Cowon S9

'Cowon' bölümünde noXious tarafından 18 Aralık 2008 tarihinde başlatılan konu.

1. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10

Cowon'un yeni modellerinden S9, eğri dizaynı ile oldukça ilgi çekici. Üründe ilk dikkat çeken nokta olan 3.3'' lik dokunmatik amoled ekran oldukça kaliteli görünüyor(her ne kadar örnek fotoları göremesekte).

Ekran boyutu bence oldukça tatminkar ama işin içine dokunmatik girince nedense bir handikap oluşuyormuş gibime geliyor, daha önce itouch kullandım herhangi bir sorunda olmadı fakat nedense hep diken üstünde hissettim kendimi. Bu arada ekran çözünürlüğü 480x272 16 milyon renk.

Cihazda kullanılan işlemcinin 500mhz oluşunun batarya süresi için bir handikap olduğunu düşünürken tek şarjda çalma süresinin 40 saat olduğunu gördüm, bence gayet makul bir rakam. Diğer başlıca özelliklerine gelince; müzik, film, fotoğraf görüntülüme, radyo, bluetooth, döküman görüntüleme, digital TV tuner, accelerometer, TV out gibi bir çok özelliği bünyesinde barındıran ürün diğer üst modellerde olduğu gibi kayıpsız formatlar konusunda oldukça cömert. Fiyatlarına gelince 4gb 150$, 8gb 178$, 16gb 212$ ile satışa çıkacak.

2. deaddy

deaddy MP3

Beğenileri:
    1
    Fiyatlar gayet iyi gözüktü bana. Özelliklerde gayet iyi yanlız çıktıktan sonra yorumlara bakmak lazım sakata gelmemek için.

3. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    Cowon flat ses konusunda da biraz kendini geliştirse, video özellikleriyle güzel cihazları var.Alınabilir.

4. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Flat ses piyasanın okadar küçük bir kesimine hitap ediyorki tahminimce bunun için en ufak bir çaba bile harcamıyorlardır.

5. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    A Dying Wish, sana kesinlikle katılıyorum, yanlız D2 flat seste bana gayet tatminkar gelmişti. Yine de bekleyip bu ürünün incelemelerini görmek lazım.

6. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    İlginç dizayn... İnsanın dokunası geliyor.. :)

7. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Ürünün desteklediği aduio ve video formatları ayrıca yazmak gerekirse,

Audio: MP3, WMA, FLAC, OGG, WAV, APE
    Video: MPEG-4, DivX, XviD, WMV

Gayet güzel duruyor :) Dikkatimi çeken bir diğer husus 55 saatlik audio 11 saatlik video performansı :ok

8. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Çözünürlük sınırı vardı kendisinde yanılmıyorsam.

9. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Muhtemelen vardır Metin.

10. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Pil ve desteklediği formatlar umut verici...

11. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Belirli bir sınır var galiba, o sınırı geçmeden direk olarak cihaza aktarabiliyorsunuz divxleri. WMV ise daha sorunluymuş okuduklarımdan aklımda kalan.

12. helsloot

helsloot Guest

ses kalitesi cok iyi deniyor westone 3 + s9 +flac albumlerin mükemmel bir üçlü olacağını düşünüyorum dışarda 16gb liği 220 dolar 350 tl ye geliyor bizim uyanıklar 550 ye satmaya çalışıyor

13. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Maksat flac dinlemekse 16gb nin altı çok işe yaramaz zaten.

14. KruGmaN

KruGmaN Guest

1-2 hafta içinde detaylı bir S9 16gb incelemesi yapacağım, S9 la ilgilenen arkadaşlara faydası olacağını umuyorum.

15. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    abi o ne video süresi öyle ya helal olsun valla cowon kullanmadım ama ciddi dibim düştü bo modelde :)

16. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Bekliyoruz Krugman..

17. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Yeni S9 Beta Firmware'ı ile S9'a mp3ler için boşluksuz parça geçişi, yani gapless playback geldi. Bunun yanında geneline bakıldığında video oynatımıyla ilgili sorunları düzeltmeyi amaçlayan bir yama olmuş.

18. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Süpermiş, şu ürünlerin TR'de adam gibi sergilendiği bi showroom olsa da kimsenin bu ürünleri tercih etmeden önce kafasında soru işareti kalmasa.

19. compicat

compicat DSD Sponsor AudioMinor

Beğenileri:
    1.075
    bu ürünü alıp da kullanan var mıdır acaba forumda? özellikler inanılmaz, amoled ekran teknolojisinin olduğu nadir aletlerden. amfisiz, direk hp out kalitesi olarak ipod touch 3g yle kıyaslayabilseydik şahane olurdu. inanılmaz kararsızım touch ve s9 arasında.

20. utuman

utuman FLAC

Beğenileri:
    42
    Beni de tek düşündüren acaba d2deki yapaylık devam ediyor mu,flat seste birşey alamayacağımı biliyorum d2 tecrübemden ama bbe viva ve kaliteli kayıtla x1050 ile başabaş deniliyor ses kalitesi konusunda.denilen şartlarda 3gnin (eq açık halde) önünde olacağı aşikar bence.
    Krugmanda ve helslootta var s9 ve memnunlar , okuduklarıma göre tahminim s9 canlı ve daha eğlendirici bir ses kalitesine sahip.Ben de para biriktiriyorum almak için , panatele sordum s9 ne alemde diye tabii ki getirmeyeceklerini söylediler,hiç şaşırmadım :) .

Sayfayı Paylaş