Hisoundaudio NOVA N1

'Hisound' bölümünde complete tarafından 10 Şubat 2013 tarihinde başlatılan konu.

1. complete

complete WAV

Beğenileri:
    1.051
    bu player head-fi de incelenmiş, genel olarak çok başarılı bulunmuş ürünü kullanan veya takip eden arkadaşlardan cihaz hakkında bilgi rica ediyorum..

2. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Bu aletin; teclast x30 a benzemesi beni korkuttu..Hem kasa ve giriş çıkışlar hemde arayüz çok çok benziyor.

3. MTRMSK

MTRMSK FLAC

Beğenileri:
    361
    Aynısını headfi da biri demişti sonra ban yedi. Aman diyim :bu

4. Nyanna

Nyanna MP3

Beğenileri:
    2
    Valla bende çok benzettim. Tabi dinlemek lazım. Son fiyatı ne kadar acaba ? Olmadı alır deneriz.

5. Mair

Mair Analog

Beğenileri:
    617
  6. Nyanna

Nyanna MP3

Beğenileri:
    2
    Aman Mahir Hocam siz varken benim ne haddime :idiot2:

N1 150$, N3 250$.. öğrencilere özel indirim yapmışlar. Pasom yokki olsa fotokopisini çeker yollardım. Belki biraz daha indirim yapardı capon kardeşler..

7. balanced

balanced MP3

Beğenileri:
    0
    Kasa aynı olupta farklı markalarda satışa sunulan ürünler bulunmakta Çin piyasasında..Sanırım farklı dahili kulaklık amfili bir seri bu Nova N1..

8. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Dahili kulaklık amfisi ne demek ki tam olarak ben bilmiyorum..Kullandığımız bütün dap'ların amfi katı var zaten.

9. HaypurTiryading

HaypurTiryading FLAC

Beğenileri:
    133
    Gene kimden arakladılar merak ediyom chipseti, devre tasarımını. ;D Ama sesleri fena değil bu aletlerin. :love:
    Studio V1, Cube C30'un az hallisiydi. C30 Sigmatel 3570 chipset kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam, Studio 3770. Arayüzleri bile aynıydı. Bunuda Teclasta benzetiyorsunuz. :gulme

10. Typhoon

Typhoon FLAC

Beğenileri:
    6
    Tasarımı hoş, ufak. Yalnız, dokunmatik tuş olayı bana çok itici geliyor.

11. balanced

balanced MP3

Beğenileri:
    0
    [quote author=A Dying Wish link=topic=6076.msg83250#msg83250 date=1360767013]
    Dahili kulaklık amfisi ne demek ki tam olarak ben bilmiyorum..Kullandığımız bütün dap'ların amfi katı var zaten.
    [/quote]

Ben de tam olarak bilmiyorum ama farklı model amfiler kullanıp sese çok iyi etki ettiğini iddaa ediyor bu küçük dap'lar..

12. Typhoon

Typhoon FLAC

Beğenileri:
    6
    Walkman oynatıcıların içinde var amfi. Abartılacak birşey olduğunu sanmam.

13. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Arkadaşlar amfisi olamayan bir dap nasıl olur kulaklığa ses verir? Dac tan çıkan sinyal kulaklık çıkısına bir kulaklığı besleyecek güçte gitmiyor..Amfisiz dap olmaz zaten.Öyle yada böyle bir amfi katı oluyor bu aletlerin.

14. wmqpun

wmqpun MP3

Beğenileri:
    5
    Kızdırmayın artun abiyi :) ses çıkış güçleri genelde fazla olduğundan heralde ayrı bir amfi var demişler sanırım .Bu konudada aslında bence rehber bir konu lazım ses çıkış gücü hakkında genelde güçlü deniyor sadece ;D Kendi bildiklerimden yazarsam sansaların 18mw+18mw ,cowon j3 29mw+29mw ,ipodlarda 30mw+30mw (mair bey geçenlerde paylaşmıştı) ,rocoo p 80mw+80mw ,studio 100mw+100mw vs

15. EXcomZkko

EXcomZkko MP3

Beğenileri:
    0
    Her cihazda elbette amfi katı bulunur. @Balanced'ın bahsettiği, harici bir amfi çipi kullanılarak daha güçlü ve/veya kaliteli bir ses alınması.

Mesela Cube C30'da Sigmatel 3770'in dahili amfi katını değil, Max9722 amfi çipini kullanıyor. -ki bu yüzden ortalama playerdan güçlü bir sesi var. Keza aynı kasa, fakat rockchip Rknano chipsete sahip Hisound Rocco A'da da tam modeli bilinmeyen bir Class A amfi çipi mevcuttu.

Yukarıda bahsedilen cihaz, kasa olarak Teclast X30'a çok benziyor. Ve yine şarkıların ilk birkaç saniyesini atlayarak çalması sorununu da her iki cihaz paylaştığına göre, Rknano chipsetli olduğu söylenebilir. E Rknano ultra giriş seviyesi bir chipset olduğuna göre; daha önceki Rocco A modelinde olduğu gibi güçlü, ama detay bakımından vasat bir sese sahip olabileceğini tahmin ediyorum.

16. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    X30 detay bakımından benim kullandığım en başarılı dap'lar dan biriydi diyebilirim.Kesinlikle sansa clip ve ipod video 5 den daha detaylı sese sahip bir cihaz..Lakin sunum şekli kötüydü orası ayrı.

17. balanced

balanced MP3

Beğenileri:
    0
    [quote author=A Dying Wish link=topic=6076.msg83399#msg83399 date=1360855848]
    X30 detay bakımından benim kullandığım en başarılı dap'lar dan biriydi diyebilirim.Kesinlikle sansa clip ve ipod video 5 den daha detaylı sese sahip bir cihaz..Lakin sunum şekli kötüydü orası ayrı.
    [/quote] Örnek olarak verilen MAX9722 kulaklık amfisi Natonite N2 , Cube C30 ve Hippo Gumstick gibi birebir aynı cihazlarda kullanılmış ve gayet başarılı ses kalitesi ve özellikle sahne genişliği konusunda beklenenin üzerinde performans sunmaktadırlar..

18. EXcomZkko

EXcomZkko MP3

Beğenileri:
    0
    Benim kullandığım Rknano chipsete sahip cihazlar da hep detay ve kalite bakımında yetersizdi. Örneğini verdiğim aynı chipseli Rocco A modeli de, Sigmatel'li olan C30gillerden güç olarak iyi olmasına rağmen, kalite olarak geri olduğu konusunda pek çok Head-fi gurusu hemfikirdi.

Teclast X30 bı açıdan cidden ayrı bir parantez açılacak cihaz. Garip birşey. Ama abartmaya gerek yok.

19. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Abartıldığına katılıyorum lakin clip ve ipod video 5 ile fikrim sabit :)

20. Yabguz

Yabguz FLAC

Beğenileri:
    910
    Nova N3'de paket içeriğinde 3 farklı kulaklık verilmesi de hoşmuş :oo Ön sipariş fiyatı da 150 dolar

Sayfayı Paylaş