Ether C-He500-He560 Planar İncelemeleri Alanı

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' bölümünde karanehir35 tarafından 9 Ocak 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.715
    Tesekkurler Burak ve Baki hocam.
    incelemeyi begenmenize sevindim.

2. ahmetcan44

ahmetcan44 MP3

Beğenileri:
    82
    İnsanın kalkıp HE500 alasını getiren bir inceleme olmuş tabiri caizse. :) Eline sağlık Ahmet hocam.

Bir gün bir yerlerde akustik tarz için HE560 dinlemeyi önerseler, ona da atlarım tabi, orası ayrı. Spesifik noktalara yönelen, özel bir kafaüstü besbelli.

karanehir35 bunu beğendi.
  3. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.715
    Tesekkurler Ahmetcan hocam.
    He500 gibi her ture giden kulaklik az bulunsa da benim tercihim belli muzik tarzlarinda olaganustu isler basaran he560 gibi kafaustulerden yana.

o_kan, Submariner2 ve ahmetcan44 bunu beğendi.
  4. fortress34

fortress34 WAV

Beğenileri:
    469
    Çok başarılı, detaylı ve yararlı bir inceleme olmuş forumumuz adına..
    Tebrik ediyorum, emeğinize sağlık..

5. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.715
    Güzel sözlerin icin cok tesekkurler Sertug Abi.

fortress34 bunu beğendi.
  6. osman59

osman59 MP3

Beğenileri:
    47
    Merhaba,
    öncelikle titiz, detaylı ve güzel anlatımlı incelemeniz için çok teşekkürler.
    İnceleme içerisinde açıklamış olmanıza rağmen gene de birkez daha fikrinizi almak istiyorum. Zira Ether C eğer gerçekleşirse oldukça hatırı sayılır bir yatırım olacak benim için.
    Yabancı sitelerde de çok olumlu yorumlar okuduğum Ether C yi Amerikada yaşayan bir arkadaşım vasıtası ile satın almayı düşünüyorum.
    Ağırlıkı olarak Jazz Vocal olmak üzere Jazz'ın her türü ve Vocal Standartlar dinliyorum.
    Halen açık kulaklık olarak Oppo PM 2 (PM 1 deri padleri ile), kapalı olarak B&W P7 yi Sony zx2 ile kullanıyorum. Her iki kafa üstüde düşük Ohm değerlerine sahip ve yüksek verimli olduğundan pek amfi aratmasalar da elimde arasıra kullandığım O2 ve Aune B1 amfileri var.
    Güçlü baslara, güçlü ancak yumaşak midlere, yormayan ancak yüksek tonlara uzayabilen tizlere sahip (tiz bölümü hariç Oppo PM 1, 2 gibi diyebiliriz) kapalı kafa üstü arayışımda sizce Ether C uygun bir seçim olabilir mi ?
    Ether C 22 Ohm değerinde bir kulaklık olmasına rağmen 90d bspl ses değerine ulaşmak için 0.64 mW güç istiyor. Bu durumda Sony zx2 yetersiz kalacaktır. Genel ses karakterini bozmadan tizlere katkıda bulunabilecek mobil amfi tavsiyeleriniz ne olabilir ?

Siz ve bu konu üzerinde (Ether C) bilgi ve tecrübe sahibi olan arkadaşlarımızın görüş ve tavsiyelerini rica ediyorum.
    Saygı ve sevgilerim ile.

Son düzenleme: 24 Mayıs 2016
  7. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.715
    Selamlar Osman hocam;
    Jazz ve turevleri icin Ether C, kapali bir kafaustu olarak gayet uygundur.Gerek Avrupa gerekse de Amerikan jazzi icin performansi tatmin edici.Mid bolgesi ozellikle fiyatina yakisir calan bir bolge.
    Sub-basslari yeterince derine inemese de, Mid-basslari kesinlikle iyi seviyede ve de tatmin edici.
    Ether C'yi ozellikle metal muzik icin onermem ama jazz da oneririm.Jazzda ozellikle performansi cok iyi.
    02 ve B1'in Ether C'ye yetecegini dusunsem de mobil amfi olarak Vorzuge/Cyber Labs Picollo/Jds Labs C5/Fiio E12A seceneklerine de bakilabilir.

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osman59 bunu beğendi.
  8. VirtuFortuna

VirtuFortuna DSD

Beğenileri:
    2.465
    refuserQ, osman59 ve karanehir35 bunu beğendi.
  9. osman59

osman59 MP3

Beğenileri:
    47
    Görüş ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler,
    selam ve sevgiler.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 24 Mayıs 2016 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2016 ---

Linki yolladığınız çok iyi oldu, incelemeye daha önce tesadüf etmemiştim.
    Elinize ve emeğinize sağlık, benim için çok yararlı oldu, teşekkürler.
    Selam ve sevgiler.

refuserQ, VirtuFortuna ve karanehir35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş