Creative Zen X-FI , Trekstor Vibez Ses karşılaştırması

'Creative' bölümünde ulyses tarafından 7 Aralık 2008 tarihinde başlatılan konu.

 1. ulyses
  Çevrimdışı

  ulyses WAV

  Katılım:
  3 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.336
  Beğenileri:
  60
  Sonunda beklenen karşılaşma. :cheesy:Her iki alette kuzu gibi yatıyor önümde ve teste başlıyorum.
  Testlerde Vibe kanal tipi kulaklık kullanıldı.(Px100 ve Creative ep830-Kutudan çıkan- Kulaklıklarla da denemelerim oldu ve son kısımda değineceğim). Test için seçilen parçalar türünün en nitelikli olanlarından seçildi. Çoğu benim 10 yıllık arşivimin parçası, eski parçalar. Ama tür hakkında çok sağlam bilgi verebilecek, farklı özelliklerde ve genelde herkesin bildiği parçalar. Bu yüzden eski olmalarına aldırmadan yer verdim incelemede.Türden türe aletlerin verdiği keyif değiştiği için farklı tarzları sevenlere rehber olabilmesi umuduyla böyle bir inceleme tarzını benimsedim.Bir diğer önemli nokta ise bütün testler x-fi özelliği açık olarak yapıldı(Max değil). Sebep basit, Creative'in flat sesinin hiçbir tür ve şarkıda Vibez la yarışması mümkün değil. Hatta abartıp, kıyaslaması bile olmaz diyorum, bu kadar da iddialıyım. Lafı fazla uzatmadan incelemeye geçelim ;

  New Age-Soundtrack:

  Dağhan Baydur-Türk Suite: Vibez derin baslarıyla ve üflemelilerdeki ve yaylılardaki detaycılığıyla bu karşılaşmanın galibi. Creative müziği duyuruyor, Vibez dinletiyor. Vibezdayken çıkarıp diğerine geçmek istemiyorum bir türlü.
  Fahir Atakoğlu-Sarı Zeybek: Creativede sahnenin daha geniş hissedildiği ender parçalardan biri. Ama fülütteki nefes alış verişleri ve arkadan nakış gibi işleyen piyano partisyonlarını verebilen yine Vibez.
  James Newton Howard-Blood Diamond (Willage attack:Show haber jeneriği) : Basların yoğun kullanıldığı bu çok sesli parçada Vibez bariz önde.Bütün o enstrumanları, gümbür gümbür bas eşliğinde hiç bozulmadan karışmadan dinleyip seçebiliyorum.
  Kitaro-Silkroad Theme : Creative x-fi özelliğiyle süsleyebileceği birçok ses barındıran bu naif parçayı çok seviyor.Düşük bitrateli bu parçada ses vibez'a göre bariz temiz.Ancak arkada arpej yapan gitarlar Creative de çorba oluyor x-fi yüzünden. Yinede Creative zevk galibi.
  Loreena McKennitt-Tango to Evora (Nilüferin uyarladığı parça) : Garip bir beraberlik durumu var. Parçanın başlarındaki sade kısımlarda Vibez baslarıyla, Creative x-fi li tizleriyle gönlümü kazanıyor. Sonlara doğru kemanın tango melodileri işlemeye başladığı işin biraz zorlaştığı kısımlarda, malesef yine Vibez sekiz, hatta onaltı kanalmışcasına puflamadan işi götürürken X-fi biraz şaşalıyor.Yine de genel zevk ve o nefis tizler sayesinde berabere.
  John Williams-Shindler's List Theme : New Age kategorisinde Vibez'ın doruğa çıktığı parça. Creative kemanı sakin sakin duyurmaya çalışırken ve x-fi ile süsleyecek pek birşey bulamazken, Vibez, Itzhak Perlman'ın elindekinin sıradan bir keman değil, bir Stradivari olduğunu, ahşabının kokusunu, yaydaki reçinenin tozlarını yanımdaymışcasına hissettiriyor.Yahudiler için neredeyse ağlayacak duruma geliyorum.(Ne çalmış gavur yaa!) :worship

  Bundan sonra dinlediğim birçok parçada da durum değişmediği için Creative'in ızdırabına son verip New age kategorisindeki denemelerimi sona erdiriyorum.

  Türkçe Pop :

  Yalın-Keşke : Fazla insafsızlık etmek istemiyorum. Her iki playerda zevk alınacak şekilde çalıyor parçayı. Creative daha temiz, Vibez daha güzel baslar-geniş sahne. Berabere diyeyim.
  Alpay-Eylülde Gel : Hemen hemen bir eşitlik durumu var yine. Derin baslar-temiz ses ikilemi. Yalnız bu parçada x-fi tizleri saçmalık seviyesine çıkıyor, kapatıp dinliyorum bu yüzden.
  Sezen Aksu-Keskin Bıçak : Creative galip. X-fi nin sevdiği parçalardan biri. Detaylar daha iyi algılanıyor. Vibez baslarıyla, artık sesi iyice kalınlaşmış olan Sezen Aksuyu biraz boğuyor.
  Kenan Doğulu-Tutamıyorum Zamanı (Jazz tarzında yorumlanmış versiyon) : Ozan Doğulunun nefis düzenlemesiyle ve Creative'in zilleri daha bir çınlatmasıyla oldukça keyifli bir dinleti yaşıyorum.Vibez'ın basları fazla geliyor bu parçaya.
  Göksel-Bi seni konuşurum : Biraz elektronik müzik tadında bir parça aslında. Dolayısıyla Vibez baslarıyla daha güzel. Creative de midbass tadında baslar cidden rahatsız etti bu parçada.
  Hande Yener-Kırmızı (Test için nelere katlanıyoruz yahu :) : Şarkılarını sevmesem de, karşılaşsam tonmaisteri ve aranjörünü tebrik edeceğim bir şarkıcı Hande Yener. Creative sevdi, çok sevdi çıstak çıstakları.

  Türkçe pop kulvarında Creative galip.

  Coldplay : Hangi türe dahil edeceğimi bilemediğim için ayrı yazıyorum. Creative galip tüm şarkılarında.

  70's :

  Barry White-Never Gonna Give Ya Up : Vibez sahnesiyle Barry'i daha iyi ağırlıyor. Birkez daha görüyorum ki çok sesli müzikte bizim emektar Vibez daha iyi.
  Boney M-Sunny : Creative ve x-fi için bol malzemesi olan bir parça. Vibez'ı sahnesi ve basları kurtaramıyor, creative daha çok zevk veriyor.
  Simon&Garfunkel-The Sound of Silence : Bu eski parçanın pek de iyi riplenmemiş bir versiyonu var bende. Creative çok ezici bir galibiyet alıyor bu parçada.
  Bee Gees-Disco Inferno (Saturday night fever soundtrack) : Yine bir disco müziği ve yine x-fi çok seviyor.Kararımı verdikten sonra kulaklığı yeniden Creative'e takıp sonuna kadar dinliyorum (hafiften de dans ediyorum galiba:)
  Beatles-Yesterday : Aslında Rock sayılacak bir parça ama yinede bu kısımda yer vermeyi uygun gördüm. Pek iyi riplenmemiş bir parça daha. Creative daha temiz ses verse de Lennon Vibez'ın sahnesinde daha rahat söylüyor.

  Parçadan parçaya bir hayli değişse de genel olarak Creative galip bu bölümde.

  Klasik Müzik : Tek tek bütün parçaları yazmak istemedim. Creative çok kötü dayak yiyor dar sahnesi yüzünden. Vibez konser salonu, X-fi banyo sundu resmen.Ses temizliği, hemen tümü yüksek bitrate li bu parçalarda pek birşey ifade etmiyor.Dikkatimi çeken bir diğer nokta ise diğer bütün parçalarda hemen hemen aynı ses seviyesini sunan iki player'ın arası klasik müzikte bir hayli açıldı. Vibez da çok düşük ve çok yüksek seslerin arası daha açık Creative'e göre.

  Fransız:

  Dalida-My Lady D'Arbanville : Vibez sahnesi ve nefis gitar sesiyle Creative'i geçiyor bu parçada.
  Herve Roy-Emanuelle Song (Malum filmin nefis müziği) : Yine sahne, yine gitar.Vibez galip.Ancak Creative de zevksiz bir dinleme yaşadım diyemem yine de.
  Joe Dassin-L'ete Indien : Creative bol ekolu bu parçada sanatçının bas sesiyle iyi uyum sağlıyor.X-fi detayları zenginleştirip keyfi arttırıyor.Vibez kötü performans göstermese de sesi karanlık kalıyor bu parçada.
  La Valse d'Amelie : Aslında Soundtrack-new age sayılabilecek bir parça, ama tarz olarak Fransız diye burada ele aldım.Vibez akordion'u, Creative tizleri seviyor. Bir beraberlik var.

  Buraya yazdığım parçalarda Vibez önde olmasına rağmen, denediğim diğer parçalarda da gördüğüm kadarıyla bir beraberlik durumu var.Bir parçada biri öne çıkıyor, bir başkasında diğeri.

  Rock-Metal :

  REM-Loosing My Religion : Gitar sesleri Vibez da daha iyi ve detaylı. Creative zilleri daha hoş yansıtıyor.Bas konusunda da iyi olsaydı rahat bir beraberlik belki de galibiyet alabilirdi.Ama bu durumda çok az farkla da olsa yeniliyor.
  Nirvana-Smells like Teen Spirit : Davul'un midbass kickleri tokmak gibi vuruyor Creative de. Ziller ara sıra x-fi yüzünden sapıtsa da genelde oldukça dinamik. Ama gitar Vibez da daha iyi ses veriyor.Yine de davulun verdiği zevk oldukça yüksek. Creative diyorum.
  Metallica-One : Bu parçada başlardaki yavaş kısımlarda Vibez yine gitar sesiyle etkiliyor. Sonlarda ise makineli tüfek moduna giren davul Creative de daha hoş.Ama ziller bazen sapıtıyor x-fi yüzünden. Yine de Creative daha önde gibi.
  Deep Purple-Soldier of the Fortune : Bu parçada da Creative'i daha keyifli buldum.

  Rock-Metal türlerinde Creative kullanıcısını üzmüyor.Birçok parçada x-fi nin zil seslerine etkisi olumlu. Bazen kaçırdığı yada şapşallaştığı olmuyor değil ama Creative boş durmazsa bir firmware'e bakar bu durum.

  Yabancı pop :

  Sting-English Man in Newyork : Bir beraberlik daha. X-fi ile zenginleşen tizlere karşı Vibez'ın insanın iç yağlarını eriten basları.
  Jason Donowan-Sealed with a Kiss : Creative net bir galibiyet alıyor. Son derece keyifli, parlak bir ses alıyorum.
  Whitney Houston-I will Always Love You : Kesinlikle kafam karıştı bu şarkıda. Whitney Vibez'ın sahnesinde canlanıyor sanki. Odamda mı diye dönüp bakacağım neredeyse. Ancak Creative'in sahnesi de birden devleşiveriyor. Net, billur gibi bir ses. Karar veremiyorum bir türlü. Berabere.
  Abba-Eagle : 70's bölümünde yer alabilecek bir parça ve gurup. Yine de nefis şarkı ve pop klasiği diye buraya aldım.Creative kötü iş çıkarmıyor. Ama aldığım günden beridir düşündüğüm birşey, Vibez+Vibe Abba için yaratılmış. Vibez kesin galibi bu şarkının.

  İki beraberlik. İki galibiyet. Yabancı pop da bu iki alette oldukça iyi iş çıkarıyor. Berabere

  Elekronik Müzik,rap : Arşivimde yeralmayan bu türler tahmin edebileceğiniz gibi Vibez'a daha uygun. Tek sebebi baslar. Creative bu bass konusuna el atmalı.

  Senfonik Rock : Haggard ve Estetic Fear dinleyerek yaptığım denemelerde Vibez çok sesli müzikteki başarısıyla birinciliği aldı.

  Sonuç :
  Ses kalitesi Testlerinin galibi bence Vibez. Eğer ses kalitesinden kastımız daha az dip ses, temizlik olsaydı Creative birinci olurdu. Ama genel anlamda enstrumanların birbirine geçmeden, dengeli olarak sunulması ve sahne derinliği söz konusu olduğu için Vibez önde. Ayrıca Vibez'ın hemen tüm parçalarda aynı başarıyı sadece flat sesle sunabilmesi inanılmaz. Creative se ekstra özellik olarak sunduğu X-FI ile ancak Vibez'ın bu flat kalitesine yaklaşabiliyor. Trekstor yazılımcılarının ve Sigmatel yongasının bir baş yapıtı bence bu alet. Creative le arasında analog plak-Compact disc benzeri bir durum var. Vibez bir plak gibi dip gürültülü ama sımsıcak, insanı saran, zevkten gülümseten bir sese sahip.Creative ise cd benzeri temiz, ama sıcaklığı alınmış gibi duran bir ses sunuyor. Creative X-FI üzerinde çalışmalarını sürdürür ve ortaya daha iyi birşeyler koyarsa durumlar değişebilir. Özellikle bass konusunda, sahne derinliği ve mid seslerde ciddi anlamda düzeltmeler yapmaları lazım. Bunları yapabilirlerse X-FI diğer özellikleriyle birlikte alemin kralı olur.(Umudun varmı derseniz yok.Öyle birşey yapabilirse Creative onu yeni bir yazılım olarak değil X-FI 2 olarak sunacaktır.Eski X-FI ler içinse hiçbir güncelleme yapmayacaktır.Malesef benim bildiğim Creative böyle)
  Odyofiller için önerilecek alet Vibezdır.Durum bu. Ama genel kullanıcı için durum farklı. Creative bazı türlerde ve şarkılarda çok güzel performans gösteriyor. Oldukça keyifli, temiz bir sesi var. Bu yönüyle ve diğer bütün üstün özellikleriyle Vibez'a tercih edilebilir. Herşey bir arada olsun diyenler için üstün ses kalitesine sahip bir ürün.

  Kulaklık durumları : Creative'in kulaklığı Vibez da daha iyi sonuç verdi.Kulaklığın sahne eksiği Vibez tarafından bir ölçüde telafi ediliği için durum böyle. Ses kalitesi Vibe'ın tırnağı bile olamaz, o kesin. Ama birçok kişiyi X-FI ile alındığında mutlu edebilecek bir kulaklık. Daha iyisini alana kadar pekala kullanılabilir.
  Px100 cephesinde işler tam tersine döndü. Creative tizleriyle Px100'ü parlattı, Px100 sahnesiyle ve derin baslarıyla Creative'i genişletti. Vibezdan daha güzel bir ses verdi Px100 Creative de. Bu kulaklığa sahip olanlar alım yapacakları zaman bu noktaya dikkat etmeli. Aslında kulaklıklara verilen paraya bakınca, playerları eldeki kulaklığa göre seçmek daha mantıklı. Bu bağlamda bass sesleri yoğun veren kulaklık sahiplerine Creative'i, balance kulaklıklara ve tiz ağırlıklılara sahip olanlara Vibez'ı tavsiye ediyorum.

  Düzenleme : Zen x-fi için flat ses de çok kötü demiştim, ama haksızlık etmişim sanırım. Fikrimin değişmesinde etkili olan Vibe'ın devre dışı kalması oldu belki de. Vibe, Vibez la inanılmaz uyumlu bir kulaklık, biraz haksız rekabet oluşmuş olabilir. Px100 ve 830 la dinlemeye başladıktan sonra x-fi yi kapatmaya ve kendimi alıştırmaya çalıştım. Sonuçtan oldukça memnunum. Sahne hala biraz dar Vibez'a göre ama kemanların sesi düzeldi, obualar kaybolmuyor arkalarda. Orta frekansta x-fi nin yokettiği şeyleri duyabiliyorum. Bu yüzden x-fi kullanmıyorum artık. Sahnenin dar hissedilmesine katlanabilirim ama ses de kayıp olmasını kabullenemem. Bu kadar da dönülür mü derseniz, dürüstlük adına dönülür derim. İncelemeyi okuyan birinin yanlış bilgilendirilmesindense gururumdan feragat edebilirim. Satışa koyduğum bir Vibez'ın olması da durumu değiştirmez. Ayrıca audio konusunda fikirler zaman içinde hep değişiyor. Beyin pişiyor, kulaklık pişiyor, aletler pişiyor zamanla. X-FI özelliğinin açık olmasını tavsiye etmiyorum artık. Kapalıyken ses daha doğal ve Vibez'a daha yakın. Sadece bir iki kademe arttırılması gerekiyor sesin. Baslar ve sahne konusunda fikirlerim hala aynı.
   
  #1
 2. Be Creative
  Çevrimdışı

  Be Creative Analog

  Katılım:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.729
  Beğenileri:
  71
  Eline sağlık bayağı açıklayıcı olmuş. Öngörülerimiz hemen hemen çıkmış.

  Senin bu dediğini ben Creative modelleri için hep önermişimdir. 2-3 yıl önce ölen James Kim de defalarca aynısını demişti cnet'te. Creative modelleri eğer headphone ile kullanılıyorsa gerçekten çok iyi oluyorlar.

  Parça parça farkları da açıkça yazman çok iyi olmuş cidden. Aralarındaki fark tek parça ya da tek türle anlaşılamaz, o yüzden bayağı net olmuş açıklamalar. Creative de iyi yarışmış görünüşe göre ayrıntısıyla, ama çok şaşırılmayacak bir şekilde sahne ve daha canlı bir ses var karşısında. Zen X-Fi için bu kadarı da yeter kanımca Vibez'a karşı, çok yormamak lazım aleti :)

  Ekleme: Ama şimdi baktım da, bir müzik türünde şaşırdım sadece. Creative kanımca Klasik müzikte gayet iyidir aslında. Tabi karşıda Vibez olunca sonucun sakat olması normal ama Sony'e karşı bayağı Klasik müziğe yatkındı kendisi.
   
  #2
 3. ulyses
  Çevrimdışı

  ulyses WAV

  Katılım:
  3 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.336
  Beğenileri:
  60
  Rica ederim, faydası olduysa ne mutlu :) Aslında bu testin galibinin Creative olmasını çok istiyordum. Çünkü her yönüyle kullanışlı, güzel bir pmp. Trekstor'un saç baş yolduran sorunları yok. Eğer galip olsaydı hemen Vibez'ı elden çıkaracaktım. Ama bu ses kalitesiyle Vibez dan vazgeçmem çok zor. Şimdilik karar veremedim. Ya ikisini de elde tutup Creative'in yeni yazılımlarını bekleyeceğim ya da satacağım birini. Hangisini satacağım biraz da yeni kulaklık alımıma bağlı olacak sanırım.
   
  #3
 4. KiralikCeset
  Çevrimdışı

  KiralikCeset FLAC

  Katılım:
  4 Kasım 2008
  Mesajlar:
  309
  Beğenileri:
  2
  Sayenızde bende delı gıbı vibez ıstıyorum aslında. kımse vıbezden daha ıyı ses kalıtesıne sahıp baska player olmadıgını soyluyor. ama flash belleklı yenı vıbez nerede bulunur onu bılmıyorum :)
   
  #4
 5. ulyses
  Çevrimdışı

  ulyses WAV

  Katılım:
  3 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.336
  Beğenileri:
  60
  Flash belleklilerde durum ne olur pek anlayamadım ben. E-bay de Vibez satan adamlar ısrarla harddiskli versiyonu olduğunu vurgulamışlar sattıkları Vibez'ın. Flash olanlarda ses farklı belkide. Aslında sesi olmasa çekilir alet değil. Şu teker herşeyin üstüne tüy dikiyor.
   
  #5
 6. KiralikCeset
  Çevrimdışı

  KiralikCeset FLAC

  Katılım:
  4 Kasım 2008
  Mesajlar:
  309
  Beğenileri:
  2
  valla ben ebayde de goremedım vıbez satılık. hıcbır yerde bulamıyorum. eger ses kalıtesı gercekten ıyıse bosver tekerlek kotu olsun :)
   
  #6
 7. Be Creative
  Çevrimdışı

  Be Creative Analog

  Katılım:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.729
  Beğenileri:
  71
  Aslında boşverme. Biz boşverdik: 6 ayda, maksimum 1 yılda forumda Vibez kalmadı, hepsi bozuldu. Sadece sese gerçekten bakmamak gerekiyor bir cihaz alırken bence. Cebinde parası olup sürekli "Deniyim de 3-4 ay sonra bozulsun, umrumda değil" diyen birisi için durum farklı tabii.

  Ama totalde hem malzeme/yazılım olarak hem de ses olarak şu anki en iyi cihazlar Sansa modelleri kanımca. Bir cihazın 6 ay değil de 3 yıl gidecek olması losslesstan da gaplesstan da önemli bence.


  @Ulyses
  Bu arada sanırım Vibezlardan sadece seninki sağlam şu anda. Tebrik ederim XD
   
  #7
 8. KiralikCeset
  Çevrimdışı

  KiralikCeset FLAC

  Katılım:
  4 Kasım 2008
  Mesajlar:
  309
  Beğenileri:
  2
  gunumuz teknolojısınde 3 yıl aynı elektronık esyayı kullanan varmı :) tabı butcesı uygunsa kı bu forumda hemen hemen herkes bu ıse meraklı ve gordugum kadarıyla herkes yenılıyor devamlı aldıkları dapları. zaten sansa clip sahıbıyım dıyorum henuz elıme ulasmasada.o alet olmazsa olmaz neredeyse kucuk boyutunla ve ses kalıtesıne gore.ama ne bıleyım sansa gorunus olarak ve ozellıkler acısındanda bıraz eksık gıbı :)
   
  #8
 9. ulyses
  Çevrimdışı

  ulyses WAV

  Katılım:
  3 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.336
  Beğenileri:
  60
  Be Creative zaten kıyaslama göreceli olarak yapıldı. Yani Creative çok güzel klasik müzik deneyimi sunuyor.Diğer birçok dap'ı silkeler atar o konuda. Ama Vibez'ın en güçlü olduğu alanlardan biri bu. Aynı anda onlarca enstrumanı hiçbir detay kaybı olmadan yansıtabilmek Vibez'ın başarısı. Creative x-fi ile kompanse edilmiş sesiyle bir enstrumanı parlatırken diğerini kaçırabiliyor. Flat ses konusuna zaten değindim, x-fi alan birinin bu özelliği kapatması söz konusu bile olamaz bence. Flat ses de zen x-fi benim küçük pilli v200 den çok farklı değil. Creative'in bu konuya da el atması gerek. Çünkü x-fi nin sevmediği parçalar olabiliyor ve kapatmak gerekebiliyor. Ayrıca x-fi açıkken pil süresi hiç içaçıcı değil. Vibez daha uzun süre gidiyor bu durumda. Bir noktaya değinmem lazımdı unuttum. Aletlerin ses seviyeleri hemen hemen aynı. Creative de x-fi açıkken biraz daha yüksek ve px100'ü daha kolay sürebiliyor. Ses seviyesi takıntısı olan arkadaşların bunu gözönüne alması lazım. Yinede her iki alette rahatlıkla sağırlığa yol açabilir. :)

  @Be Creative ben gerçekten çok şanslıymışım bu konuda. Forumdan Fredden almıştım. Benim ilk aldığım 8gb olan da arkadaşta. Gayet iyi çalışıyor ikisi de. Tek dert teker işte. İleri sarayım derken menüye girmeler vs bildik sinir bozucu durumlar. Kiralık Ceset yaşamadığı için bilmiyor ne kadar uyuz bir durum olduğunu. :pol

  Edit: Tam şanslıyım derken benim Vibe'ın kablosu gitti yine. Kırık var galiba ses gidiyor oynatınca. Ya tekersiz bir Vibez,um1 kablolu bir Vibe istiyorum ben arkadaş. Çok mu zor yapmak. :kafa:
   
  #9
 10. Be Creative
  Çevrimdışı

  Be Creative Analog

  Katılım:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.729
  Beğenileri:
  71
  Bunun için az daha sabretmen gerekecek. Zamanla 30 saat civarına çıktığını göreceksin. Hatta ben son zamanlarda ekran parlaklığını da %10 yapınca tam 30 saat civarına geldiğini farkediyorum X-Fi açık olmasına rağmen (açık olmasa 40 saat civarı). 2 hafta falan oldu herhalde ben şarj etmeyeli.
   
  #10
 11. valdez
  Çevrimdışı

  valdez FLAC

  Katılım:
  27 Aralık 2007
  Mesajlar:
  419
  Beğenileri:
  10
  Allaha şükür benim vibezde bi sorun yok. Nazar değmesin diye yazmak istemiyodum ama neyse :love:
   
  #11
 12. noXious
  Çevrimdışı

  noXious DSD

  Katılım:
  25 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.357
  Beğenileri:
  10
  Eline sağlık ulyses, iki ürünün karşılaştırmasını ne zamandır bekliyorduk çok makbule geçti. Şarj konusundaki sıkıntına değinecektim ki Metin yazmış, batarayası 3-4 kere tam dolup tam boşaldıktan sonra tam performansa ulaşıyor.
  Vibez'ın ses kalitesi konusunda kimsenin şüphesi olduğunu sanmıyorum ama kullanıcıyı verem eden eksi yönlerinide malesef bu güzel cihaz için büyük handikaplar olarak hanesine yazılıyor. Ben hocanınkinin sağlam olduğunu biliyordum ki en son buluşmamızda onunda bozulduğunu öğrendim ve çok üzüldüm.
  Vibez'ı bende kullandım ama deneme amaçlı ve benim dinlediğim müzikle çok iyi bir ikili olmamıştı gerçi IM616 vardı cihazın üzerinde onunda payı vardı haliyle. Forumda bilmeyen yoktur müzik kültürümün tamamına yakınını elektronik müzik oluşturur ve bu noktada X-FI beni çok tatmin ediyo fakat diğer başlıkta yazdığım gibi artık X-FI'yi kapatıyorum, creative in flat sesi beni eletronik müzikte daha mutlu ediyo, vokal trance da bazen açıyorum müziği keyifli hale getiriyor ama işin içinde sadece bass varsa o zaman kapalı tutuyorum. Yani bu noktada basslar konusunda seninle hem fikir değilim aslında birazda dinlediğim müzikle alakalı olduğunu düşünüyorum.
  Yazılım konusunda Metin'le creative'e mailler attık geri dönüşleride gayet hızlı oldu. Fakat ben özellikle son günlerde radyo konusunu çok dile getiriyorum ama bu konuda ciddi memnuniyetsizliğim var. Bendeki çekim seviyesi daha 3. kademeye ulaşmadı, çekim konusunda bence bir sorun var bunun yazılımdanmı yoksa kullanılan radyo kartındamı kaynaklandığını bilmiyorum ama bir şekilde daha kullanılabilir hale getirilmesi lazım diye düşünüyorum.
  Tekrardan ellerine sağlık ulyses.
   
  #12
 13. ferhatt
  Çevrimdışı

  ferhatt WAV

  Katılım:
  10 Şubat 2007
  Mesajlar:
  728
  Beğenileri:
  0
  vibezle herhangi bir aleti karşılaştırmanın manası yok. çünkü vibez diye bir alet yok =) benimki de kapanma sorunlarıyla devam ediyor şu an. uğraşılmaz yani. ikinci kez garantiye vereceğim bayramdan sonra.

  sorun harddiskten kaynaklanıyor çok büyük ihtimalle. ben ohm kaynaklı olduğunu hala düşünmüyorum. içindeki harddisk hiç duyulmamış bir model. flashlı vibezler nasıl olur bilmem ama trekstor kaybetti bütün itibarını benim gözümde.

  vibeze verdiğim 200 ytl'mi almaya bakacağım bundan sonra.
   
  #13
 14. Be Creative
  Çevrimdışı

  Be Creative Analog

  Katılım:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.729
  Beğenileri:
  71
  @ferhatt
  Kaç 200ytl (kötünün iyisi de var)... :I
   
  #14
 15. ferhatt
  Çevrimdışı

  ferhatt WAV

  Katılım:
  10 Şubat 2007
  Mesajlar:
  728
  Beğenileri:
  0
  hehehe ilk alanlara gerçekten yazık oldu. hatta benim verdiğim para 30 ytl de düştü yanında gelen hoparlörü de 30 ytlye sattım =)

  ama ne olursa olsun. alacağım paramı geri, ya da üstüne fark verip başka ürün isteyeceğim. yeter yahu. kanser etti beni =)
   
  #15
 16. KiralikCeset
  Çevrimdışı

  KiralikCeset FLAC

  Katılım:
  4 Kasım 2008
  Mesajlar:
  309
  Beğenileri:
  2
  O zaman clip ve x-fi karsılastırması ısterız :)
   
  #16
 17. sserkogss
  Çevrimdışı

  sserkogss FLAC

  Katılım:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  683
  Beğenileri:
  417
  kemal abi inceleme gerçekten çok güzel olmuş ellerine sağlk.
  ferhat para iadesi yok lakin t.storun teknik servsi çok iyi yasemin hanım özllikle gerçekten çok ilgili benimki de boozuldu gitti geldi yine aynı sorun vardı tel.açtım böle böle diye o da ya almanya ya gönderelim yada başka model verelim. garanti dolmasına 2 ay aldığı için almanya ya göndermedim ve yerine move 8gb gönderdiler kesinlikle beş para etmez ne ses nede kullanılabilirlik olarak hemen 100 ytl ye sattm bende garanti filan da yenilendiği için çabuk gitti. bilmiyorum nasıl bi yol izlersin ama para iadesini zorla bence.
   
  #17
 18. ulyses
  Çevrimdışı

  ulyses WAV

  Katılım:
  3 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.336
  Beğenileri:
  60
  Benim Vibe sizlere ömür arkadaşlar. :( Test bitti kulaklık gitti. Driverları sağlam gümbür gümbür çalan bir kulaklığın kablo yüzünden çöpe gitmesi çok acı. Şimdi kesin satmam lazım playerlardan birini. Iem her koşulda lazım, 830 bir yere kadar idare eder.
   
  #18
 19. noXious
  Çevrimdışı

  noXious DSD

  Katılım:
  25 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.357
  Beğenileri:
  10
  Geçmiş olsun kötü olmuş gerçekten, keşke her marka westone gibi kablo üretebilse.
   
  #19
 20. Be Creative
  Çevrimdışı

  Be Creative Analog

  Katılım:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.729
  Beğenileri:
  71
  Sorun jacktaysa yaptırırsın bir elektrikçiye 2-3ytlye.
   
  #20

Sayfayı Paylaş