Fidue A71 - inceleme

'Fidue' bölümünde tmert0 tarafından 26 Mart 2015 tarihinde başlatılan konu.

 1. tmert0
  Çevrimdışı

  tmert0 MP3

  Katılım:
  29 Kasım 2012
  Mesajlar:
  67
  Beğenileri:
  33
  Merhabalar, ilk incelemem olduğu için eksik ve hatalar varsa affola. Sorucağınız sorular doğrultusunda telafi etmeye çalışıcağım.

  Sansa Fuzeplayer ile genelde Trance,VocalTrance, Prograssive, House ve arada Türkçe pop dinyen biri olarakHead-fi Joker in incelemesi ve tavsiyesi üzerine "Sunrise Xcape impressive basse editoin" kulaklıkları kullanıyordum, ta ki bozulana kadar.. Hal böyle iken tekrar bir kulaklık araştırmasına giriştim. Joker’e tekrar danıştığımda bana XCape ile ayn ayarda olan Shure SE215, SteelSeriesFluxIn-Ear, ve Sony MH1C önerdi. Daha üst segmentte ve bass konusunda biraz daha iyi olarak ise VSonic VSD3S ve Havi B3 ProI önerdi. Ayrıca araştırmalarım sonucu listeme Ostry KC06A, DN-23 ve Fidue A71 eklendi.

  Gerek Amazon da ki gerekse Head-fi kullanıcılarının yorumlarına güvenerek Fidue A71’e karar kılmış bulundum. Ürünü Amazon.com dan sipariş ederek yılbaşı indirimi ile 80 dolara sipariş ettim. Ayrıca freeshipping fırsatı olduğu yazılıydı. Sonradan anladım ki ücretsiz kargo sadece ABD için geçerliymiş. Artı 30 tl kargo ücreti ile bana yaklaşık 230 tl ye mal olmuş oldu.

  Ürün İçeriği Hakkında
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  Fidue A71 sağlam ve kaliteli kutulama ile geliyor. Kutunun içine tarz bir şekilde yerleştirilmiş kulaklığımız ve taşıma çantamız çıkıyor. Taşıma çantamızın içinden ise zengin değil ama yeterli sayılabilecek sayıda kulaklık uçları yer alıyor. Yalnız taşıma çantamızın tek eksiği çok küçük oluşu. Şahsen kulaklığı ve uçlarını içine sığdıramadım. Zar zor sığsalar bile kulaklık ezilip büzülüp çıkıyor ki bu da bana zarar görebilir izlenimi yarattı. Maalesef taşıma çantasını boyutları yüzünden pek beğenmedim.

  Kulaklık Genel

  Fotoğraflardan da görebileceğiniz üzere XCape kulaklıklarım Fidue A71 in yanında oyuncak gibi kaldılar. Rahatlıkla söyleyebilirim ki Fidue A71 büyük ve gösterişli bir kulaklık. Gece kulağıma takayım kafamı koyup yatayım düşüncesi içerisinde iseniz hemen bu fikri unutun. Çünkü kulağınızdan taşacak kendileri. Şahsen ben put gibi yatıp bu keyfi sürebiliyorum.

  Gelelim kulaklığın performansına;Fidue A71 okuduğum “bass ağırlıklı” yorumlarının tamamını doğru çıkartıyor. İlk dinlediğinizde her şarkıda bass yoğunluğunun mid ve tiz lerin 1 ya da 2 tık önünde olduğunu hissediyorsunuz. Bu önde oluş asla diğer enstrümanları ya da vokal sesini baltalamıyor. Sadece bass sesini daha iyi hissediyorsunuz. Bu öyle güçlü, derin ve tok bir bass ki kulakiçi kulaklık için hayret verici ve fazlasıyla tatmin edici.

  Yaklaşık 50 saatlik burn-in sonunda kulaklık gerçek karakterini buluyor. ( Ya da benim kulağım ses karakterine alışıyor) Bass ve midler mükemmel bir harmoni içindeler tizler ise altta ezilmeden kendini hissettiriyor. Bu kulaklık tam da elektronik müzik severler için. Güçlü-derin basslar, her ayrıntıyı verebilmesi ve harika vokal performansı.

  Kulaklığın sahne genişliğine gelirsek ben sansa füze ile her hangi bir perdeleme hissetmedim. Yalnız şunu söyleyebilirim kulaklık müzik kalitesi fazlasıyla seçiyor. Kalitesiz bir mp3 kulaklığın tüm performansını baltaladığı gibi boğucu bir ses veriyor. Ama kaliteli bir ses kaydı ile harikalar yaratıyor. Özellikle dinlediğim birkaç vocaltrance parçasında vokalin yutkunmasından inceden nefes alışına kadar her ayrıntıyı hissedebiliyorsunuz. Bunun sebebi sanırım kulaklığın dualdinamic oluşunda. Size her ayrıntıyı eksiksiz verebiliyor. Öyle ki dinlediğim bir çok parçada altta kalan ezilen bir çok melodiyi daha temiz işitir oldum.

  Fidue A71 yüksek ses verme konusunda da oldukça tatminkâr. Öyle ki çoğumuzun bildiği gibi sansa füze ses çıkışı çok güçlü değildir. Eski kulaklığım XCape de daha iyi bassları duyabilmek adına kulağıma bastırırdım. Fakat A71 ile son seste 1 dakika bile müzik dinleyemedim.

  Sağlamlık, Konfor ve izolasyon ise; kablo kalınlığı ve türü gayet sağlamlık hissi veriyor. Ama kulaklıkta kulağımızın arkasından dolayabilelim diye silikon yapıda eğilip doğrulan şey bana fazla mantıklı gelmedi. Sanki çok fazla kıvır düzelt ile bozulabilir izlenimi verdi. Konfor da ise kulaklığın boyutları büyük olduğundan küçük kulaklı kişiler maalesef rahat edemeyecek. Hatta bu rahatlık kronik bir sorun, düz kullanım kıvrılan kablo yüzünden ve ağırlığı yüzünden aşağıya çekip kulaktan çıkma olasılığı artıyor.Anca kulak arkası ve sünger uçlar ile rahat bir kullanım sağlayabildim. Diğer silikon uçlar kulağımdan çabuk çıkıyor gibi geldi. Konfor sonuçta göreceli bir kavramdır ama kolay kulağa yerleştirebileceğiniz bir kulaklık olmadığını söyleyebilirim. Rahat edebileceğiniz şekilde yerleştirdiğiniz de bu cebelleşmeye değiyor onu da belirtmek isterim. Son olarak izolasyondan bahsetmem gerekirse kulağa tam oturduğunda orta seste bile sahilde araba seslerini ya da mutfakta bulaşık yıkarken suyun sesini hiç duymadım.(bu biraz garip izolasyon testi oldu kabul).

  Sonuç olarak;Fidue A71 basshead olarak tabir edilen çoğu kişiyi fazlasıyla tatmin edecek ayrıca midlerin bass ile uyumlu yapısı sayesinde basshead harici genel elektronik ve hiphop müzik severler içinse oldukça tatminkar sayılacaktır.
   
  #1
  Son düzenleme: 27 Mart 2015
  djalimarmaris, Italoman, fosther ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
 2. Tuncay_D
  Çevrimdışı

  Tuncay_D FLAC

  Katılım:
  15 Şubat 2014
  Mesajlar:
  315
  Beğenileri:
  287
  inceleme için teşekkürler, başlığı da incele şeklinde değiştirirseniz daha iyi olur kanımca.
   
  #2
 3. tmert0
  Çevrimdışı

  tmert0 MP3

  Katılım:
  29 Kasım 2012
  Mesajlar:
  67
  Beğenileri:
  33
  Teşekkür ederim. Birde fotoğraflar çok büyük olmuş küçültmeyi çözemedim.
   
  #3
 4. MikePortnoy
  Çevrimdışı

  MikePortnoy Analog

  Katılım:
  7 Eylül 2012
  Mesajlar:
  3.600
  Beğenileri:
  2.075
  İnceleme için teşekkürler. Burn-in'i kulağınızda dinlerken mi yaptınız yoksa harici mi?
   
  #4
 5. KaraSinek
  Çevrimdışı

  KaraSinek WAV

  Katılım:
  29 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  707
  Beğenileri:
  1.115
  yeni kayda değer kadar çok marka var ki fidue de onlardan biri. her ne kadar karakterinden dolayı A71 hiç radarıma girmeyen bir kulaklık olsa da incelemeniz için teşekkür ederim.
   
  #5
 6. tmert0
  Çevrimdışı

  tmert0 MP3

  Katılım:
  29 Kasım 2012
  Mesajlar:
  67
  Beğenileri:
  33
  Harici yaptım. Ara ara en fazla 10 saat kulağımda kalmıştır bu süreçte.
  --- Arka arkaya atılan mesajlar 26 Mart 2015 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 26 Mart 2015 ---
  Rica ederim efenim. Haklısınız aslında bilinmemiş çok marka var. Denemek lazım bütçe kısıtlı olunca çekiniyor insan ama araştırmalar doğru hedefe götürmede yardımcı oluyor. Dinlediğiniz müzik tarzınızı öğrenebilirmiyim.
   
  #6
 7. moonstar
  Çevrimdışı

  moonstar DSD

  Katılım:
  30 Ocak 2014
  Mesajlar:
  1.721
  Beğenileri:
  2.873
  Ellerinize sağlık.
   
  #7
  tmert0 bunu beğendi.
 8. KaraSinek
  Çevrimdışı

  KaraSinek WAV

  Katılım:
  29 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  707
  Beğenileri:
  1.115
  eski metalcilerden kim kaldı forumda %70metal %15jazz %10klasik %5diğer %0elektronik
   
  #8
 9. tmert0
  Çevrimdışı

  tmert0 MP3

  Katılım:
  29 Kasım 2012
  Mesajlar:
  67
  Beğenileri:
  33
  Ehü ben kaldım efenim:) Ama çok nadir dinlerim. Geçti bizden be:)) Her metalcinin geleceği yer elektroniktir tezimi çürüten canlı bir örneksiniz.
   
  #9
 10. sensable
  Çevrimdışı

  sensable WAV Moderatör

  Katılım:
  30 Aralık 2011
  Mesajlar:
  1.152
  Beğenileri:
  474
  Elinize sağlık. Fotoğraflar incelemeyi kötü anlamda etkilemiş. Upload ederken istediğiniz çözünürlüğü seçebiliyorsunuz. 640x480 çözünürlük uygun olacaktır bence.

  Yani tekrar upload etmeniz gerekecek :)
   
  #10
 11. tmert0
  Çevrimdışı

  tmert0 MP3

  Katılım:
  29 Kasım 2012
  Mesajlar:
  67
  Beğenileri:
  33
  Teşekkür ederim. Haklısınız o konuda. Fotoğrafları upload yaptığım yerden çözünürlüğü düzelticem değil mi? Sıkıntı yok uygun zamanda düzeltirim.:)
   
  #11
  Son düzenleme: 26 Mart 2015
  sensable bunu beğendi.
 12. ardacumhur
  Çevrimdışı

  ardacumhur WAV

  Katılım:
  24 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  1.008
  Beğenileri:
  777
  İnceleme için çok teşekkürler, Fidue A83 radarımda, umarım bir dinleyen vardır bize izlenimlerini aktarabilecek :)
   
  #12
 13. tmert0
  Çevrimdışı

  tmert0 MP3

  Katılım:
  29 Kasım 2012
  Mesajlar:
  67
  Beğenileri:
  33
  Fiyat olarak biraz uç rakam olduğu için alamadım. Ama karakter farkı çok büyük olduğunu sanmıyorum.
   
  #13
 14. weccer123
  Çevrimdışı

  weccer123 MP3

  Katılım:
  10 Mart 2015
  Mesajlar:
  40
  Beğenileri:
  22
  güzel bir inceleme olmus elinize sağlık
   
  #14
  tmert0 bunu beğendi.
 15. jamesdean0701
  Çevrimdışı

  jamesdean0701 MP3

  Katılım:
  28 Şubat 2013
  Mesajlar:
  74
  Beğenileri:
  69
  İnceleme için teşekkürler.Ellerinize sağlık.
   
  #15
  tmert0 bunu beğendi.
 16. one_m7
  Çevrimdışı

  one_m7 MP3

  Katılım:
  26 Ocak 2014
  Mesajlar:
  194
  Beğenileri:
  111
  Elinize kulaginiza saglik.
   
  #16
  tmert0 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş