Earsonics VELVET [Kullanıcı Kulübü]

'Kulaklık Genel' bölümünde Synthyss tarafından 24 Ocak 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. Synthyss

Synthyss WAV

Beğenileri:
    1.841
  2. zalman_1

zalman_1 MP3

Beğenileri:
    121
    Arkadaşlar benide aranıza alın velvet diyorum başka birşey demiyorum :)

3. zalman_1

zalman_1 MP3

Beğenileri:
    121
    Velvet kullanan arkadaşlar,bir konuda tavsiye istiyorum dap olarak x5ıı var ve bass sevdiğim için x5 in basları bana hafif sert geliyor bassları gümbür gümbür duymak için ne tür bir dap önerirsiniz?

4. complete

complete WAV

Beğenileri:
    1.051
    dap'dan ziyade basları gümbür gümbür veren ibasso it03 düşenmek daha mantıklı..

moonstar bunu beğendi.
  5. zalman_1

zalman_1 MP3

Beğenileri:
    121
    iem den memnunum astell 300 düşünüyorum acaba onunla güzel ikili olurlarmı.Bass ta astell 300 nasıldır acaba

6. Burakkkk

Burakkkk MP3

Beğenileri:
    84
    AK 300 sıcak çalan bir dap. Bass anlamında Velvet'in warm mode da güzel bir sunumu olacağını düşünüyorum.

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. elektronik müzik

elektronik müzik FLAC

Beğenileri:
    391
    Sansa clip+ ile birlikte efsane çalan bi kulaklıktır kendisi , ahh ahh zamanım olunca hemen alıcam bir daha...Öylesine yazayım istedim...

SoundMeister bunu beğendi.
  8. zalman_1

zalman_1 MP3

Beğenileri:
    121
    Bende öylesine teşekkür ederim
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 21 Mart 2017 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 21 Mart 2017 ---
    Teşekkürler hocam cevap için.Sanırım siz kullanıyorsunuz bu ikiliyi

9. elektronik müzik

elektronik müzik FLAC

Beğenileri:
    391
    Kulaklığın hakkı bana göre stok uçlarla alınıyor , elimde başka uçlar var onlarla kıyaslama imkanım oldu , söylenmiş olabilir ama hatırlatayım dedim .... Heyecan hissi diğer uçlarda eksik kalıyor

Son düzenleme: 18 Mayıs 2017
  10. okty_k

okty_k WAV

Beğenileri:
    884
    Ne ruzgarlar estirmisti bir ara Velvet... :popcorn

11. elektronik müzik

elektronik müzik FLAC

Beğenileri:
    391
    v2 'yide görsek bu forumda ne iyi olur :)

12. tbone

tbone Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Merhabalar. Beni de Velvet kullanıcıları arasına ekleyebilirsiniz.

Velvet öncesi IEM geçmişim Audio Technica IM70 ve Rha T20i'den oluşuyor. Bu bağlamda ilk BA ve high end kulaklık deneyimim. Dolayısıyla karşılaştıma ya da çok derin bir inceleme yapabilecek pek bir tecrübem yok. Zaten forumda iki ayrı başlıkta detaylı ce çok güzel incelemeler yapılmış. Yine de izlenimlerimi paylaşmak isterim.

Şu anda cihazı iBasso DX80 ile kullanıyorum. Açıkçası dinledikçe kulaklığı daha çok seviyorum. Enstrüman ayrımı ve çözünürlük üst seviyede. Sahnesi yatay da dikey anlamda oldukça geniş. Bu bağlamda çok ferah çalıyor. Şu anda Kenny Burrell dinliyorum ve sanki bir Jazz klubünde geniş sahnenin ortasına 5 metre uzaklıkta bir masada oturuyor gibiyim. Gitar sahnenin solunda hemen önde, biraz arkasında kontrabas konumlanmış. Davul sağda arkada, alto saksafon sahnenin ortasında solo çalıyor. Harika.

Alışamadığım tek yönü vokalleri fazlasıyla arkada konumlandırması. Vokal ağırlıklı parçaları "Tight Mod"da dinleyerek bu sorunu nispeten azaltabiliyorum.

Hemen her tür müzik türünü dinlediğim için Velvet'in üç farklı modu olması benim için hayat kurtarıyor. Daha önce de yazılmış, Rock, Blues ve muadilleri için Tight Mod, Jazz için Balanced Mod ve elektronik müzik için Warm Mod en iyi sonuçları veriyor.

Baslar çok doğal ve inebildiği kadar derine iniyor. Ziller tam yerinde kesiliyor. Roll off veya fazla uzama yok. Özellikle swing dinlemek çok keyifli.

Velvet'i stok uçları, Comply, Sony Hybrid, Spinfit ve RHA Dual Density uçlar ile denedim. En iyi sonuçları RHA'lar ile aldım. Spinfit, fit olarak en rahat olanı ancak alt frekansları olumsuz etkiliyor. Comply'ları zaten spor veya yalıtım ihtiyacı dışında hemen hiç kullanmıyorum. Bence tüm frekansları olumsuz etkiliyor. RHA ve stok double flange uçların performansı bence çok yakın. Double Flange'lerin yalıtımı biraz daha iyi ancak RHA ucun sahne ve tiz performansı daha üstün.

Benim için, tecrübe azlığımı göz önüne alırsak, konuşmak için belki biraz erken ancak IEM arayışımı sonuçlandırmış olabilirim. Özellikle çoğu müzik türünde iyi performans verebilmesi bu düşüncemi pekiştiriyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Submariner2, erenn, SoundMeister ve diğer 3 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş