Creative x-fi 2 ile ilgili sorularım.

'Creative' bölümünde sensable tarafından 30 Aralık 2011 tarihinde başlatılan konu.

1. sensable

sensable WAV Moderatör

Beğenileri:
    474
    Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar öncelikle. Ben creative x-fi 2 zen kullanıcısıyım. Üst segment bir kulaklıkla ilk defa bugün denedim ve açıkçası hiç istediğim performansı alamadım. Ses seviyesi yetersiz geldi ve ses netliiğide bu cihazın meşhur olduğu kadar iyi gelmiyor bana. Cihazın yazılımları hiç güncellenmedi acaba güncellesem çok fazla şey değişirmi? Fiio 5 almayı düşünüyorum ancak ses kalitesinden çok memnun olmadığım için yanlızca amfi etkisi yaratıcak. Kullanıcıların önerileri çok önemli benim için. Paylaşırsanız minnetar kalırım. Forumda yeniyim bi yanlışım olmuşsa şu yazımda tamamen tecrubesizliktir affola :) iyi günler

2. DrHolyday

DrHolyday MP3

Beğenileri:
    3
    çok bilgili olmamakla birlikte x-fi + fiio e5 +akg k518dj de ses çamur gibiydi bass ve tizlerde yüksek miktarda kolayca farkedilebilen bozukluklar oluşmuştu. Yazılımla ilgili birşey olacağını sanmam ama emin de değilim tabi :) Amfi almanız gereksiz bence :)

3. Necromancer

Necromancer Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Kullandığın kulaklığın markasını da yazar mısın dostum?

4. sensable

sensable WAV Moderatör

Beğenileri:
    474
    nixon master blaster kulaklığım. teşekkürler

5. GoreGrind

GoreGrind MP3

Beğenileri:
    21
    Konu biraz eski ama hala aynı durumdan müzdarip misiniz?

6. sensable

sensable WAV Moderatör

Beğenileri:
    474
    :) bu ilk açtığım konu olabilir. Çözdüm evet. Kötü player'a büyük kulaklık takınca böyle oluyormuş. :)

7. GoreGrind

GoreGrind MP3

Beğenileri:
    21
    Taktığın kulaklığa baktım da haklısın o kadar kötü ses almakla : )

Bende X-fi 2 kullanıcısıyım. M3+Fiio E6 kullanıyorum. Bu çalara taktığım en büyük kulaklık M3. Heavy metal dinlediğim için şu an iyi gidiyor. Yalnız değiştirmek istiyorum şu aralar. Bi de bu çalara 300 lira para vermiştim geçen sene. Keşke biraz daha tecrübeli olsaymışım : )

8. sensable

sensable WAV Moderatör

Beğenileri:
    474
    Kulaklığın değil player'ın kötülüğünden kaynaklanıyor aslına bakarsanız. :) Zaten player kulaklığı değil Nixon.

Bende alalı 2-3 yıl filan olmuştur X-Fi-2'yi. Fiyatını kesinlikle haketmiyor.

9. GoreGrind

GoreGrind MP3

Beğenileri:
    21
    Ben başka bi çalar kullanmadığım için tam olarak bir şey diyemeyeceğim. Öyle diyorsanız öyledir.

Yalnız ben kaliteli müziğin keyfini almaya başladıktan sonra kulaklığımı değiştirmek istiyorum. Ufak çaplı araştırmalar sonucu PFE veya TF 10 düşünüyorum. Ama genel anlamda TF 10 istiyorum. Ama fit problemi yüzünden düşüncelerim var.

Sizin bilginiz var mı bu kulaklıklar hakkında? Veya X-fi 2'yle uyumları nasıl olur veya E6 amfi bunları sürer mi?

10. sensable

sensable WAV Moderatör

Beğenileri:
    474
    :) Evet X-fi-2 ile uzun bir zaman boyunca Triple-Fi 10 kullandım(malesef). Ancak iyi kulaklıklar araştırıyorsunuz ve player'ınız kötü :) İlk tavsiyem bir Sansa Clip edinmenizdir. Çok uygun fiyatlı bulabilirsiniz.

Onunda dışında dinlediğiniz müzik türü için en uygun kulaklıklardan biri. Fit problemi biraz ürkütücü bende fit sorunu yaşamıştım ancak Sony Hybrid uçlarla aşılabiliyor rahatça.

Birde Phonak PFE var ancak onu dinleme fırsatım olmadı.

11. GoreGrind

GoreGrind MP3

Beğenileri:
    21
    Yani TF 10'u alırsam Sansa Clip'te almam gerekiyor öyle mi? X-fi 2'yle kurtarır yanı yok mu?

12. sensable

sensable WAV Moderatör

Beğenileri:
    474

Sayfayı Paylaş