Creative Sonunda Yeni Modelini Tanıttı : ZEN

'Creative' bölümünde Be Creative tarafından 28 Ağustos 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Evet geçerli olmuyor. Creative ile irtibata geçip daha sonra Singapur servislerine yollamak gerekiyor. Fatura alman o yüzden önemli Amerika'dan alsan da.

2. UrTrDesign

UrTrDesign Guest

Peki nasıl irtibata geçebilirim sigapur la???
    nasıl göndercem aleti bozulursa???
    kargo olayı nasıl olcak???
    bu garanti olayı ile ilgili süreci anlatabilirmisin???
    lazım olursa aklımda bulunsun:)
    şimdiden sağol

3. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Creative resmi sitesinden direk support kısmından irtibata geçmek gerek ingilizce olarak.

Önce belli bir prosedür var, olayı doğru dürüst anlatıp onay almak gerekiyor garanti kapsamı konusunda. En son onaylanmış bir belge ile adreslerini veriyorlar. EMS ile yollarsın sonra da.

4. cmbrbr

cmbrbr FLAC

Beğenileri:
    0
    Bu modelle ZVM arasında karsılastırma yapılmıs mı? Ses kalıtesı bakımdan hangısı onde? Bır bılgıye sahıp olan var mı?

5. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Yakın zamanda kör test yapacağız :)

6. cmbrbr

cmbrbr FLAC

Beğenileri:
    0
    Büyük merakla bekliyorum.

7. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Benim aslında birkaç saat deneme şansım oldu. Ekranlarını da çekip siteye koyduğum gün HD555 ile bayağı dinlemiştim. Kör test yapamadım o zaman tek başıma olduğum için ama açıkçası ZEN'in sesi daha temiz geldi bana. Zen Vision:M'den sonra ses kalitesi bakımından eksik bir noktasını görmedim. Bu ara arkadaşımdan 1 günlüğüne alıp bir test daha yapacağım, Sony A818 ile ilgili durumuna da bakacağım kör test ile...

8. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    An itibarı ile ZEN'i denemekteyim tekrar, hafta sonu bende. Öncelikle şaşırdığımı söyliyim. ZEN'in sesi Zen Vision:M'den kesinlikle daha farklı. Eskiden Creative'de hep önde midbasstan bahsediyordum, şimdi ise öndeki tizlerden bahsedeceğim. Tizlerdeki kayıplar ZV:M'de rahatsız etmiş olacak ki, tizi doldurmuşlar ZEN'e. Tizler bariz şekilde öne çıkıyor ve tamamen ne varsa duymak, biraz da fazlasıyla mümkün. Zen Vision:M'de +8dB falan yaparken tizler ancak bu kadar yayılıyordu, sesleri kesinlikle farklı. Aynı zamanda belki tizlerin de etkisiyle sahnesi de Zen Vision:M'dekinden daha geniş geldi. O sorunu yaratan ilk unsurun öndeki midbass olduğunu tahmin etmiştim aslında. Ancak ZEN'de de midler biraz fazla geride gibi geldi bana, aynı zamanda basslardaki vurgu da vasat. A818 ile kıyasladığımda ise ZEN'deki daha az vurgu ve midlerin tizin bariz arkasında duyulması belli oluyor. Tizdeki ayrıntısı aslında A818'i kimi yerde belli belirsiz geçiyor gibi geldi bana. Ama tizler midleri hayli perdeliyor, illa 1k'da mid tom dinleyecekken tiz ağırlıklı geliyor o ses bile. Creative'in tizsever olduğunu biliyordum da, bu kadar ileri derecede sevdiğini çok tahmin etmemiştim. :)

Neyse, kör test yapmadım. Görüşlerim bunlar. Kısaca yorum yapmak gerekirse, Zen Vision:M'in sesinden daha çok beğendim ZEN'i. Hem o kadar dar gelmiyor kulağa, hem de harika tizleri var eski Creative modellerine göre. Öte yandan, A818'deki arka sesleri yine ZEN'de çok rahat duyamadım. Ayrıca bass vurgusu ve mid olarak da A818 daha dengeli olmuş gibi. Bir de kör test yapmak lazım ikinci adamı bulursam. Ama genel görüşüm ZEN'in gerçekten de iyi olduğu yönünde. Ve de Creative'in ses rengini sonunda geliştirmeye çalıştığı düşüncesi de beni mutlu etti. Gerçekten de değişmiş...

9. cmbrbr

cmbrbr FLAC

Beğenileri:
    0
    Boyutundan buyuk ısler yapmıs demek :) Yorumların ıcın tesekurler. Bukadarını beklemıyordum.

10. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Kör Test Alarmı :pol

11. cmbrbr

cmbrbr FLAC

Beğenileri:
    0
    Kör test nedir? Google da yazdım ama sacma sapan seyler cıktı.

12. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Cihazları görmeden test yapma yani. Birileri değiştirecek arkadan sen 1.ci mi 2.ci mi iyi, neleri iyi onu söyleyeceksin. Ancak durum çok açık, bariz bir şekilde Zen Vision:M'den çok üst düzey tizlere sahip ZEN. Bir ara buluşma olursa bu ZEN'i de alıp geleyim ben...Sony A818 gibi tiz manyağı cihazda bile hi-hat'in kapandığını bu kadar bariz duymuyorum aslında. Cidden bir test yapalım senle Kont :) Ancak bass seven, vurgu seven birinin ZEN'i beğenme olasılığını da çok yüksek bulmuyorum. Gerçekten pek zayıf olmuş o konularda da. Zaten Bass Boost falan da rezalet, flatta da hayli kısılmış diğerleri.

13. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Bu hafta Samsun'a gidiyorum konser vermek için; döndüğümde bir buluşma yapalım; ipod touch da elimde olacak artık kesin :wink

14. tsn141

tsn141 DSD

Beğenileri:
    1.463
    ebay dan ucuza buldum
    fakat ie8 ile nasıl uyumlu olur mu onu soracaktım yoksa sansa clip+ mı alayım bana sesi güzel ve arttırılabilir hafızalı bi şey lazım

15. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    ZEN'in ses kalitesi iyi, IE8 ile de iyi iş yapar. Ama Clip+ sadece ses için daha iyi tercih, onu da söylemek lazım. Eğer ufak/ucuz görünmezse ve video vb özellikler gereksizse Clip+ al bence.

Sayfayı Paylaş