IEM Rehberi

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' bölümünde MuttFTS tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde başlatılan konu.

1. java

java FLAC

Beğenileri:
    151
    Herkese selam,

halen kullandığım westone 3 yerine sm3 almayı planlıyorum ama sıfır olarak alabileceğim bir yer bulamadım... Link vs verebilirseniz sevinirim...:)

2. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    Soundearphones veya kendi sitesinden alabilirsiniz.

Soundearphones, düşük deklare etmiyor, USPS ile gönderebiliyor, gümrük ödüyorsunuz %20.

Kendi sitesi düşük deklare edebiliyor, ama UPS ile gönderiyor, ama gümrüğe takılmıştı bir arkadaşınki düşük deklare edilse de. 450TL civarı gümrüğü çıkmıştı.

Başka yerden ancak yönlendirme servisleri ile felan alınabilir...

3. java

java FLAC

Beğenileri:
    151

Hımm ebay'e bakmıştım yoktu ve olmaması çok büyük kayıp yoksa direk oradan alırdım genelde sorun olmuyor... Şimdi bu durumda da iki ucuz pis değnek bir durum var...:) Ne yapsam bilemedim... Siz ne tavsiye edersiniz..

4. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    Sıfır almak istiyorsanız ben olsam soundearphones'tan alır paşa paşa %20mi öderdim :)

5. fortress34

fortress34 WAV

Beğenileri:
    469
    java merhaba..
    Dün itibariyle Türkiye ye giriş yapan bir SM3 geliyor bana..
    09.10.2010 faturalı.. Sıfır kondisyonunda..
    Düşünürseniz görüşelim..

6. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Harika bir konu olmus bu Hasan eline saglik... Biraz daha genisletip herkesin goruslerini eklemeye calisalim ilk mesaja

7. murat_5320

murat_5320 MP3

Beğenileri:
    0
    Harika bir konu olmuş. Çok teşekkürler...

8. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    Brainwavz eklendi.

Yakın zamanda B&W C5, Fisher DBA02, Vsonic R07, Stax, Turbine Pro Copper, GR8, JVC FX700, AT CK90Pro ve Westone 4 eklenecek.

9. ibrahim

ibrahim Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Yaklaşık 1 yıl önce sağolsun thetrooper00 dan vsonic r07 almıştım, kulaklık her yönden muhteşem biraz zorlasanız içmeye bile gidersiniz ama adi hırsızlar eve girince kulaklık , pc , ipod ne buldularsa götürdüler ayrıca malesef thetrooper00 satışları durdurmuş aynı kulaklığı almam gerek nerden nasıl satın alabilirim ?

10. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    Geçmiş olsun öncelikle.

GR07 (R07)'yi ebayden bulabilirsiniz sanıyorum şu an.

11. ibrahim

ibrahim Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Bundan sonra kulağıma küpe oldu hayatta yanımdan ayırmam kulaklığı .Yurt dışından alınan eşyalarda yüzde kaç vergi vermemiz gerekiyo ?

12. gencebayx

gencebayx Guest

İEM'e tövbeli olduğum için hiç bakmadığım bir konu.Şimdi göz gezdirdim.Çok iyi konu Hasan.Aynısını kafaüstü kulaklıklar içinde bekliyorum.(Var da ben mi kaçırıdım yoksa)

13. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    Bu soruyu kaçırmışız.

PTT ile 75€ üstü için, Gümrük birliği içerisinden %18, diğer ülkelerden %20 + 2,05TL depo ücreti.

Özel kargolar ile, sakın bulaşmayın, işin içinden çıkamazsınız :)

[hr]

Kafaüstü kulaklıklar için bu tip bir inceleme çok zor. Çünkü kafaüstülerin yapıları çok farklı olduğu için hepsini uzun uzun dinlemek gerekiyor. (Hem de bütçe olarak)

14. rido_knight

rido_knight MP3

Beğenileri:
    0
    Hasan hocam GR06 ile R04pro yu kıyaslamanızı istesem ne dersiniz bana normal r04 kullanan birisiyidim (prosu değil) sürücüyü delene kadar ve bence harika bi kulaklıktı.. bass lar yeterli sahne aralığı geniş tizleri ve midleri de gayet güzel di r04 ün ve istediğimde bu özelliklerin aynısı hani bass aynı kalabilir ama daha kaliteli denebilcek bi ses vermeli soundtracklerde.. bu konuda yardımcı olursanız mutlu olurum teşekkürler...

15. A Dying Wish

A Dying Wish WAV

Beğenileri:
    10
    R06 dinlemedim ama yorumlar r04'ün bir gömlek üstünde olduğunu söylüyordu.Sürücüyüyü nasıl deldiniz?

16. rido_knight

rido_knight MP3

Beğenileri:
    0
    [quote author=A Dying Wish link=topic=1873.msg45570#msg45570 date=1333031608]
    R06 dinlemedim ama yorumlar r04'ün bir gömlek üstünde olduğunu söylüyordu.Sürücüyüyü nasıl deldiniz?
    [/quote]

Tornavida ile hocam ilk açtığımda (kutu gibi açılıyo r04 o yüzden biraz japon damlattım kapak dursun diye ) sürücüde kendimce sım sıkı duracaktı ama lanet olası yine çıktı biraz fazla bastırınca tepeden kabak gibi açıldı tam ortasına saplandı :D çok fena bi durumdu ilk bi 1 dk dona kaldım sonra duvardan duvara vurdum deliye döndüm resmen ki sizde odyo fil insanlarsınız bi tarafdan minik bi ses azlığı falan sezseniz deliye dönersiniz benimki tam anlamıyla yarı yarıyaydı düşünün resmen şu ankaradaki egolar gibi sağ tarfın amartisörü patlak sol taraf havada yan yan gidiyomuşsunuz gibi bi tuhaf his veriyodu yani vesselam gr06 için iyi diyosunuz yani hmm o zaman onu alcaz heralde biz Ahmetle :D

17. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    594
    GR06 alınabilir. R04 kadar güzel bir kulaklık en az. Zaten R04ün yerine çıkmış bile olabilir belki.

Ayrıca benzer fiyatta, aynı marka içerisinde yükseltme beklenmesi zor bana göre.

18. rido_knight

rido_knight MP3

Beğenileri:
    0
    2 konudan aynı soruları sormak güzel olmadı hocam diğer tarafda yazdım en azından 55 dolarlık bi kulaklık olabilir tarzımı yazdım işte diğer 0-100 tl konusunda :)

19. 01halil

01halil Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Emeğinize sağlık hocam kulaklık almak isteyen burayı okusun yeter zaten çok güzel emek verilmiş.

20. fortress34

fortress34 WAV

Beğenileri:
    469
    Bu yoruma çok güldüm.. :gulme

Sayfayı Paylaş