. Italoman

Italoman WAV

Beğenileri:
    951
    Diğer başlıkta taşınabilir analog sisteme yakın sıcak bir kaynak aradığınızı dikkate alarak Cowon Plenue D değil de Plenue P1 daha uygun geliyor bana. Temiz ikinci el Plenue P1 veya Hifiman hm801 aslında fazlasıyla işinizi görür. P1'i ben de dinlemiş ve çok beğenmiştim. Hatta forumda P1 için analoğa yakın dap deniyordu.

11. sleepingawake

sleepingawake MP3

Beğenileri:
    3
    Tam aksi ben dijital iyileştirmelerin, analogdan daha çok tarzım olduğunu düşünüyorum :) P1 fiyat çok yüksek. Elimde Creative Zen X-Fi 2 var. Analog dinleyicisine göre fena olmayabilir, benim beklediğim sıcaklık yok. Oneplus one+Beyerdynamic Custom One Pro+Poweramp software ile istediğim sese yakın, ama biraz yapay bir ses alıyorum. Plenue D ile bu sıcaklığı ama doğala yakın ses alabilir miyim?

12. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse MP3

Beğenileri:
    23
    Ürünü fiox3ii ile kıyaslayabilecek biri var mı acaba:) Head fi da karşılaştırma var ama yeterli bulmadım ben. Fiyat aralığı hemen hemen aynı tasarımsal olarak çok beğeniyorum. Şarj konusunda oldukça iyi fioox3ii yi katlar ama ses konusunda nasıl bir farklılık var acaba? Sıcak çalan bir alet mi? Yazılımsal olarak takılmalar mevcut mu? Yani izlediklerimden ve okuduklarımdan pek akıcı olmadığını biliyorum ama yeni güncelleme geldi mi?Uzun süreli kullanımda nasıl? Son olarakta babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi:D

13. sleepingawake

sleepingawake MP3

Beğenileri:
    3
    2 aydır kullaniyorum. Müthiş stabil, hızla ilgili beklentin ne bilmem ama gayet seri. Ses kalitesi tam olarak istediğim. Sıcak ve efektler cok iyi. Bence xz2den daha iyi çalıyor. Pili 80 saatleri rahat görüyor. Eksileri : Arama olayi cok yavaş. Play next ve now playing gibi özellikleri yok. Onun harici bence cok iyi bir playet bütün olarak.

Backtotheuniverse bunu beğendi.
  14. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse MP3

Beğenileri:
    23
    Benim hızla ilgili beklentim açıkçası hani normal fiziksel tuşlara sahip cihazlarda bastığın anda tepki alabiliyorsun yada cebindeyken cihazı kontrol etmen kolay oluyor. Bu birazda alışkanlık açıkcası. Ben araştırmalarımda zaman zaman kasmaların mevcut olduğu yönünde olumsuz şeyler gördüm. Telefonlarda dokunmatik ekranlar çok stabil çalışırken bunu daplarda göremeyebiliyoruz. Onun dışında genel itibariyle cihaz çok iyi duruyor boyut harika, görünüş harika, ses kalitesi yine çok övülüyor ama play next olayınının olmayışına anlam veremedim açıkcası yada now playing ekranına dinlediğiniz şarkıya nasıl dönüyorsunuz?
    X3ii ile bu cihaz arasında tıkandım:S

15. Elano68

Elano68 FLAC

Beğenileri:
    474
    X3ii ile bu cihaz denk degil ki ses olarak en azindan.
    Cowon daha ust segmentte

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. complete

complete WAV

Beğenileri:
    1.050
    plenue d üst düzey bir dap'ın güçsüzü,hiçbir teknik detay eksikliği yok,çözünürlük,sahne,detay v.s. çok iyi seviyede..

17. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse MP3

Beğenileri:
    23
    Fiyat olarak baktığınızda arada çok bir fark yok hani almışken iyisi olsun deriz ya aradığım bu. Kesinlikle daha iyi bir player diyebilir miyiz? X3ii yi daha iyi bulanlarda olmuş o yüzden kafam biraz karışık bilgilendirirseniz sevinirim.

18. zafer çoban

zafer çoban FLAC

Beğenileri:
    75
    Aralarında ses kalitesi olarak çok fark yoktur.Hafif olanı tercih et.

19. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse MP3

Beğenileri:
    23
    Tasarımsal olarak cowon daha iyi gibi, daha kompakt duruyor. Aradaki fiyat farkı önemli değil. Cowonda baya equlaizer ayarı var gördüğüm kadarıyla kaç kanal bilmiyorum ama. Özellikle bas tiz ayarı yada müzik çeşidine göre seçtiğimiz düzenlemeler baya başarılı deniyor.Play now ekranına dönmek zor değil hemen her menüde sağ üstte ufak play göstergesi var gayet iyi. Şuan merak ettiğim ise güç konusu fioonun her türlü kulaklığı süreceğinden( kafa üstüler dahil) neredeyse eminim. Peki cowon bu konuda ne kadar güçlü acaba?

20. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse MP3

Beğenileri:
    23
    Forumu kirletmemek adına buraya yazmayı uygun gördüm. Arkadaşlar cihazda flac dosyalarını oynatamıyorum. Flac dosyaların içine girdiğimde no file yazıyor. Şarkıların hiçbirini okumuyor. Bunun için albüm kapaklarının dosya içerisinde cover.jpg diye kayıtlı olması gerekiyor şeklinde head fi da bir yazı okudum ama söylenenleri yaptığım halde dosyaları okutamadım. Music klasörünün içine atıp denedim yine olmadı. Benzer problemle karşılaşan ve çözebilen oldu mu yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş