Creative HQ-1600 inceleme

'Creative' bölümünde ilkercom tarafından 24 Şubat 2014 tarihinde başlatılan konu.

1. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    228
    Rica ederim.

2. DefinitioN

DefinitioN Analog Yetkili üye

Beğenileri:
    2.960
    Elinize sağlık..

3. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    228
    incelemeyi okuyan herkese teşekkürler.

Belki daha üst seviye aletleri , özellikle forumda denenmemiş aletleri incelemek kısmet olur inşallah.

4. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
    Creative ne kadar oyun ürünleri üretse, sese bol renk katıp bizden uzaklaştırsa da, CAL! ile bizleri de mutlu eden kulvara adım atmıştı ve CAL 2 ile devam etmekte.

İnceleme için teşekkürler :)

5. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    228
    Bu kulaklik ile renk katiyor fakat tiz katamiyor. Parlak tizleri olan playerlerde gayet guzel caliyor. Ozellikle sansa clip+ ile deniyorum sanki ayni firma birbirleri icin uretmis. 16 bit flaclar ( özellikle yerli kayıtlar ) ve tabii mp3 lerde basarimlari pahali sistemlere yakin. Ancak kaliteli bir kayit kullaniliyorsa ve ozellike sesi cok aciyorsaniz en basitinden fioo x3 filan cok rahat eziyor. Fiyat farki 3 kat tabii ama kalite farki 10 katlaniyor.

Her neyse bu sansa clip+ ve creative hq1600 ciftini tuttum etraftaki bi cok kisiye aldiricam :)

6. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    228
    İncelemeyi biraz daha toparladım. tizlerde ki eksiklik tamamen gitti. kutudan ilk çıktığı hali ile şimdiki hali arasında dağlar kadar fark var. hatta mağazalardaki teşhir ürünleri ile kıyaslandığında dahi ciddi fark var. Ben kulaklığı bayağı yorduğum için pişme süreci büyük ölçüde bitti. artık öyle muazzam bir fark beklemiyorum.

Dün mediamarkt mağzasında yine inceleme yaptım. beats studio ve momentum on ear modeli ile kıyasladım ( bunlar ciddi pahalı ürünler creative e göre. ) ( çok da sağlıklı olmadı aslında yan reyonda monster ın ipod dockunu deniyorlardı deli gibi sesi açmışlar. )

Bass performansı olarak bu iki ürünle kafa kafaya gider. üst frekans ve detay olarak momentum zaten çok ileri de bir alet. ( ki benim dinlediğim tam bir pişme yaşamamıştı sanırım ) beats ile kıyaslarsak creative çok farklı değil. ( beats in ne kadar şişirme bir marka olduğunu düşünün artık ) sadece beats baslarda biraz iyi fakat sesi çok açınca hemen bırakıyor kendini. creative bozmadan sesi yükseltmene izin veriyor. EQ ile bas arttırma gibi işlemlerde distorsiyon fazla olmazken beats direk olarak sesi bozuyor.

Sayfayı Paylaş