Creative Sonunda Yeni Modelini Tanıttı : ZEN

'Creative' bölümünde Be Creative tarafından 28 Ağustos 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Ben 450 ye sıfır buldum ama normal fiyatı 360ytl ye geldiği için 450 bile pahalı geliyor şuan bilmiyorum araştırmalarım devam ediyor.

2. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    400 den fazla vermemek lazım o zaman. 8 gb lık di mi bu ?

3. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Evet 8gblik, ben bir aksilik olmazsa kasım sonu gibi almayı düşünüyorum eğer sende ciddi alıcı olursan elemana söyleriz 450 den daha uygun fiyata verir.

4. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    d2 yi 250 gibi satabilir miyim ? o zaman üstüne 150 koyup 8gb itouch almak mantıklı olur.

5. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Valla bilemiycem şimdiden şansını denemeye başla derim.

6. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    =) sizin de aklınızda olsun beyler. kasım sonuna doğru satabilirm d2 yi. fiyat 250. hatta forumdan birisi alırsa 225 olsun.

7. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    İstiyosan resimleri hazırla ilan aç derim dursun kasım sonuna kadar :)

8. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    senin iş belli olsun da, şimdi satıcı oluruz itouchlar olmaz falan. işi ciddiye bindirmeyeyim. tanıdık olursa alıcı daha iyi olur. forumdan birisi alıcı çıkarsa içim de rahat eder.

9. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Tabi tabi orası öyle, benim ayın 17 sinden sonra netlikkazanır sana haber veririm duruma göre eşgüdümlü şekilde hareket ederiz.

10. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Kaç GB'tı senin alet? Bence satmaman için bir sebep yok. En kötü 220-230 arasına verirsin. Gerçi sıfır fiyatlarını bilmiyorum; ama bir piyasa araştırması yapmak lazım.

11. kamikazeden

kamikazeden Guest

hocam ben benim 2 gb d2'yi DH'da 230'a sattım , benden 2 gün sonra biri 4GB olanını yanında 2gb sd kart da hediye ederek 250'ye sattı.Yani seninkinin 250'ye gitmesi çok zor,çünkü zaten sıfırını 2gb=270 4gb=305ytl'ye getiriyolar,o yüzden sen şimdiden ilan açmaya başla 250den derim,iş ciddiye bindiğinde biraz fiyat kırarsın.Ama baktın 250'ye gidiyo hiç durma sat,bidaha çıkmaz karşına,zaten kuzey ırak harekatı var gündemde kesinleşiyo,elinde kıt kanaat parası olan adam bişi almaya çekinebilir.

12. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    heheh ev mi satıyorum yahu kuzey ırağı düşüneyim =) talibi çıkarsa satarım. daha zaman var zaten.

13. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    itouch da convert istiyormuş. .avi desteği YOK ! inanamadım ama iki üç kişi aynı şeyi söylemiş. off archos offf. ne olurdu şu pil olayını halletsen ! sq'yu da boş verdim.

14. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    3.5'' lik ekranı ekseriyetle surf amaçlı kullanacağım için benim açımdan problem teşkil etmiyor ama senin için pek iyi olmadı ferhat

15. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    ben itouchdan vazgeçtim bile. ben de zaten bir pocket pc mevcut surf yapmak istersem. ama ondan sıkılalı çok oluyor =)

zune 80 e döneyim diyeceğim ama sanırım onda da .avi desteği yok ?
    Video formats: h.264, MPEG4, WMV

mpeg4 dediği bildiğimiz divx ve avi mi yoksa ?

format çeşitliliği + pantalon cebinde rahat edecek + kabul edilebilir pil ömrü olan düzgün bir alet yok ya.

ipodlar format çeşitliliği (apple manyak zaten)
    d2 320 x 240 manyaklığı yüzünden,
    archos pil ömrü, kötü sq,
    zwm, a2, a3, q5 boyut.

16. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    format desteği hakkında bilgi sahibi olursan bence zune da güzel seçenek olur ama onun dışındakiler seni en azından şuan için pek tatmin eder cinsten değil

17. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    @ferhat
    Piyasada senin gibi düşünenlere hitap eden alet Zen Vision:M'in wireless'a sahip ve daha inceltilmiş hali olurdu. Bugünkü teknolojide elinde temellere sahip bir Creative bunu rahatlıkla yapıp turnayı gözünden vurabilirdi, ama adamlar gerizekalı.

Creative ZEN ile beraber satışlarda büyük çöküş yaşıyor bu yıl, yalnızca 1.3milyon $ kâr yaptılar, geçen yıl ise aynı zaman diliminde bundan tam 22milyon $daha fazla kâr yapmışlardı. Bu yılın tamamını kasalarına giren para ise 184 milyon $. Geçen yıl ise 242 milyon $ kazanılmıştı. Creative batma yolunda emin adımlarla ilerliyor, geliştirme yapacağına saçmalıyor. EpiZENter'ın admini daha geçen ay aldığı ZEN'i forumda satıyor, Creative'in servislerini yerden yere vuruyor. Site kurucusunu bile artık sinir hastası yapmış Creative. Amerika'da satışlar yerlerde sürünüyor, Amerika marketlerinin tamamının kapanması gündemde. Şimdilik tek tesellileri Avrupa'daki satışları, onu da Microsoft'un ZUNE'u bir türlü Avrupa'ya yollayamamasına borçlular...

18. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Microsoft küçük bir adım yapsa avrupa kaleside düşecek. Benim anlamadığım mevcut teknolojik ilerlemeler karşısında rakiplerin atılımlarını gördükten sonra neden mevcut müşteri portföyünün ihtiyaçlarına cevap verir ürünler sunmazsın piyasaya?

19. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Batmak istiyorlar galiba gerçekten. Kuzey Amerika'da tamamen çökmüş durumda Creative, Asya'da da kaybı büyük. Avrupa'da da ZUNE 80 geldikten sonra gerçekten mahvedecek Creative'i, 13'ünde geliyor. Çok kötü günler bekliyor Creative'i, derhal yeni bir şeyler planlamaları gerek bence.

20. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    zen zen zen zen zen. kunteper creative avında. =)

Sayfayı Paylaş