Fostex TH900 incelemesi

'Fostex' bölümünde zxc tarafından 3 Ağustos 2014 tarihinde başlatılan konu.

1. PureSound

PureSound MP3

Beğenileri:
    106
    Selam ben yeni okudum çok Detaylı ve açıklayıcı bir inceleme teşekkürler.
    Birkaç yildir planar suruculu kulaklıklar kullandığımdan kulağım nefes alan enstruman ayrımı ve geniş bir sahneye alıştı zannedersem. Fostex gibi bir kulaklık kapalı bir kutu yada çok yakında Çalan enstruman hissiyatı verirmi sizce ?

2. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    Çok yakında çalan enstrüman hissi olmayabilir ancak kutu hissi için kısmen evet demek durumundayım, nerden bakarsak bakalım kapalı bir kulaklık çünkü.

3. KaraSinek

KaraSinek WAV

Beğenileri:
    1.115
    sitede 3 tane th900 incelemesi olunca nereye yazacağıma karar vermem zor oldu. :) ilk incelemeye yazayım dedim.
    çok merak ettiğim th900ü bakieryigit sayesinde deneme şansı buldum.
    kafaüstü kulaklık tercihlerimiz zxc ile kesişiyordu. hd600ü sevip,(benim de ilk kafaüstü kulaklığımdır.) he500den 560a geçip sonra th900de karar kılmış olmasından dolayı merakım iyice artmıştı.
    beğeneceğime de emindim aslında abartıp he560'ın yanına th900 de koysam nasıl olur diye merak ediyordum. zira he560 kadar çalabilecek. he560dan rahat sürülecek olan kapalı bir kulaklık iştahımı kabartıyor(du). ta ki deneyene kadar. :) belki de beklentilerimi çok yukarda tuttuğumdan he560 üzerine bana birşey yaşatmadı th900. en çok takdir edilen bass konusunda adamlar ne kulaklık yapmışlar hayatımda dinlediğim en iyi alt frekanslar işte bunda diyemedim malesef. baslar daha derine inebiliyor ama miktar ve hız olarak bence he560 daha iyi.
    bir de yalıtım hiç yok dışardaki tüm sesi duyuyorsunuz. yarı açık falan diye anılıyordu. kulaklığın açık bi tarafı olmadığından bu kadar beklemiyordum. he560 için zaten durum böyle ama kapalı kulaklık almışken açıkcası ben yalıtım da bekliyorum. konfora gelince malesef he560 yine th900ün önünde. (rahatlık da aslında göreceli bir konu.)

özetle th900ü beğendim mi beğendim. ama bana he560ı sattırıcak kadar beğenmedim... :)

TheMadcap, baran88, refuserQ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    @KaraSinek, daha yeni okudum incelemenizi. Gayet güzel bir örnek oluşturmuş belli bir seviye sonrası şahsi tercihlerin öne geçtiğine.

Şahsen HE-560'ın daha derine indiğini düşünüyorum. Ancak tahtaya vurduğunuzda gelen sert ve tok sesi TH900'dan daha iyi üreten bir kulaklık duymadım daha. Sertlik, sanırım HE-560'te bulamadığım şey. Bas var, gayet güçlü ve derin hem de, ama vuruşlardaki ilk sert kısım biraz şekilde kayboluyor. Garip.

Genel olarak ta HE-560 bence daha çok kişiyi tatmin edebilecek bir kulaklık. Çünkü TH900 çok daha fazla dezavantajla gelen bir kulaklık.

KaraSinek ve TheMadcap bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş