Cowon Plenue D Kutu Açılımı

'Cowon' bölümünde zafer çoban tarafından 1 Mart 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. Yabguz

Yabguz FLAC

Beğenileri:
    910
    Flac dosyalar, cd'den çevirdiğiniz dosyalar mı? Audio cd'yi flac hale getirirken level muhabbeti oluyor genelde, dbpoweramp ve jetaudio'da vardı. Aynı şey cowon j3'te de benim başıma gelmişti, sorun belki o level seçiminden olabilir. Eğer cd'den oluşturuyorsanız ve dbpoweramp kullanıyorsanız aşağıdaki gibi olmasına dikkat edin.

Mobilden girdiğim için fotoğraf ters çıkmış, kusura bakmayın

2. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse MP3

Beğenileri:
    23
    Şarkıları cd den çevirmedim, sadece indirmiş olduğum flac albümleri içine attım. Ama dosyaları görüp şarkıları görmüyor. Dosyanın içi boş gözüküyor. Herhangi bir program kullanmadım atarken ama mp3 tagı denedim ondanda birşey çıkmadı. Dosya ismiyle içindeki jpeg dosyasının adını aynı yapıp uzantısını da değiştirdim yine işe yaramadı.
    20170210_224357.jpg 20170210_224405.jpg

3. erenn

erenn MP3

Beğenileri:
    173
    Ben flac ile ilgili bir probleme rastlamadım. Tek problemi cue li flac parçaları ayırıp açamıyor. Hocam bence firmware yi tekrardan kur en son sürümü 1.17 idi.

s4vaş bunu beğendi.
  4. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse MP3

Beğenileri:
    23
    İlk aldığım gün 1.17 yi yüklemiştim. Cue li flac parçalar nasıl oluyor açıklayabilir misin?. Eskiden pek flac dinlemişliğim yok. Bir de şöyle bir durum var içinde kendiliğinden gelen flac parçaları normal çalıyor sadece benim attıklarımı görmüyor. 5 6 farklı albümle denedim olmadı. Dinlediğiniz flac albümlerin ne olduğunu söylerseniz bende indirip deneyebilirim. Normal klasör olarak atıyorsunuz değil mi?

5. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse MP3

Beğenileri:
    23
    Parçalar cue şeklindeymiş onları ayrıştırıp tekrardan deneyeceğim fakat başka albümler sadece flac soyası şeklindeydi onlarıda açmadı.

6. complete

complete WAV

Beğenileri:
    1.050
    flac dosyalarda 16 bit'lerde sorun hep vardı,24 bitlerde sorun yoktu ,tamamen yazılımsal cowon dosya desteği konusunda çok iyidi ama bu sorunu bu player da birtürlü halletmediler..
    ,

7. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    Bugün bende aldım elime geçti. ilk izlenimim a15 le kullandığım kulaklıklar ayni ve a15 e gore de çok daha ferah kulaklıkları her yönden level atlatan bir yapısı var cowon un
    Eq ayarları cidden efsane. Çok zevkli .

Müzikal orgazm yaşıyorum sabahtan beri :gulme

Dap inanılmaz ayrıntılı. Açıkçası bu lafı hic sevmem ama daha önce bir suru dap ve kulaklık denedim ama arka planda duymadigim sesler kesfettim .

Ornegin Ownluxe a1 , a15 de ve fiio x3-x1-x3ii dahil baya boğuk bir havası vardı sevmemiştim pek ama gel gor ki planue D de kulaklık kendini buldu bass lar derli toplu , boowufer havasına burunuyor eq ile .. tizler belirdi roll of fazlası ile yok oldu. mid bariz şekilde iyi oldu enstrüman lar ayırt seviyesi olarak çok iyi duruma geldi .. En önemlisi sahne ve ses aşırı derecede ferahladı . Ben ben olalı böyle temiz ses duymamıştım ..

Ayriyeten bana bunu almada yol gösterici olan KAranehir nickli Ahmet kardeşime de çok teşekkürler Teşekkürler Ahmet Başgan :yourock TeşekkürlerCowon ...:rolleyes:

Son düzenleme: 23 Şubat 2017
    moonstar ve Elano68 bunu beğendi.
  8. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse MP3

Beğenileri:
    23
    Cihaz için aynı şeyleri ben söyleyemeyeceğim maalesef. Şöyle olumlu ve olumsuz yönlerini değerlendirecek olursam;
    -Cihaz, tasarım, malzeme kalitesi, ekran, tuş hissiyatı, şarj konularında gerçekten çok iyi diyebilirim.Elde duruşu gerçekten iyi.
    -Menülerine alışmak biraz zaman alabiliyor, şarkı aramak gerçekten uzun sürüyor. Eğer bir sanatçının uzun bir şarkı listesi varsa aşağılara inmek biraz uzun sürüyor. Yazılım konusunda düşündüğüm kadar takılma vs. yaşamadım. O konuda bir daptan beklenileni veriyor. Database update oldukça kısa sürüyor.(Sıkıntı olacak bir durum değil kanımca).
    -Flac konusunda bana sıkıntılar yaşattı doğrusu. Flac atmaktan vazgeçip şarkıları waw' a çevirip atmıştım. Albüm kapağı görselleri gayet güzel bence. Albüm kapağı olmayan şarkılarda gayet güzel kullanım sağlıyor.
    -Cihaz eğer ki ses konusunda beni tatmin etseydi kesinlikle satmayı düşünmüyordum ama aradığımı bulamadım açıkçası. Bugüne kadar dinlediğim playerların hepsinden kesinlikle daha ayrıntılı çalıyordu. Bugüne kadar hiç duymadığım sesleri duymuşumdur. Perdesiz ve net bir sunumu var diyebilirim. Cihaz akustik parçalarda oldukça iyi olmasına karşın rap, hip hop, metal, rock, deep house türlerinde mid sunumundan ötürü yetersiz kaldı. 4 5 ayrı kulaklıkla olan denemelerimde hepsinde cılız bir performans aldım diyebilirim. Gövdesiz çalıyor. Cihazın tahmini Burn in süreci tamamlandıktan sonra daha da cılız çalmaya başladı. Daha çok nötr veya bana göre soğuğa yakın çalıyor diyebilirim. 7 8 sene belki daha fazla süredir dinlediğim parçalarda bazı sesleri arka plana atıp bazılarını öne çıkarması bana garip geldi. Bunun eq ayarlarından ya da diğer ses düzenlemeleriyle alakalı olduğunu düşünsem de ne yazık ki değişmedi. Daha çok nötr ses sevenler içinse biçilmiş kaftan olabilir. Nwz a15 teki ses geliştirmelerini açık kapadıkça bozulan sesi cowonda fazla yaşadığımı söyleyemem. Bu konuda eski sony cihazım (karşılaştırlacak cihazlar olmamasına karşın) ses geliştirmelerinde örneğin; clear bass yükseltildiğinde sadece bassı çok temiz bir şekilde yükseltebiliyordu. Bu konuda oldukça başarılıydı ama cowonda gerek eq gerekse diğerlerinde başarılı olmasına karşın sony de aldığım lezzetin yarısını vermedi. Bunu kesinlikle cihazın soğuğa yakın, mid bölgesinin eksik ve genel anlamda gövdesiz çalmasına bağlayabilirim. Sahne konusunda yine maalesef ben yakın bir sunuma alışkın olduğumdan dolayı cowonu sevemedim. Sahnesi ve vokal sunumunu uzak ve bir nebze de reverb lü buldum.(Kendiliğinden eklenmiş gibi). Bassları Sony' e nazaran kesinlikle daha tok bence. Tiz konusuna gelecek olursak tizlerde iyi olduğunu düşünüyordum ama denediğim bazı kulaklıklar da (kulaklığın tizlerinin kötü olmasıyla beraber cihaz bunları daha da sivriltip vermesi beni hiç memnun etmedi.
    Akustik,klasik müzik ve türkü tarzı parçalar dinleyecekler için oldukça iyi, rap, hip hop, deep house, rnb, metal, rock türleri için yeterli olmadığını düşünüyorum. Bunun içi cihazı sattım. Sıcak ve temiz çalan bütün dap tavsiyelerine sonuna dek açığım. Eyyorlamam bu kadar:tel. Sağlıcakla kalın:ok

moonstar, sertac ve pazac bunu beğendi.
  9. sertac

sertac FLAC

Beğenileri:
    217
    İki görüş baya farklı birbirinden Ama özen hocamın şimdiye kadarki dinlediği daplardan dolayı o şekilde yorum yapmış.
    Orta seviye bir DAP için çok iyi her şekilde ama orta-ust için sanırım yetersiz.
    F/p olarak değerlendirirsek iyi diyebiliriz.

akaelos bunu beğendi.
  10. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    tabi ki o konuda haklisin hocam zaten . Ben su ana kadar sony A serisi, zx100 ,x5, x3 ,x3ii arada xduuo falan ve en yükseği x5ii falan dinledim bunlara nazaran cıddi iyi çalan bir cihaz. Tabi ki üst seviye gibi çalamaz ama orta seviye gibi ciddi çalıyor . Ben memnunum suanlık. He 2 3 aya illa bunu da satarım ben orası ayrı ama satma nedenim asla beğenmemek olamaz sadece üste tırmanmak olur.

akaelos ve sertac bunu beğendi.
  11. sleepingawake

sleepingawake MP3

Beğenileri:
    3
    Play now'a geçiyor, fakat bu çok limitli. Spotify'daki gibi play next, add to queue gibi seçenekler yok. Sırf bu yüzden büyük puan kaybeder. Fakat ses kalitesi bence çok iyi.

Custom One Pro 16 ohm, sesi 70'e getiremiyorum.

Sayfayı Paylaş