D2 ile iki hafta

'Cowon' bölümünde ferhatt tarafından 25 Mart 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Efektif olarak kaç saat gidiyor Ferhat? Test ettin mi hiç?

2. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    ben 17 saat flac çalmasına kefilim. 32 ve 35 ohm kulaklıklarla - 41 ses seviyesinde.

okuduğum güvenilir bir kullanıcı testinde iemle (ety 4p idi yanlış hatırlamıyorsam.) 25 ses seviyesinde 24 saat flac diyor. ama bu test. benim gibi her dakika kurcalanmadı ekran vs vs. onun da doğruluğuna yüzde 95 inanıyorum. kullanan varsa zaten anlar. şarj ettiğiniz günü kesinlikle unutturuyor alet :D

"bu arada seni tiestodan kurtaralım soundchaser. senelerdir aynı şeyi yapan medya balonu DJ : tiesto. fonzorelliden aparttığı geçen yazki son hiti dışında farklı diyebileceğimiz parçası yok."

3. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Tiesto'yu popüler olduğu için değil bir kaç şarkısı ve albümleri hoşuma gittiği için dinliyorum Ferhat. Yoksa onun dışında dinlediğim bir çok isim dolu. Hoca sağolsun. Tabii seninde önerilerin varsa alabilirim. ;)

4. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    sen bizi zehirledin hoca önceden elektronik müzik mi bilirdik :gulme

5. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Bırak hoca ya duyan da gerçek sanacak. Başlattın Frisky mix ile işte. : )

6. biolog_hakan

biolog_hakan MP3

Beğenileri:
    0
    benı de zehırlesenız el bırlıgı ıle olmaz mı ::) ::) :worship :love:

7. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    bırak hoca:) hakan sana bi emule lazım ondan sonra zehir işi kolay :ok

8. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    hernan catteneo sound chaser master seriesleri indir.

bu arada super.fi ler bugun elime ulaştı. tam beklediğim gibiler. tizlerden çok korkuyordum ama dual drive bir kulaklığın farkı çok çok belli. tizler "tertemiz".

baslar zaten super.fi lerin karakteristiği. ama tizlerin temizliği beni gerçekten çok mutlu etti.
    d2 ile uyumu da hem ses hem görsel açıdan iyi geldi bana.

bir hafta içinde hem d2 hem de super.fi için ayrıntılı bir inceleme yazacağım.

9. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Öncelikle super.filer hayırlı olsun Ferhat. Beğendiğin cihaza almana sevindim. Bu arada Hernan Catteneo Sound Chaser Master Seriesleri mi indireyim? Tam isim bu mu? :gulme

İncelemelerine tabii ki bekleriz. Bu arada sen İstanbul'da mı mesken ediyordun Ferhat?

10. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    tabi tabi :D

senin için özel mixletiyorum aradım demin hernanı :)

bu arada kendisinin ismi ernan kattanyo diye okunuyor.

11. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    İlk başta underground bir isim sandım çünkü katırda arama yapınca bir şey çıkmıyordu. Hernan Cattaneo Master Series Vol.1 yolda. Bu serilerden en iyisi dediğin hangisidir?

12. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    Hernan_Cattaneo - Sequential 2006

katırda bu isimli bir rar olacaktı. master seriesden çok bunu seviyordum ben.
    master series biraz fazla baharatlı olmuş. ilk bunu indir istersen.

13. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Hmmm tamam Master indirmeye başlamıştı onu durdurup buna başlatayım şimdi. Baharatlı olmuş derken? İyi kötü?

14. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    belli bir tarzda durmamış. herşeyden biraz biraz. ben çok çok beğeniyorum hernanı trance konusunda.

15. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    d2 ile uyumu konusuna tekrardan döneyim. beni ÇOK rahatsız eden bir şey fark ettim gece.

daha önceki kulaklıkalrım hep yüksek empedanslıydı sanırım ondan fark etmiyordum.

BBE ve mach3bass açınca ekrandan ses geliyor.

çok garip bir anlatım oldu ama doğru. bu efektler açıkken touchpade dokunduğumda derinlerden bir hummmmm sesi geliyor. muzik çalarken duyamayacağınız bir ses ama pause edip dokununca hummm hummm geliyor.

ben bir kere fark edince psikolojik olarak çok rahatsız oldum. mach3bass ve bbe ye elveda dedim.

eq böyle bir sorun yok. hardware eq olduğu için sanırım. ( DAC içinde d2 nin eq ı. )

16. berat23

berat23 FLAC

Beğenileri:
    24
    benzer bir durm vibezdede var.sesi kısıp amfiye bağladığımda fark ettim.tekerlek döndüğünde her noktada ses geliyo.bence normal sonuçta mıknatıs reed röleyi tetikliyo .içini açsam çözerim ama garanti daha önemli.buna ek olarak ses 3-4 seviyesindeyken ses sol kulaklıktan daha az geliyo.

17. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    aynı şekilde touchpadlarde membrandaki potansiyel farkını kullanarak çalışıyorlar.
    hardisk sesi de sorun vibez ben kendi kulaklıklarıyla denerken bile fark etmiştim.
    seri üretim cihazlarda dikkat etmiyorlar tabi ki böyle şeylere :angry maliyet/kalite hesapları.

ben bu tip detaylara sinir olmam gerçi ama d2 de dip ses yoktu hiç.
    çok mutlu olmuştum aldığımda. hayal kırıklığı oldu bu hummm lama. belki firmwaredandır firmware değiştireceğim birazdan. bu kullandığım beta çünkü

18. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Ekrandan hiss sesi gelmesi kötü olmuş. Flash bellekli cihazlarda aslında fazla oynayan parça olmadığı için ses gelmemesi lazım; ama burada KİM'ler devreye giriyor, cihazlar empedans olarak düşük ve hassasiyetleri yüksek olduğu için her türlü sesi hemen çekiyorlar. Bunu önlemenin de bir yolu var Ferhat. TR' de var mıdır bilmiyorum, omaj arttıran kablolar var; mesela Etymöticler için ER-4P'den(27 ohm) ER-4S'e (100 ohm) geçmek için. 75 ohmluk bir kablo ile işi hallediyorsun. Direnci arttırdığın için arkaplan seslerinin de önüne geçmiş oluyorsun. Ayrıca Shure'un ses arttırma azaltma aparatı var o da aynı şekilde direnci arttırıyor. Allahtan benim cihaz da böyle sorunum yokta rahatım. Yoksa kafayı yerim ben, takıntılıyım öyle seslere. :)

19. berat23

berat23 FLAC

Beğenileri:
    24
    vibezda normalde hiçbir şekilde ses yok ama amfilediğim zaman fark ettim yani sorun değil ama 4ün altında soldan ses gelmiyo bu neden anlayamadım :-\

20. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    NT mağazalarına gidip sorununu bir anlat istersen belki sorunlu ünite denk gelmiştir?

Sayfayı Paylaş