Creative Zen X-FI , Trekstor Vibez Ses karşılaştırması

'Creative' bölümünde ulyses tarafından 7 Aralık 2008 tarihinde başlatılan konu.

1. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    Malesef jackta değil. Tam driver'ın ordan gitti. Driver sökülemediği için yapabileceğim hiçbirşey yok. :(

2. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    sen yine de şansını dene derim. elektronikçi değil de audio dükkanlarına başvur. yeniden kablolamak istediğini söyle. bence yardımcı olurlar.

onlar da yapamazsa geçmiş olsun. mp3 playerları da istediğin fiyatlara satman zor olur. ben vibezi 150 ytl'ye uzunca bir süre satamamıştım. umarım sen satarsın.

kolay gelsin.

3. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    Vibez sorunsuz çıkan nadir Vibezlardan. Bir kere bile reset atmadım bu güne kadar.Teker kullanışsızlığı hepsinde var zaten. X-FI yi aldığım fiyata yazdım zaten. Muvo yu indirebilirim ama diğerlerinde düşünmüyorum indirim. Satılırsa satılır, olmazsa memnunum zaten ikisinden de. Çok çok iem için bir iki ay beklerim kredi kartı hafiflesin diye.830 da iş görüyor iyi kötü. Asıl dert evin elektronik çöplüğüne dönmesi. Bir sürü klavye, ses kartı, maus vs ıvır zıvır dolu heryer. Hem değerlensin hem de kurtulayım istiyorum bir kısmından.Ama niyeyse ben birşey alırken herşey pahalı, satarken ölü fiyatlara istiyorlar. Şimdi birine bana 200ytl ye um2 sat desem, dalga mı geçiyorsun derler. Ama dünyanın en iyi ses kalitesine sahip dap'ına 180ytl çok gelir. Yanlış anlama Ferhatt seni kastedmiyorum, genel anlamda öyle yani. Sende çok ucuza satmışsın, yazık olmuş.:(
    Bu arada Mersinde öyle bir audio cu bulma ihtimalim hiç yok neredeyse. Ben çok denedim, bıçakla bile zorladım açamadım driver'ı. Pense bile işlemiyor. Kasa gibi sağlam yapıp, dandik bir kabloyla piyasaya sürmüşler. Kutluyorum V-Moda yı !!

Bu arada herkesin bayramını kutluyorum. :)

4. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    yok ben satamadım hala vibez'i =) zaten satışa koyduğum anda alet sapıtmaya başladı. nasıl bir şey anlamadım. sonra garantiydi oydu buydu derken şimdi durup dururken kapanma sorunları başladı. neyse.

konu bu değil.

mp3 playerda düşüş çok hızlı oluyor. çünkü firmalarda sürekli fiyat kırıyorlar. 450 ytl den başlamıştı vibez hatırlatırım. sonra 200den sattılar uzunca bir süre.

ama kulaklık öyle değil. hele ikinci el aldıysan neredeyse zarar etmiyorsun satarken. giren kargo parası oluyor bi tek. bir de firmalar uzunca bir süre fiyat değiştirmiyorlar. mesela um2 senelerdir aynı fiyat. şimdi yeni yeni düşecek fiyatı. (mike indirime gitmiş sanırım, mail atmak lazım)

5. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    W2 ve w1 çıksa diye beklyirum ben asıl. O zaman ya onlardan birini tercih edicem yada düşen fiyatlarla bir um2. Tek kıstasım sağlam kablo. O yüzden westone dışında düşünmüyorum. Madem o kadar para veriyoruz bunlara bari biraz kalıcı olsun. Hakikaten ya, özellikle bu westone lar renault otomobil gibi Türkiye piyasasında.

6. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    UM2 son tüketici düşünülerek üretilmemişsede fiyatı ucuzladığında yinede düşünebilirim.

7. nurix

nurix MP3

Beğenileri:
    4
    um2 kullanan biri olarak kesinlikle önermem kafan şişer walla :kafa: :kafa: :upss
    iykide um2 yi zamanında satmısım ohhh be, :worship

w2 ve w1 i westone biraz zor çıakarır .iş gücü çok zayıf westone un .triple fi 10 , e500 çıktı 2.5 yıl sonra w3 geldi..
    walla 5 yıl beklemen lazım bu gidişle :uzgun.

8. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    @nurix um2 nin dengeli bir kulaklık olduğunu söylerler hep, ne konuda rahatsız etti seni? Kafan şişer deyince baslar aklım geliyor ama..?

9. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    nurix, eksi yönlerini belirtirsen kafamızdaki soru işareti yanıt bulur.

10. nurix

nurix MP3

Beğenileri:
    4
    bassları çok fazla .gürültü çok fazla,agrasif,sığ sahne,mat bir ses beni um2 den soğutan faktörler.ayrıca balansıda iyi değil.
    klipsch x10 kullanmadım ama çok övüyorlar alacaksan 150 dolara bence onu düşün derim....

11. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    150$ birşey değil bir araştırmak lazım.

12. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    Klipsch'in x10 modeli bana biraz fetiş ürün gibi geldi. Custom lar daha bir teknoloji, performans odaklı gibi duruyor. Keşke riske girip alsaydım hava alanında. Fiyatlar da iyiymiş webden kıyasladım hemen hemen aynı. Bu arada um2 de sahne yoksa hiç o parayı veremem. Ama bütün yorumlarda sahnesini balansını övmüşler, şimdi sen yok deyince kafam karıştı biraz. Gerçi tekno-fi kullanıcılarına heryerden daha çok güveniyorum ben bu konuda. Bu arada x10 150 dolara nerede var? Benim baktığım heryerde 300 dolar fiyatlar vardı.

13. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Bana kablosu çok kaliteliymiş gibi gelmedi X10'un.

14. nurix

nurix MP3

Beğenileri:
    4
    um2 de herzaman daha iyi ne yapabilirmde bu kulaklık adam akıllı çalışır dedim ama nafile....

arzu ettiğim sese ulaşamadım seni etki altına almak istemem forumda da kullanan var onlardan da görüş alabilirsin..

15. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    Katılıyorum noxius, o kabloyla allame-i cihan olsa almam. Ağzım yandı bir kere.

16. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Kablo işi en önemli konulardan biri vibe kullanan biri için ise birinci sırada.

17. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    bu konuda türkiye için en iyi iemleri ultimate ears üretiyor. ben mesela triple.fi için kaşınmaya başladım şimdilerde.

çünkü yeni versiyonlar bildiğin taş gibiler ve kablo derdiniz sıfır. isterse kopsun. isterse taş gibi olsun sertleşip. hatta isterseniz sırf ses rengini beğenmiyor olun.

eğer kendilerinden kaynaklı bir sorun olursa ücretsiz değiştiriyorlar. eğer sizden kaynaklı bir sorun varsa 25 dolara sıfırlayabiliyorsunuz kabloyu.

westone'un en iyi kablosunu da takabilirsiniz isterseniz (es2 kablosunun 50 dolar bütün masrafı - kargo ve trimming işlemi dahil.) önünüzde custom cable seçeneği bile var. (gümüş kablolalar var)

18. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    UE ler dikkatimi çekmedi değil. Ama konfor ve balans konusu nasıldır? Sen superfi kullanıyordun sanırım Ferhatt, biraz bilgi verebilirmisin? Gerçi inceleme de var ama sahne, balans ve konfor konuları en mühim konular bende, o yüzden sormak istedim.

19. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    mid tiz dengesi iyi ama basslar bunlara göre her zaman önde. konfor sorunu var. kulaklıklar kulaktan dışarı çıkıyor biraz stock halde. flip flop modla %50 azalıyor bu. memory-wire olduğu için kulaktan düşme sorunu sıfır.

sahne dar. ama bulanık değil kesinlikle. hatta çok net. klasik müzik için keyifsiz bir kulaklık. ama hard rock - elektronik - metal hatta nu-jazz chillout vb tarzlar için fiyat performans canavarı. (küçük bir inceleme oldu sanırım =) )

eğer almayı düşünürsen bunu atla triple-fi al derim. şimdiki aklım olsa triple.fi alırdım. kulaklıkları alabileceğinin en iyisi olarak almak ve 2 - 3 sene kullanmak çok çok mantıklı.

20. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    Sahne dar ve klasik müzik için uygun değil olması baştan bitirdi bende. Aslında benim dinlediğim tarz için direk dt880 lazım, ama kabullenemiyorum bir türlü :) Anfi işi soğutuyor, evde zaten heryer kablo cihaz, bir laptop, bir masaüstü, yazıcı ıvır zıvır dolu. Yine de yavaş yavaş kayıyorum dt880'e doğru. Ama kulak içi her koşulda lazım servisle gidip gelirken dinlemek için.Dünden bu yana elli tane marka arasında gittim geldim. Altec im616 kafama yattı ama bulamadım satan bir yer. Birde denon mevzusu var. Uygun fiyatlı bir iem+dt880 şeklinde bir rota çizebilirim her an.Teşekkürler bilgiler için ferhatt.

Sayfayı Paylaş