DAC Tavsiyesi

'DAC' bölümünde ozangon tarafından 9 Eylül 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. DrWhite

DrWhite WAV

Beğenileri:
    1.027
    İkinci elde dac amplar mevcut oradan da bir bakın isterseniz

2. ismail nas

ismail nas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    2.el satış yapan site varmı acaba ayrıca sizin önerebileceğiniz cihazlar nelerdir merak ediyorum. sevgiler...

3. DrWhite

DrWhite WAV

Beğenileri:
    1.027
    Hocam ikinci elde satım bölümünde satış var burada bakmadım tüm ilanlar ama denk gelir, sahibinden.com a da bakabilirsiniz.

4. ismail nas

ismail nas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    eyvallah hocam sanırım FiiO Kunlun E18 Portable DAC and Headphone Amplifier gibi bir ürün dac/amp oluyor doğrumudur..
    benim için en gerekli olan makine yani:)

5. DrWhite

DrWhite WAV

Beğenileri:
    1.027
    İlan var mı bakmadım ama dac amp evet bu alet,fiio ürünleri fiyat performans olarak güzeldir genelde.

refuserQ ve moonstar bunu beğendi.
  6. Gitan

Gitan MP3

Beğenileri:
    55
    Fiio e17 mi elden çıkarıyorum.isime yarıycak elektronik eşya ilede takas edebilirim.İlanım forumda mevcut.
    Siz araştırın işinize yarıycaksa bana dönüş yaparsınız.Forumda incelemesi filanda olucak

Son düzenleme: 11 Ocak 2017
  7. ismail nas

ismail nas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim üstadım düşünür isem dönerim size..
    daha konuyu anlamaya çalışıyorum. inşallah sizlerin sayesinde en ekonomik ama en verimli sistemi kurmaya çalışacağım.
    fiio ürünlerine kıyasla daha f/p ürünü (anladığım kadarıyla bana lazım olan -dac+amp) bir ürün var mı acaba. tavsiyelerinizi bekliyorum.

8. zoso86

zoso86 FLAC

Beğenileri:
    523
    Dragonfly Red Mojo'ya göre ses kalitesi olarak nasıl sizce?

9. ismail nas

ismail nas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    sevgili üstatlar bu formu hazırlayan ve emeği geçen arkadaşlara sonsuz teşekkür ediyorum.benim gibi bir amatör bir çok bilgi edinebiliyor. siz değerli arkadaşlarımdan bir ricam olacak. Şu aralar sony a15 almanın arefesideyim ancak edindiğim bilgiler ışığında bir dac alarak ve bunu telefona bağlayarak da kaliteli müzik dinleyebileceğim bilgisini edindim. ancak sizin de fikirleriniz ve önerileriniz ışığında davranmak istiyorum. sony a15 500 TL civarı ve s master hx, dsee hx codecler var ancak spofty vs.gibi programlar yüklenemiyor. 500 TL ye hafif taşınabilir ve telefon dışında diğer cihazlara da (ev sineması, bilgisayar vs.) bağlanabileceğim ve EN ÖNEMLİSİ AYNI SES KALİTESİNİ alabileceğim bir dac öneriniz varmı. bazı arkadaşlar dac+amp almam gerektiğini öneriyolar inşallah sizlerin sayesinde en ekonomik ama en verimli sistemi kurmaya çalışacağım.bu noktada öneri görüşleriniz çok önemli.
    Ayrıca siz olsanız dap (sony a15) mi alırsınız yoksa bir dac mı alırsınız. bu arada kulaklık olarak sony 7506 düşünüyorum.
    dediğim gibi inanın çok amatör biriyim bu alanda. ilginiz ve değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum..

inşallah sizlerin sayesinde en ekonomik ama en verimli sistemi kurmaya çalışacağım.
    fiio ürünlerine kıyasla daha f/p ürünü (anladığım kadarıyla bana lazım olan -dac+amp) bir ürün var mı acaba. tavsiyelerinizi bekliyorum.

peki OPUS #11 nasıldır. bilgisi olan varmı..

10. ismail nas

ismail nas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar yardım edecek kimse yok mu buralarda.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 13 Ocak 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2017 ---
    bu arada sony mdr-7506 hakkında bilgi verebilecek olan var mıdır.
    şimdiden tşk ederim..

11. Gitan

Gitan MP3

Beğenileri:
    55
    Sony a15 ses kısıtlamalı bı model.Ses şiddeti sizi memnun edecek mi,yüksek ses aramıycakmısınız?

Sıfır ve her yerde satılan bi model olduğu icinmi terciğiniz Sony a15?

Sıfır ürün arıyorsanız forumda herkesin tanıdığı Selçuk beyden fiio X1 alabilirsiniz.Uzerine paranızda artar.2. el olur diyorsanız forumda 2.el 500 lira altı güzel cihazlarda var,sıfırlarda var

Birde tavsiye olayı anladığım kadarıyla çok kişiye özel oluyor.herkezin zevki çok farkli.Cok pahalı bir ürünü hiç sevmiyebilirsiniz.Alıp denemek zorundasınız.Zarar etmemek için uygun fiyatlı 2.el en mantıklısı

12. ismail nas

ismail nas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    degerli hocam sony yi kullanici yorumlarindan dusundum acikcasi.ses kalitesinin ust duzey oldugu hakkinda yorumlar bulunmakta.benim icin cok yuksek sesten ziyade genis sahne ayrintili ve dagilmayan sesler-baslar yani genel kitlenin istedigi turden..
    bu baglamda sony yi dusundum.ancak medya baglantisi olmadigindan dac/amp tercihine yoneldim.ancak sunu belirteyim ki aradigim kaliteli sesi alamamaktan korkuyorum..bu nedenle tavsiyeleriniz benim icin cok onemli.
    sevgilerle..

13. ismail nas

ismail nas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    sa sayın arkadaşlar ben karar aşamasındayım ve Meridian explorer 2 almayı düşünüyorum bu cihaz opus#11 veya fiio e18 gibi kombo(dac/amp) bir dac mı acaba..
    bu üçü arasında hangisini tavsiye edersiniz, f/p olarak hangisi öne çıkar .üst düzey ses kalitesini alabilmek adına (telelefon, bilgisayar veya evdeki ses sistemine bağlayarak kullanmak istiyorum) hangisini tercih etmeliyim.
    ilginiz için şimdiden tşk ederim.

14. ismail nas

ismail nas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    arkadaslar kimsenin onerisi yok mu....

15. Atilla

Atilla MP3

Beğenileri:
    63
    Eğer bütçenizi aşmayacaksa oppo-ha2 se modeline de bakabilirsiniz.

16. mcgul

mcgul Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    yokmu bu sorunun cvbını bilen biri?

ismail nas bunu beğendi.
  17. ismail nas

ismail nas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    değerli üstadım bu ürün sadece amazon da buldum orada da 400 dollar. yani 2 .el olsa uygun fiyat alırım..
    ancak 2. eli yok gibi...

18. Atilla

Atilla MP3

Beğenileri:
    63
    Maalesef oppo ürünleri çok kaliteli olmasına rağmen bulmak biraz zor. Fiio ürünleride muhtemelen işinizi fazlasıyla görecektir. Forumda selçuk bey satışını yapıyor. Çok da ilgilidir. Eminim size yardımcı olacaktır.

19. ismail nas

ismail nas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    eyvallah üstadım.
    pekala fiio e17k alpen 2 hakkında bilginiz varmı acaba..
    taşınabilir olmasını istiyorum.bilgisayar - telefon bağlantısı yapabilecek kombo dac/amp almak mı doğru olur.
    Meridian explorer 2, opus#11, fiio e17k alpen 2 arasında f/p olarak hangisi öne çıkar.yada başka öneriniz olur mu..
    saygılar..

20. Chaturanga

Chaturanga DSD

Beğenileri:
    2.845
    Bu konularda çok uzman sayılmam ancak bildiğim kadarıyla Meridian Explorer 2 donanımsal olarak MQA çözebilen uygun fiyatlı ve taşınabilir tek DAC. Tidal HI-FI kullanıyorsanız, Tidal'in yeni sunmaya başladığı Master kalite MQA trackleri dinleyebilirsiniz. Tidal şimdilik bunu sadece PC de sunuyor ancak kısa süre sonra Android ve IOS içinde sunacağını düşünüyorum.

Explorer 2 nin telefon ile mobil kullanımı çok basit değil. Bende Creative Sound Blaster E1 DAC/AMP var basit bir model. İyi tarafı telefon ses çıkışını audio kabloyla E1 e takıyorum, kulaklığımı da E1 in iki kulaklık çıkışından birine. Bataryalı olduğu için enerji için telefona ihtiyacı bulunmuyor.

İncelediğim kadarıyla Explorer 2 de ise telefona bağlayabilmek için (Android için konuşuyorum) Micro USB den USB ye Host kablosu gerekiyor, çünkü Explorer 2 de normal USB 2.0 ile bağlantı imkanı var, Mikro USB maalesef değil.

İşin özeti taşınabilir, uygun fiyatlı ve donanımsal MQA desteğiyle ben Explorer 2 derim ama sizin ihtiyacınızı ne kadar görür bilemem.

Sayfayı Paylaş