Creative EP630 Kulakiçi Kulaklık Mini İnceleme

'Creative' bölümünde noXious tarafından 26 Ocak 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
  2. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Fiyatı ile performansı oranlandığında gerçekten başarısı göz ardı edilemez Ep-630'un. Hâlâ, 55-60ytl'ye kadar bütçeye sahip olan kullanıcılar için en iyi seçeneklerden biri olarak gözüküyor.

Ayrıca inceleme muhteşem, bir de burada tebrik etmek gerekir... ;)

3. Odysseyy

Odysseyy Guest

İnceleme gerçekten güzel olmuş.. Az paraya izolasyon arayanlar için birebir... Kablo ne kadar kalitesizmiş gibi görünse de ben yaklaşık 6-7 aydır hiçbir sorun yaşamadan kullanıyorum.. Genelde katlayıp, kıvırıp cebimde taşıyorum ve şimdiye kadar en ufak bir sorunla karşılaşmadım kablo konusunda..

4. Melik

Melik Guest

açıkçası ben de başlarda kablonun çok kalitesiz olduğunu düşünmüştüm. Ama şimdiye kadar bir problem yok. tabii biraz daha kalın olsaydı fena olmazdı ;)

5. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Kablonun kalitesizmiş hissi verdiği doğru ama bu geçici, bir süre sonra alışılıyo.

6. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Kablosu bu fiyat aralığında olabilecek iyi kablolardan. Çok zorlamadığınz ya da bir yere takmadınız sürece koparmanız pek olası değil. Kabloya temas ettiğiniz de fazla hışırtı vb. sesleri de almıyorsunuz. ;)

Bu kulaklığın seveceği türden müzikleri (tizlerin yoğun olmadığı) dinlediğiniz sürece yüzünüzü asla kara çıkarmaz.

7. UoKTeN

UoKTeN Guest

Ya iPoda kulaklik alayim diyorum da vibe ep630 ile arasindaki fiyat farkina degiyor mu?

hangisini alayim??

8. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Mevcut yorumları okursan vibe ın ep630 dan daha iyi performans göstereceğini görürsün uluc ;) aradaki fiyat farkı senin bütçenle alakalı eğer verbiliyosan vibe ı dene derim.

9. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Bence de arasındaki fark fiyat farkına değer... İkisi de tam fiyatını hakediyor.. Vibe alırsan yeni bir kapı açılmış olur senin için ;)

10. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Bence de değer. EP-630 elektronik ve bas seven müzikler dışında dinlemeye çok elverişli değil.

11. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    bu da burada bulunsun dedim.

12. ftt

ftt FLAC

Beğenileri:
    0
    Budur :) Ben tizlerini de seviyordum EP-630'un. Bence bir F/P erbabi.

13. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Hey maşaallah, o kulaklığın tizlerini nasıl seviyorsun merak ettim şahsen. :)

14. armored

armored Guest

nerden buldun ki tizleri beğendin,alette tiz namına bişi yok nerdeyse..

15. ftt

ftt FLAC

Beğenileri:
    0
    allah allah, o kadar mi kotu yav? :) bana nedense ozellikle thrash dinlerken ortalamanin uzerinde gelmisti tizler. bilemiyorum, henuz cok fazla iem'le kiyaslama imkanim olmadi zaten. ama ep-630 kullandigim donemde "vay, baslar iyiymis," diyen birinden ziyade "vay, tizler iyiymis," diyen biriydim. tecrube ettikce ogrenecegiz artik. "ignorance is bliss"ten kaynaklaniyor da olabilir memnuniyetim ;)

16. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Tabii ki memnun olduğun sürece sorun yok. Dinlediğin Thrash parçaları da iyi kayıt edilmemiş olanlardan olabilir. Farkı hissedecek kalite de bir albüm dinlemen lazım. ;)

17. ftt

ftt FLAC

Beğenileri:
    0
    dogru soundchaser, kotu kayitlardi genelde. saglikli bir yargida bulunmak kolay olmuyor haliyle.

bu arada ep-630 ayarinda kanal ici kulakliklar / iem almayi dusunen arkadaslara bu fiyat araliginda gozume carpan modelleri bir listeleyeyim ve bunlarin arasinda en iyi f/p oranlarini cx300 ve ep-630'un sunduguna dair genel bir mutabakat olusmus oldugunu gozlemledigimi de soyleyeyim:

* koss sparkplug (abd'de 7-15$'a bulmak mumkun. tr'de cok daha yuksek fiyata satiliyor. hic ama hic ovulmuyor. koss takipcileri adina bir hayal kirikligi oldugu, koss'un uretmis olmak icin urettigi aletlerden biri oldugu seklinde kirici :p ve sert iddialar var.)
    * fatman fatfones (ingiliz orijinli tl audio uretiyordu bunlari sanirim. tip'lerinin cok konforlu ve baslarinin cok dolgun oldugu soyleniyor. ama mid ve tiz hemen hemen yokmus. cok az kaynak bulabilmistim fatfones'la ilgili olarak, bu cok az kaynaktan birinde de "paketinde reference earphones yaziyor, hahaha," deniyor. solo bas calisacak olan ve butcesi sinirli olan kisiler icin de ideal olabilecegi soyleniyordu.)
    * philips she9600 (philips abd'ye pek az ihracat yapiyor olacak ki bu model hakkinda da neredeyse hicbir inceleme bulamadim. bol yabanci dili olan varsa avrupa sitelerine bir goz atabilir urun hakkinda. ne diyecegimi bilemedim simdi bu alet icin)
    * griffin earthumps (iyi baslar. sert ama rahat olduklari soylenebilecek tip'ler. vasat mid'ler, cok kotu tizler, caliskan ikiler, tembel ucler. sirf yaninda gelen hos cuzdan-canta kirmasi kilif icin tercih edilebilir. tasarimi hos. bir de tip'lerden kulaga yerlestirirken basinctan kaynaklanan ilginc sesler cikiyor.)
    * creative ep-630 (noXious soylenecekleri soylemis.)
    * sennheiser cx300 (turkiye fiyati nispeten en yuksek olani. ama abd'de dahi 50$ civarinda etiketlendigini ve kullanicilarindan cok cok fazla ovgu aldigini dusunursek fiyatini epey hak eden bir sennheiser modeli oldugu cikarimini yapabiliriz. sahsen cx300 dinlemis biri degilim ancak yorumlardan cikan sonuc bu listede cx300'le yarisacabilecek tek aletin belki ep-630 olabilecegini teyit eder nitelikte. sanirim yakin zamanda techno-fi'de mini bir cx300 incelemesi de yapilacaktir.)

edit: bu arada bunlari bu baslik altina degil de satin alma onerileri basligina yazmanin daha mantikli olacagini fark ettim. ama secip tasiyamiyorum be abi, :( bence bu copy protection olayini bi daha dusunelim yav, bilgi paylastikca artsin :) bu en azindan techno-fi'in birkac yil icinde bir referans forum-portal halini alabilmesi acisindan acisindan onemli. insanlar techo-fi'dan citation yapabilmeli bence. kaynak gostermeyenin de kendi ayibidir tabii. ama world wide web'in dogasiyla daha uyumlu oluruz gibime geliyor boyle olursa.

18. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Beyler kopyalama konusundaki kararım kesin ve nettir şuan için bu konuda esnek davranmayı düşünmüyorum, kendi yazısını kopyalamayan arkadaşlar kendi yazdığı mesaja düzenleden girsin o şekilde kopyalasın yazısını bu bu kadar zor değil. İlerde bunun ciddi manada sorun teşkil ettiğini düşünürsem pek tabi bunu kaldırırım ama şimdilik sizden sadece bu konuda anlayış istiyorum ;)

19. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    çalmak isteyen ctrl a yapar yine çalar :) ama madem budur yönetimin kararı saygı duyuyoruz. (bu arada hırsıza yol göstermek gibi olduysa bu msgı direk silelim.:)

20. ftt

ftt FLAC

Beğenileri:
    0
    tamamdir o zaman ;) soundchaser da alintilayip aktarmis diger basliga, sagolsun.

bu arada noXious, ya ben yapamiyorum ya da imlecin yanip sondugu metin kutusunda da text secilmiyor. o nedenle "degistir" den girip kirpma-kopyalama durumlari da olamamakta. di mi?

Sayfayı Paylaş