Cowon S9

'Cowon' bölümünde noXious tarafından 18 Aralık 2008 tarihinde başlatılan konu.

1. witness

witness DSD Bilirkişi

Beğenileri:
    52
  2. compicat

compicat DSD Sponsor AudioMinor

Beğenileri:
    1.075
    geceden beri araştırıyorum, yapaylık dışında herhangi bir sıkıntısı yok gibi bu aletin. xvid olayında sıkıntısı yok, touch gibi convert delisi yapmıyor adamı. ekran iyi. resimlerden anladığım kadarıyla arayüzü inanılmaz çirkin yalnız; ama sanırım o da internet üzerinden halledilebiliyor. batarya ömrü çok iyi, wi-fi benzeri olmadığı için kolay kolay da bitiremeyiz bataryayı. dış görünüşe maalesef çok takıyorum, önü süper arkası berbat cowon s9 un görüntülere göre. plastik olmasaymış arkası daha iy olurmuş sanki. kafamdaki sıkıntı şu, jh13 tarzı custom bir iemle nasıl olur s9? yani çok yollu iemler genelde yapay efektleri, eq açık iş yapan dapları sevmezler. bakalım, sanırsam bir şekilde alacağım bu dap'ı. inşallah memnun kalırım.

3. STT-CL

STT-CL Guest

Bunun bu şekilde olduğunu öğrendiğim iyi oldu.Mesela cowon s9’u westone3 ile kullananlar çok iyi bir sinerjisinin olmadığını söylüyorlardı.Demek ki asıl sebep bu imiş.Ayrıca tek sürücülü kulaklıkların efekt eq gibi ayarlara daha olumlu tepki vereceğini söyleyebiliriz sanırsam.(Genel olarak.)

4. Awésomé

Awésomé MP3

Beğenileri:
    0
    Evet o konunun doğru olduğunu biliyorum. Mesela ie8 cowon ile çok beğeniliyor ve hatta ikisi de işin eğlence tarafına kayan aletler olmalarına rağmen ie8'in cowon s9'u biraz daha nötrleştiği söyleniyor. Fakat ie8'in sony S ve X serileri ile sinerjisi de en az S9 ile olduğu kadar iyi. Ne de olsa ruhu olan tek IEM ;D

5. compicat

compicat DSD Sponsor AudioMinor

Beğenileri:
    1.075
    Kesinlikle, westone 3'le biraz kesiyorlar birbirlerinin önlerini, westone 3 eq ayarlarına gelemiyor. eq açınca tüm hiss i veriyor kulağa. Ama tek sürücülü kulaklıklarda bu bbe eq ayarları inanılmaz keyif verecektir.

Tüm bunlara rağmen, yine de satmak istemedim s9'u, bir şekilde memnun bıraktırıyor kendinden :)

6. STT-CL

STT-CL Guest

Cevaplar için teşekkürler.Bu arada;cowon s9 şüphesiz iyi bir cihazdır.Şayet öyle olmasa büyük bir hayran ve kullanıcı kitlesi olmazdı. :)

7. Avalon

Avalon MP3

Beğenileri:
    0
    1 hafta önce amerikadan sipariş ettiğim cowon s9 16gb bugün elime ulaştı. Toplamda 380-400 tl gibi bir rakama geldi kargo dahil. Daha önce creative zen x-fi 8gb vardı. Aralarında özellikle müzik konusunda dağlar var diyebilirim.... İkiside olduğu için ikisinide karşılıklı test ettiğim için açıkça şunu söyleyebilirimki cowon s9 mükemmel bir ekolayzıra sahip. Ses konusundaysa monster turbine ile duyamadığım frekansları cowon s9 ile duymaya başladım... O gitar sesleri daha önce hiç kulağıma gelmemişti... Fakat en ama en önemli özelliği flac çalabilmesi... 320 kbps bir mp3 ile flac arasında en az %30-40 lık bir fark olduğunu söylemem kesinlikle yanlış olmaz.... Ekranı ise hayret vericek kadar kaliteli. Ben kesinlikle çok beğendim. Kendim aynı zamanda birçok kulaklığı, studio monitorleri kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim... Taşınabilir playerlar arasında ben daha iyisini görmedim.......

8. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Avalon, hayırlı olsun güle güle kullan. S9 için çıkan v2.51 yazılımı ile birçok hata giderilmiş, resmi sitesinden yükleyebilirsin şayet yüklemediycen ;)

9. Avalon

Avalon MP3

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler. Alır almaz hemen yükledim yeni firmwareı. Genede sağol bilgi için :ok

10. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Hayırlı olsun hocam, gerçekten çok çok iyi bir cihaz. Özellikle video önceliği olanlar için de çok önemli avantajları var rakiplerine göre. Fırsat bulursan incelemesini okumaktan büyük keyif alırız. X1050 incelemesi de zaten var, ben de Zune HD yapacağım, dolayısıyla en önemli üç cihazın incelemelerini bulur okuyucular forumda.

11. Avalon

Avalon MP3

Beğenileri:
    0
    [quote author=Be Creative link=topic=1233.msg23569#msg23569 date=1265987631]
    Hayırlı olsun hocam, gerçekten çok çok iyi bir cihaz. Özellikle video önceliği olanlar için de çok önemli avantajları var rakiplerine göre. Fırsat bulursan incelemesini okumaktan büyük keyif alırız. X1050 incelemesi de zaten var, ben de Zune HD yapacağım, dolayısıyla en önemli üç cihazın incelemelerini bulur okuyucular forumda.
    [/quote]
    Olabilir. Şu 2-3 gün içerisinde yapabilirim bir inceleme :ok

12. muhammetknk

muhammetknk Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba..
    Cowon s9 için eq ayarı önerebilir misiniz arkadaşlar?

13. AxiAziz

AxiAziz WAV

Beğenileri:
    381
    V

14. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    Adam bir yazıyor, pir yazıyor arkadaş yaaaa ;D

15. fortress34

fortress34 WAV

Beğenileri:
    469
    Hakikaten, bu kadar kısa ve öz..
    Wise man.. :worship

16. UmutecH

UmutecH Analog

Beğenileri:
    1.420
    :gulme süpersin Aziz klavyene verdigin emeğe saglik. ;D

17. neo1990

neo1990 FLAC

Beğenileri:
    6
    :gulme :gulme :yourock

18. AxiAziz

AxiAziz WAV

Beğenileri:
    381
    Alkışlarla yaşıyorum. :gulme

19. zaferaxu

zaferaxu Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Aktif olarak kullanan yok mu bu cihazı?

20. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    Siz yine soracağınız birşeyler varsa sorun, cevap veren olacaktır.

Sayfayı Paylaş