creative nomad muvo^2 4gb

'Creative' bölümünde DarthSidious tarafından 10 Eylül 2010 tarihinde başlatılan konu.

1. DarthSidious

DarthSidious Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    kullanan var mı? ses kalitesi yönünden geçerliliği kalkmış bir ürün müdür? (zamanında 97 db/snr billur gibi ses olaylarına almıştım)

2. yilmaz196

yilmaz196 FLAC

Beğenileri:
    4
    Şimdi ben bu başlığın amacını anlayamadım. Yazdığına göre sen almışsın zamanında aleti, elinde var. Ses kalitesini seviyorsan devam edersin, geçerliliğinin kalmasına başkasının diyeceği birşey olamaz. Sen karar vereceksin. 2. el bir yerden alacak olsan, hadi bu sorunun anlamı olurda, şu an alakasız bir soru olmuş. Ayrıca alet zamanında baya övülmüş ve satılmış bir üründü, ha şimdi önüme çıksa çok çok ucuza görsem alırım belki.

3. DarthSidious

DarthSidious Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    haklısın. şu an bu alet bende mevcut. forumda kullanan olup olmadığını merak ediyorum.

4. witness

witness DSD Bilirkişi

Beğenileri:
    52
    Ses kalitesi konusunda hiçbir sıkıntısı yok ben de çok beğenmiştim zamanında. Ama ergonomisi, desteklediği formatlar v.s. düşünüldüğünde güncelliğini yitirmiş bir dap. Fakat sadece kriter ses kalitesiyse gayet güzel bir müzik çalardı.

Bu arada eski mp3 çalarların tadını başka birçok şeyde olduğu gibi yeni modellerden alamıyorum. Kendi içlerinde bir büyüsü vardı bunların. Plak muamelesi görseler yeridir ;D

5. yilmaz196

yilmaz196 FLAC

Beğenileri:
    4
    En azından piyasaya hakim, tanınmış dap üreticilerinin, eski modelleri şu ankilere göre çok daha iyi idi... Bu su götürmez bir gerçek. Artık es kalitesinden çok, şekle şemale, albenisine uğraşıyorlar. E talepte bu yönde, ne yapacaksın... Ben de hala bir iriver h320, 1. gen shuffle ve vibez var, gerçi vibez diğerlerinden daha yeni, hepsinin de ses kalitesi etrafta dolaşan dap kılıklı şeylere 10 basar. Hele bir de zen tocuh var dıki akıllara zarar, tuğla diye kullan.

6. berat23

berat23 FLAC

Beğenileri:
    24
    kontta var kendisi,ses kalitesi çok iyidir.

7. golimpo

golimpo Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ses olarak çok iyi, ama üzerindeki miniminnacık ekranından bilgi edinmek bir hayli zor.

8. DarthSidious

DarthSidious Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Diğer cihazlarla kıyaslama yapamadığımdan, playerin ses kalitesi olarak hangi noktada olduğunu bilmiyordum. + dandik kulaklıklarla kullanınca palyerin gerçek performansını anlamak çok güç. Yorumlarınız sayesinde biraz fikir edindim. özellikle witness arkadaşın büyü olayına katılıyorum :). İleride bir ie8 ya da westone3 (tabi alabilirsem :) ) ile kullanmaya kalksam pek ölü yatırım olmayacak gibi duruyor.

Ufak ekran olayına gelince, öyle olması dezavantaj değil (kendi adıma) ama dijit sayısı biraz daha fazla olsaydı iyi olurdu. Parça ismini okumak için kayan yazıları beklemek can sıkıcı :).

Müzik türü tercihim Trance. Sıkı bir a.s.o.t. takipçisiyim. Bundan mütevellit dinlediğim haftalık radyo programı uzunluğu 120dk oluyor. Tabi bir tek onunla yetinmiyorum. Trance of the world'de takip ederim. Şöyle bir sıkıntı var: mesela dinlediğim parçanın ortasında bırakırsam playeri ve üzerinden takribi 18 saat geçerse, player hafızayı sıfırlayor. Haliyle açılışta parçaları tekrar hafızaya yükleyip ilk parçada park ediyor :) .

9. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss WAV

Beğenileri:
    358
    Ahaa bir transçı daha ;D

10. yilmaz196

yilmaz196 FLAC

Beğenileri:
    4
    Noluyo hop trans mrans...

11. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Bende var ve hayatım boyunca saklamayı düşünüyorum :) Benim için manevi değerinin yanında kendine özgü ses kalitesi ve karakteristiği bakımından eşi benzeri yok :) İmzamda da gerekli sıfatı ekledim zaen :)

12. minor

minor Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    ilk mp3çalarımdı. gerçekten efsane alettir. onun ses kalitesini belki de hiçbir alette tekrar yakalayamayabilirim.

13. golimpo

golimpo Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Bu aletlerin (Creative muvo için demiyorum, bendeki de hala işini süper yapıyor) eskiyince büyükannelerimizden kalan radyolar gibi dekoratif unsur olarak kullanılamaması ne kötü

Sayfayı Paylaş