IEM Rehberi

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' bölümünde MuttFTS tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde başlatılan konu.

1. Denizci

Denizci Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar A'leph isteyen var mı hâlâ? Firmanın Ebay'deki satıcısından cevap geldi, 2 adet almış ve satışa çıkarmış, ben birini aldım, eğer isteyen varsa 1 tane daha var, çabuk olun gidebilir. Linkini aşağıda verdim. Heyecanlı bekleyiş başladı, bakalım hayal ettiğim gibi çıkacak mı? Estetik olarak çok beğendim, ses kalitesi olarak da MuttFTS onaylı zaten, hadi hayırlısı.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120622738107

2. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Çok büyütmeyin gözünüzde, yani iyi dedim ama fiyatına göre...

3. Denizci

Denizci Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Yok siz bakmayın benim heyecanıma, bu konulara ilk defa giriyorum da ondan, büyük beklenti içinde değilim. Güzel basları olsun, yalıtımı iyi olsun, malzeme estetik ve kaliteli olsun, ses kalitesi de ortalama bir kullanıcı için iyi olsun bana yeter. Çok iyi bir şey istesem zaten direk Monster ile başlardım ama ne o kadar para ayırmak istiyorum ne de kulaklık işinde çok detaya girmek, tek istediğim kulağım taktım mı bana tatmin edecek bir ses versin.

4. wakinyan

wakinyan Guest

[quote author=A Dying Wish link=topic=1873.msg27416#msg27416 date=1284621547]
    Aslında su nuforce 6-7-8'leri getirebilen birileri olsa sanırım onlarda çok talep görecekler.
    [/quote]
    nuforce ne8in üretimi yok sanırım. amazonda yok en azından, ya artık üretmeyecekler ya yenileyip satacaklar ya da o klasmanda yeni bir model sürecekler piyasaya, çünkü iem'de en üst modeli ne8ti nuforcun.
    birkaç gün içinde arayan varsa eğer ne8, onlara bi kıyağım olabilir ;)

5. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Custom 3 eklendi.

6. Denizci

Denizci Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Fischer A'leph dün elime ulaştı (beklediğimden çabuk geldi aslında, Rusya St. Petersburg'da Adana'ya 1 haftada). Bana göre oldukça güçlü, temiz ve kaliteli bir sesi var. Kulaklıklar hakkında ilk tecrübem olduğu için karşılaştırma şansım yok malesef ama beklentilerimi fazlasıyla karşıladığını söylemeliyim. Küçük ama kaliteli bir karton kutuda geldi, kutu içerisinden sadece kulaklıklar ve ucuna takılan plastik aparatlar (comply deniyor sanırım bunlara?) çıktı. Kese, çanta veya kablo sargısı gibi extrsa aparatlar yok. Ama bu açığı daha önce almış olduğum CX500'ünkilerle (utanarak sölüyorum, çakmaydı ama ne yapayım görüntü itibariyle güzel olunca merakıma yenik düştüm, ama şimdi sesini Aleph ile karşılaştırdım da, aman Allah'ım! Bunun uçlarındaki kulaklık parçalarının içinde hiçbir şey yok sanırım, çok hafif olmasından belliydi zaten. ) kapattım. Bundan sonra telefonun mikrofonlu kulaklığına alternatif olsun diye belki bir de Vibe (veya Vibe II), uygun fiyatlı bulabilirsem düşüneceğim. Bu arada isteyen olursa kulaklığın ve diğer parçalarının detaylı fotoğraflarını ekleyebilirim.

7. hepimiz_biriz

hepimiz_biriz Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Aleph'in gerçekten sıcacık bir sesi war, vibe 2 yi bilmem ama normal vibeyi çöpe attırır direk ;D enstrümantal müziklerde gerçekten iyi iş cıkartıyor.

8. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    Aleph'i bir arkadasıma hediye olarak aldım,daha önce ep630 kullanıyordu.Aleph'i , ep630'dan daha çok sevdi ve hediye olarak görevini gördü aleph..Fakat ben kulaklığı beğenmedim en büyük sorunu sesleri doğru vermemesi,özellikle davulları beğenmedim , garip bir bas karakteri var.Mid'ler ve tizlerde bana pek içaçıcı gemedi açıkçası..Özellikle midler zaman zaman çok kontrolsüz ve kalitesiz olabiliyor.Belki burn-in süresi tamamlanınca kendine gelir biraz daha toparlanır bilemiyorum..İçinden çıkan adaptörler ise hem benim hem arkadasımın kulaklarına tam oturmadılar.Fazla ince ve yumusaklar.

9. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
    BRAINWAVZ M1 hakkında görüşleri olan paylasabılırmı :)

10. thailan

thailan MP3

Beğenileri:
    0
    Monster Lİl Jamz kulaklığıyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa biraz bizi aydınlatabilirmi?

11. ibrahim

ibrahim Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    iem konusunda pek bilgili olduğum söylenemez onun için cahilliğimi maruz görün.250 300 lira civarında metal müzik ile dinleyeceğim kulaklık tavsiyesi istiyorum.Teşekkürler

12. utuman

utuman FLAC

Beğenileri:
    42
    sahibinden.com üzerinden 2 yıl türkiye garantili phonak pfe alabilirsiniz.Bass sizin için çok önemli bir etken değilse ve kaynağınız güçlü ise etymotic er4p/s düşünülebilir.

13. ibrahim

ibrahim Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    kaynağım ipod.ve evet baslar pek önemli değil ama tiz de ön planda olmaması gerek, bas tiz dengesi tam sağlanmış olmalı

14. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Vsonic R07 de düşünebilirsiniz..

15. ibrahim

ibrahim Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    peki satın alma konusunda hangi yolu izleyim.sahibinden.comda yok ne üzerinden getirtiyim sanırım türkiyede bulunması zor bi kulaklık

16. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
  17. ibrahim

ibrahim Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    hocam çok teşekkür ederim büyük sıkıntıdan kurtardınız.ayrıca kulaklıklar ile ilgili ne kadar bilgisiz olduğum ortaya çıktı.dün akşamdan bu yana incelemenizi okuyorum çok yararı dokundu.

18. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    ER4 ile karşılaştırınca Vsonic R07 nasıl acaba? fikri olan,ikisini de dinleyen varmı?

19. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Ana farkları biri daha armatürlü gibi ses veriyor, diğeri ise dinamik gibi. Elindeki kulaklıklardan net olarak anlayabilirsin demek istediğimi.

ER4 sanki daha 2 boyutlu, R07 daha 3 boyutlu gibi. Ses karakterleri arasında biraz fark vardır muhtemelen ama kafa kafaya karşılaştırmadığımdan bilemiyorum.

20. fosther

fosther Analog Moderatör

Beğenileri:
    1.712
    Şu fiio e 7 yi alıp gelecek aya bir tane tamamen trance için cks 90 alayım dıyorum ama aklım da ufak bir soru işareti kaldı şimdi,pro modeli ile normal cks 90 arasındaki fark nedir :)

Sayfayı Paylaş