Hoparlör konumlandırması hf ve lf değerleri

'Ekipman Genel' bölümünde ColorTR tarafından 13 Şubat 2018 tarihinde başlatılan konu.

1. ColorTR

ColorTR MP3

Beğenileri:
    24
    Merhaba,

Bilgisayara bağlı olarak KRK ROKIT 4 G3 kullanıyorum, yeni aldığım ifi nano ione dac'a bluetoothdan bağlı (usb de sorun var çok fazla cızırtı yapıyor bıktırdığı için bluetotha geçtim) Mevcut sistemin krokisini kaba taslak çizdim, size sormak istediğim şey krk rokitlerin arkasındaki hf ve lf değerlerini hangi seviyede kullanmam en mantıklı olur? Dileyenler için kataloğun linkini vereyim ikinci sayfada arkaları gözüküyor http://www.krksys.com/manuals/rokit/Rokit_cutsheet print 0815.pdf

Odanın krokisi: https://ibb.co/h6uOGS

Şimdiden teşekkür ederim.
    --- Arka arkaya atılan mesajlar 13 Şubat 2018 otomatik olarak birleştirildi, Asıl Gönderim Zamanı: 13 Şubat 2018 ---
    Yardımcı olabilecek kimse yok mu yahu :(

Ekli Dosyalar:

• ses.jpg
      ses.jpg
      Dosya Boyutu:
      73,9 KB
      Görüntüleme:
      13
    • ses.jpg
      ses.jpg
      Dosya Boyutu:
      73,9 KB
      Görüntüleme:
      13
  2. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog FLAC

Beğenileri:
    1.508
    Hocam hf dediği tizler, lf dediği baslar. O ortamda mix falan yapmayacağınıza göre her bir hoparlörü keyfinize göre ayarlayın. Köşedeki hoparlörün baslarını karşı taraftan bir tık aşağı ayarlamak istersiniz belki..

mavi ve ColorTR bunu beğendi.
  3. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    233
    bi nevi ton kontrol veya equaliser olarak koymuşlar. ben ilk başta crosover slopedeğeri veya frekans değeri sandım :D

ColorTR bunu beğendi.
  4. ColorTR

ColorTR MP3

Beğenileri:
    24
    Ben onları bass ve tiz değil de yankı vs. için olan bir ayar falan sanıyordum :))

Sayfayı Paylaş