Hifiman RE600 İncelemesi

'Hifiman (Head Direct)' bölümünde MuttFTS tarafından 26 Kasım 2013 tarihinde başlatılan konu.

1. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN WAV

Beğenileri:
    741
    Hifiman daplarla uyumu nasıl olur? Özellikle ohm meselesi?

2. osman59

osman59 MP3

Beğenileri:
    47
    Doğru uçlar bulunduğunda ve yeterli izolasyon sağlandığında baslar derine inebiliyor ve miktar olarak gayet yeterli (yüksek miktar basdan hoşlanmadığımı belirteyim) double flange büyük boy benim içim ideal oldu.
    Midler çözünürlük ve miktar olarak gayet iyi gövdeli ancak ferah ve açık çalıyor, sibilans yok gibi, tiz miktarı yeterli ancak uzaması eksik.
    Ses karakterini çok sevdim, gerçekten kulakta olduğunu unutturarak, analiz yapmaya zorlamadan müzik dinletiyor. Müzik zorlanmadan doğal olarak akıyor.

Yabguz ve refuserQ bunu beğendi.
  3. XSoldier

XSoldier MP3

Beğenileri:
    16
    Yeni re-400 satın aldım. Bass biraz az geldi. Hiç yok değil fakat az vuruyor. Miktarı az geldi. Re-600 bu konuda nasıl. Alt frekanslar re-400 deki gibi geride mi?

4. refuserQ

refuserQ WAV

Beğenileri:
    1.004
    Aşağı yukarı aynı hatırladığım kadarıyla, pek fark yok diye hatırlıyorum miktar olarak.

XSoldier bunu beğendi.
  5. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN WAV

Beğenileri:
    741
    Alışmak lazım. Abartı bas dinleyerek kulaklar bir sure sonra bas bağımlısı oluyor. Bazı kişilere de gerçekten yetersiz gelebilir baslar. Bas boost barındıran bir amfi ve doğru uçlar bir miktar alt frekanslarda güç sağlayacaktır. Bunlarla ugrasamam diyen için başka bir kulaklık almak da diğer seçenek:)

refuserQ ve XSoldier bunu beğendi.
  6. furkan kocyigit

furkan kocyigit MP3

Beğenileri:
    56
    yıllar sonra yazıyorum ama arkadaşıma armağan etmek üzere r600 ile ostry kc06 arasındayım. sizce aradaki fiyat farkına değer mi?

7. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    312
    Bu kulakligin ustune burn-in yapmadan kulaginiza takmayin diye uyari yazmalari lazim. Bozuk diye geri yollayacaktim, head-fi'de yanmadan onceki haline de iyi yorumlar yapanlar var, cidden bir sorun var sandim. 30 saat yanmadan sonra ancak dinlenebilir bir ses geldi, umarim son hali hayal kirikligi olmaz.

refuserQ bunu beğendi.
  8. refuserQ

refuserQ WAV

Beğenileri:
    1.004
    Midleri baya toparlanıyor hatırladığım kadarıyla @prostheticwhim bundan bir kaç sene önce buluşmada size dinlemiştim diye hatırlıyorum aklımda öyle kalmış bir Bornova buluşmasıydı hatta ilk o buluşmada tanışmıştık hocam :) zaman çabuk geçiyormuş bunu farkettim bu arada, ki dün gibi aklımda kalmış :)

prostheticwhim ve Özen bunu beğendi.
  9. prostheticwhim

prostheticwhim FLAC

Beğenileri:
    312
    Evet Gurkan ben de hatirliyorum, o zaman hosuma gitmisti kulaklik, bende de re400 ve im50 vardi sanirim, re400'un daha bassli, koyu, tane tane ve yumusak calani diye hatirliyordum almadan da. Simdi biraz daha toparlamis yandikca, keyifle dinleniyor ama hala iyi diyemem :) Sanirim ER4'cu oldum iyice.

refuserQ bunu beğendi.
  10. erenn

erenn MP3

Beğenileri:
    173
    Re-600 ciddi derecede burn in isteyen bir kulaklık. İlk kutudan çıktığı halinde en başta çözünürlüğü düşük bir mid karşılıyor bizi. 300 saat yanma süresi var ortalama Re-600'ün bu haliyle vsonic gr07'ye benziyor oda yandıkça güzelleşen bir aletti.

prostheticwhim ve refuserQ bunu beğendi.
  11. ardacumhur

ardacumhur WAV

Beğenileri:
    777
    Yanlış hatırlamıyorsam 2015'te dinlemiştim Ateş abi sayesinde, midleri özellikle aklımda kaldığı için bunu yazma gereği duydum.

Gayet güzel pişirilmiş olanını dinledim tabi ki.

Vsonic GR07 BE de kullanıyorum ve piştiğini bizzat gözlemledim. Sanırım biraz zamana ihtiyaçları var.

refuserQ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş