Creative Sonunda Yeni Modelini Tanıttı : ZEN

'Creative' bölümünde Be Creative tarafından 28 Ağustos 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. ftt

ftt FLAC

Beğenileri:
    0
    [quote author=Be Creative link=topic=533.msg10639#msg10639 date=1194472461]
    @ferhat
    Piyasada senin gibi düşünenlere hitap eden alet Zen Vision:M'in wireless'a sahip ve daha inceltilmiş hali olurdu. Bugünkü teknolojide elinde temellere sahip bir Creative bunu rahatlıkla yapıp turnayı gözünden vurabilirdi, ama adamlar gerizekalı.

Creative ZEN ile beraber satışlarda büyük çöküş yaşıyor bu yıl, yalnızca 1.3milyon $ kâr yaptılar, geçen yıl ise aynı zaman diliminde bundan tam 22milyon $daha fazla kâr yapmışlardı. Bu yılın tamamını kasalarına giren para ise 184 milyon $. Geçen yıl ise 242 milyon $ kazanılmıştı. Creative batma yolunda emin adımlarla ilerliyor, geliştirme yapacağına saçmalıyor. EpiZENter'ın admini daha geçen ay aldığı ZEN'i forumda satıyor, Creative'in servislerini yerden yere vuruyor. Site kurucusunu bile artık sinir hastası yapmış Creative. Amerika'da satışlar yerlerde sürünüyor, Amerika marketlerinin tamamının kapanması gündemde. Şimdilik tek tesellileri Avrupa'daki satışları, onu da Microsoft'un ZUNE'u bir türlü Avrupa'ya yollayamamasına borçlular...
    [/quote]

hocam, dow jones'ta falan oynuyor musun sen? :D

2. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    :gulme Yok sadece geçen gelir giderlerin PDF dosyasını indirmiştim Creative'in, sadece o yani. Yoksa Dow Jones falan bizim neyimize :D

3. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    creative türkiyeye taşınacakmış. KOBİ olacakmış.

4. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Az önce arkadaşa aldığımız Creative ZEN elime ulaştı. Zen Vision:M ile yanyana hem resim çekeceğim hem de ses kalitelerini test edeceğim. Şu anda şarjda, bekliyorum :)

5. erman

erman MP3

Beğenileri:
    1
    bekliyoruz hocam ;)

6. UrTrDesign

UrTrDesign Guest

arkadaşlar creative zen 16 gb almayı düşünüyorum.
    çok sorun çıkartıo diye duydum acaba doğrumu???
    ses ve görüntü kalitesi nasıl???
    avi oynatmıo diye duydum doğrumu???
    bass boost var mı???
    gören,duyan,kullanan varsa lütfen yardımcı olun bu sorular aklımı çeldirio

7. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Sorun konusunu bilemiyorum. Ses kalitesi fena değil. Dinlediğim kadarıyla fena değildi. Klasik Creative sesi demek mümkün.

Görüntü kalitesi de içindeki demo videolar için fena sayılmazdı. Bass Boost var evet. ZV:M'yi az çok biliyorsan genel olarak çoğu şey aynı sayılır.

8. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Bu aralar sorunları var söylendiği gibi. Zamanla daha iyi olacaktır yeni firmwarelar ile. Çünkü donanımsal bir sorunu yok. Ses kalitesi de gayet iyi, Creative'in Zen Vision:M ve Zen Touch gibi modellerindeki ses rengini biliyorsan aynı şekilde kullanılmış diyebilirim. Görüntü kalitesi de güzel, kendi sınıfında ekran kalitesi arandığı zaman daha iyi bir tercih yok gibi gözüküyor şu anda, ama video formatları konusunda Zen Vision:M'den sonra hayli bozdu işi Creative. 320x240 çözünürlük zorunluluğu geldi ki bu videoların hemen hemen hepsinde convert etmeni gerektirecek bir mevzu.

Bass boost da mevcut, ancak o da eski serilerde olduğu gibi hâlâ müziği kirletip berbat hale sokan bir özellik olmaya devam ediyor. Herhalde bana bass boost yaptırsalar çok daha iyi bir şeyler yaparmışım. Distorsiyonda son nokta bass boosttur herhalde.

9. UrTrDesign

UrTrDesign Guest

sağolun arkadaşlar cevaplar için :)

10. nikbin

nikbin MP3

Beğenileri:
    0
    Benim de ZEN i cok olmasa da dinleme şansım oldu.Sesi ve ekranı iyidi ama be creative nin de dedigi gibi bass booster fazla iyi degil.Yazılımdan kaynaklı sorunları da var , kapanırken ekrana bazen cizgilerin gelmesi gibi.İleride daha sorunsuz olacaktır.

11. UrTrDesign

UrTrDesign Guest

benim zeni alamamdaki amaç:
    1.ses kalitesinin iyi olacağını düşünmem
    2.video kalitesi ve ekranının eşdeğer ürünlere göre daha ii olması
    ...
    ben ağırlıklı olarak müzik dinlicem ama video özelliğinide pek az kullanmıcam
    açıkcası tüm özellikleri tam bana göre ama avi oynatmıo diyo benim için tek eksisi budur

12. UrTrDesign

UrTrDesign Guest

baştaki konuyu sildim arkadaşlar burda var aynı konu

13. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Ses kalitesi, daha iyileri de mümkün olmakla beraber iyi. Sony A8xx serisi gibi modeller ses kalitesi ve pil ömrü gibi konularda daha öncelikli tercih ediliyor [ekranları güzel ama video için çok küçük, ZEN o konuda çok daha iyi]. Ancak senin tek ihtiyacın bu olmadığı ve 16gb aradığın için ZEN'den başka uygun bir model gelmiyor aklıma. EQ seviyorsan Cowon D2 belki her iki konuda da seni paklar ama 16gblik modeli çok pahalı ZEN'e göre. Dolayısıyla benim de tercihim ZEN olurdu sanırım.

Ekleme: Aynı zamanda Avi oynatıyor diye biliyorum ZEN. Ama şöyle bir durumu var, 320x240 çözünürlük sınırı olduğu için DivX, WMV falan oynatıyor görünmesine rağmen hiçbirini convert olmadan oynatamayacak büyük ihtimalle. Yani video çevirme konusunda Creative eskiden çok avantajlıydı, bütün o avantajını kaybetti şimdi.

14. UrTrDesign

UrTrDesign Guest

bende youtube den tanıtım videosunu izledim aletin bizzat kendim inceledimvede tanıtım videosunu izledim o videolarda avi formatındaydı ama creative in kendi sitesinde bile avi oynattığı yazmıyo.bende d2 bayaa takip ettim ama 8 gb modeli bile uçmuş gidio fiyat bakımından 16 gb düşünemiyorum bile.hemde forumlarda sesi eqo olmadan çok dandik diye okudum ama eqo ile süpermiş ki bende eqo ayarlarım zaten.ama ses çok yapay diyolar.1 aydan fazla araştırma yapıorum benim için en uygunu creative.fiyat olarakta ii.ama sorunlu bi aletmiş diye duydum bende aleti abd den getirtcem:(inşallah çabuk bozulmaz

15. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Zen Vision:M çok ucuzladı; üstelik 60gb modelinin Türkiye fiyatı... Bence alabilirsin :wink

16. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Yok yok avi oynatıyor merak etme. Ancak kodekinin ne olduğuna bakar o iş ve de çözünürlük sınırına bakar. Cowon'un modelleri EQ kullanmayanlar ve düz sese önem verenler olarak bizim gittiğimiz yolla ters zaten, Cowon'un yapay ses verdiğini de biz söylüyoruz dolayısıyla. Ancak Ekolayzer kullanmamak için belli bir seviyenin üstünde her sesi net ve dengeli verebilecek ekipman lazım. Haliyle EQ çok tercih ediliyor, ve de jet efektleri çok seviliyor Cowonlar'ın. Yoksa bana göre değil yani. :wink

17. UrTrDesign

UrTrDesign Guest

bende cowon düşünüodum ama soğudum ondan bu zen e aşık oldum resmen creative yapıo abi garantisinden memnunum.creative dijital kamera aldım açma-kapama düğmesi aynı zen gibi çekmeliydi artık nasıl çektiysem kırıldı düğme:)garantiye gönderdim yenisini gönderdiler ama alacağım zen amerikadan gelcek o yüzden açıkcası biras korkuyorum garanti olayından:)artık bozulursa yeni bi alet alırım(tabiki creative olur bu alet)

18. UrTrDesign

UrTrDesign Guest

creative zen visiion m e baktım da zen ile ekran boyutu aynı,ekran çözünürlüğü aynı,video ve ses formatları aynı
    boyut çok farklı,ağırlık çok farklı,kapasite çok farklı
    ekran rengi zen çok daha iyi
    ben zen alıcam

19. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Bu saatten sonra ne kadar ucuz da olsa Zen Vision:M'in geleceği yok zaten.

Yurt dışından alıyorsun madem, faturasını almayı unutma. Ben de amerika'dan 60gblik Zen Vision:M aldım vaktinde, ve bozuldu. Bu konu hakkında korkunu gidermek için okuyabilirsin. Creative bu konudaki desteği hiç oyun yapmadan en iyi veren firma. Esas Türkiye'den Creative ürünlerini garantili alıp da bozulunca başı ağrımayan adam görmedim. Yani ilginçtir ki, Amerika'dan almak daha avantajlı. Çünkü müşteri memnuniyeti nedir biliyor adamlar...

http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=901.0

20. UrTrDesign

UrTrDesign Guest

bende creative garantisinden memnunum çünkü kameramı hemen değiştirdiler(açma-kapama düğmesini kırdım):)
    o yüzden cretive güzel.senin garanti olayını okudum daha önce harbiden creative çok iyi bu konuda ama amerikaya göndermem gerekiyo sanırım burda yapmazlar,burda garantisi geçerli olmaz herhalde garantisi:(

Sayfayı Paylaş