Forum Hakkındaki Görüşleriniz, Önerileriniz ve Olası Hatalar

'Forumumuz Hakkında' bölümünde noXious tarafından 27 Ocak 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    1.525
    @Harchi Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Yanlış anlaşılacak bir durum söz konusu değil bizim açımızdan.

Sitede teknik bir sorun yok, siteye doldurduğunuz bilgiler üzerinden hemen yazamazsınız önce yönetimin onayını almanız gerekmekte. Bu onay genelde 1 hafta sürer yoğunluğumuza göre ancak son zamanlarda kendi hayatlarımızda da yoğunluk yaşadık. Bundan dolayı normal sürenin üzerinde beklediniz kusurabakmayın. Normal sürenin mantığı ise bu forumda arkadaş ortamı mevcut, bu ortamından kaynaklanan birbirine ürün yollayıp dinleme, firmaların ürünleri hakkında merak edenlerin bilgi sahibi olması adına turlar düzenlenmesi vs. şeklinde avantajlar mevcut. Bu ortamı elimizden geldiğince korumak istiyoruz ki insanlar ürünlerini daha rahat alıp satabilsin, buluşmalara katılabilsin, ürünler denesin. Bu beklettiğimiz süre zarfında birçok insan aslında rastgele siteye üye olduğu için, sorusunun cevabı var olmasına rağmen araştırmadan yeni konu açıp aynı soruyu tekrar sormasını engellemiş oluyoruz. Aslına bakarsanız en kibar hali ile "sitenize mi kaldık?" şeklindeki tepkiden sonra siteye girmiyorlar. Amacımız da siteyi mümkün olduğunca korumak zaten. Bu siteye bilgi veren her mesaj, üye kıymetlidir ve biz yönetim olarak bu arkadaşlarımızın emeğine a mı b mi tarzında sayısız başlık ve konu oluşsun istemiyoruz.

Tapatalk olayında ya sistemin bir açığı var ya da üyeliğiniz onaylandıktan sonra denediniz. Üyeliğinizi bu sabah ben onayladım, onunla denk gelmiş olabilir. Test edeceğiz durumu.

2. Harchi

Harchi MP3

Beğenileri:
    39
    Açıklamanız için teşekkür ederim. Onay beklerken bir çok konudan konuya gezme fırsatım olmuştu ve onay süresinin sebebini forum ortamını görünce tahmin etmiştim. Böyle bir paylaşım ortamını korumak istemenize hak vermemek elde değil. Yine de sormak ve tapatalk kısmından bahsetmek istedim. İyide olmuş sanırım. Bir açık söz konusuysa giderilmesine vesile olmuş olurum. Açıklamanız için tekrar teşekkürler.

Picasso16, myloo, Synthyss ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  3. mattiadestro

mattiadestro FLAC

Beğenileri:
    1.261
    benim dap ve kulaklık bölümleri ile alakalı bir önerim olacak.

marka bazında kulaklıklar ve müzikçalarların güncellenmesi gerekiyor. shanling, lotoo, hidizs, aune vs. gibi markalar eklenebilir. kulaklık tarafında ise yine bin bir marka geldi. equation audio'nun (ki az önce öylesine girip baktım) sadece bir modeli için kendi forumu olmasına rağmen mesela lz'nin, 64audio'nun, empire ears'ın bölümü olmaması bence garip.

cgtyguner, moonstar, M3m0ry42 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  4. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    1.525
    İncelemesi olan firmaları yakın zamanda eklerim.

mattiadestro ve karanehir35 bunu beğendi.
  5. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    402
    Hay aklinla bin yasa hocam, bende birkac defa aklimdan gecirmistim.

6. Nazım

Nazım FLAC

Beğenileri:
    551
    Bütçeye göre tavsiye başlıklarını dolara göre düzenlesek mi tekrardan acaba? 100 dolarlık kulaklık 400 liraya dayanmışken biraz eksik kalıyor başlıklar...

mattiadestro bunu beğendi.
  7. mattiadestro

mattiadestro FLAC

Beğenileri:
    1.261
    50 dolara kadar, 200 dolara kadar ve 200 üzeri mantıklı olabilir?

refuserQ, cgtyguner ve Nazım bunu beğendi.
  8. Picasso16

Picasso16 MP3

Beğenileri:
    170
    3-4 yıldır ekşi sözlükte pasifim . Hala alacaklar. Şükredin :D

Harchi bunu beğendi.
  9. cgtyguner

cgtyguner FLAC

Beğenileri:
    1.573
    ekipman ve kulaklık tavsiye başlıklarını dolar üzerinden tekrar düzenlemek mantıklı bence de. TL nin yıldan yıla değişimi daha büyük oluyor. Daha stabil hale gelir başlıklar dolar ile. Bir de 300 tl ve üstü kısmını düzenlemek lazım asıl sorun orda. mesela 100 dolar-300 dolar arası, 300-1000 ve böbreği satıp alınacaklar diye bölmek gerekiyor. bu ayıklama işi biraz zahmetli olabilir ama günümüzde giderek artan fiyatlar yüzünden böyle bir düzenleme de lazım gibi.

Pax, mattiadestro ve moonstar bunu beğendi.
  10. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    1.525
    Başlıklar bir süre sonra ayrılacak bu konudaki isteklerden dolayı. Ayıklama işinin olacağını düşünmüyoruz, mesaj mesaj uğraşmak gerekir böyle bir durumda

Pax, cgtyguner, karanehir35 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. cgtyguner

cgtyguner FLAC

Beğenileri:
    1.573
    şöyle birşey de ortaya atayım. kesin daha once söylenmiştir ama olsun. ana sayfadaki en son ileti alan konular biraz yetersiz kalıyor sanki. çok çabuk ilk on değişiyor, bazen önemli konular ya da incelemeler hemen lksteden çıkıp gidebiliyor. Bu da erişilebilirliği azaltıyor. Buraya ek olarak günün en çok tıklanan başlıkları ve en son incelemeler gibi sekmeler eklenebilir mi acep? ya da en son konular 10dan 15-20ye çıkarılabilir mi?

Pax, Özen, refuserQ ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  12. mattiadestro

mattiadestro FLAC

Beğenileri:
    1.261
    hazır aklımdayken yazayım bende... kısa sözcükler aranmıyor malum aramada. mesela lz a4'ü aramak mümkün değil. ya da shanling m2 aratıyorsun mesela, sadece shanling'i arıyor. aynı altyapıyı kullanan headfi'da ise aranabiliyor kısa kelimeler. bunu çözebilirsek süper olur bence.

Pax, Özen, refuserQ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. baran88

baran88 Yönetici

Beğenileri:
    1.525
    @cgtyguner Daha önce de bu konu konuşuldu ama yapılamadı diye hatırlıyorum. 3. kategori olmamıştı diye aklımda kalmış, olursa inceleme kategorileri orada çıkar ki bu kategori ilk sıraya oturtulur. Çok görünen konu sayısını artırdığımızda forum görünürlükten çıkıyor. Biz o son konuları eklerken amacımız insanlara biraz kolaylık sağlamaktı, komple oradan takip edilsin diye değil:)

@mattiadestro Bu sorunu düne kadar hiç farketmemiştim.. Dün LZ A4 incelemesini bulup birşeyler yazmak için aradığımda farkettim bu durumu:) Not aldım zaten bu konuyla ilgili, yakında çözümünü bulabiliyor muyuz bakalım. Head-Fi örneği verilecekse forumun her tarafını reklamla doldurabilirz:)

refuserQ ve mattiadestro bunu beğendi.
  14. mattiadestro

mattiadestro FLAC

Beğenileri:
    1.261
    headfi örneğini onlarda xenforo kullanıyor diye verdim ya :D allah korusun, benzemeyelim oralara.

refuserQ, Black ve baran88 bunu beğendi.
  15. myloo

myloo FLAC

Beğenileri:
    599
    Arkadaşlar forum mesajlarına resim veya video eklerken link yazma ekranı çoğunlukla gelmiyor. Bazen ciddi şekilde uğraşıyorum bunun için. Sorun benim tarayıcımdan falan mı kaynaklı, yoksa genel bir sorun mu? Eğer genel bir sorunsa çözülse çok güzel olur gerçekten.

16. coolblue

coolblue FLAC

Beğenileri:
    340
    Son zamanlarda satış ilanlarında, mesaj en üstte olmasa bile karşılıklı sohbet muhabbet mesajları , satılan ürün bildirimleri ilk mesajdan düzenlenme yerine, süre dolmadan son mesaja yazarak ilanı tekrar yukarı çıkarmalar oluyor. Eskiden bu sebeplerden dolayı uyarı yada uzaklaştırma alan üyeler vardı. Hatta bazıları tekrar girmiyor bile. Bu durum şu an için fazlaca esnetildiğini düşünüyorum.

Buna karşılık, forumda olan yazışmalarda bazı üyeler hemen uzaklaştırma alabiliyor. Forum yöneticilerinin her mesajı takip etmeleri oldukça zor ama gerek üyelerin, gerekse yöneticilerin yazılan mesajlara, saygıyı da bozmadan olabildiğince sakin cevap vermeleri gerektiğini düşünüyorum. Bazen herkes aynı düşünce üzerinde de yazsa, sonuç çok farklı yerlere gidiyor. Herkesin beğenisi farklı olacağından, en iyi cihaz yada tek bir doğru da olamaz. Yoksa herkes aynı cihazı kullanıyor olurdu. Herkesin saygı çerçevesinde tartışabileceği, mutlu forumlar dilerim.

17. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    572
    Sizin de söylediğiniz gibi her mesajı, özellikle de ikinci eli, takip etmemiz mümkün değil ama raporladığınız her mesajı inceleyeceğimizden emin olabilirsiniz :)

Sayfayı Paylaş