IEM Rehberi

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' bölümünde MuttFTS tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde başlatılan konu.

1. uurdundar

uurdundar MP3

Beğenileri:
    0
    çok süper bir inceleme olmuş bir hortlatasım gedi :naughty :naughty :naughty ben yeni gördüm bu rehberi bu arada :p

2. oaium

oaium Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Kesinlikle türkçe kaynaklarda bulunabilecek en iyi inceleme.
    Ben iphonedan, veya normal kaynaklardan müzik dinlerken yeterince keyif alamadığımı farkedip, bose ile başlayan iyi bir kulaklık arama çalışmalarım burayı bulmamla oldukça renklendi, henüz almamış olsam da ebayde bekleyen pekçok bidim var,ee tabi ebayden lükse girebilecek bişey almaya niyetlenince çinli arkadaşlar sağolsun, mecburen konuya bi uzman kadar vakıf olmak zorunda kalıyorsunuz.
    İncelemeyi detaylandırmak için daha önce iem kullanmamış birisi olarak sormak isteyeceğim şeyler var aslında,

-iemler rahat mıdır, dışarıda spor şartlarında (biraz da bütün saatlerin dalgıç, uzay veya pilot saati olması gibi, aslında yürüyüşte rahat etmek için spor şartı diyorum:) tavsiye edilebilecek modeller neler? incelemedeki hangi iemler yarı kulakiçi, o boyutta bişeyi kulağa sokunca rahat olur mu, sağlıklı mi, yoksa yarı iemler daha mı dengeli mi olur?

-ortalama fiyat bilgileri eklenirse çok faydalı olabilir, tabi her modeli tek tek aramak da ayrı bir heyecan oluyor.

-rahatlığa göre, müzik türlerine uygunluğuna göre, fiyata göre o kadar farklı gruplamalar yapılabilir ki, belki de en iyisi şablonlamadan yorumlamak bu yüzden:)

3. ardacumhur

ardacumhur WAV

Beğenileri:
    777
    Elinize, emeğinize, kulağınıza sağlık. Efsaneyi güncellersek çok çok daha güzel olacağını düşünüyorum

startimeahmet bunu beğendi.
  4. lazgaraz

lazgaraz MP3

Beğenileri:
    8
    Sitenin neredeyse tamamını okudum ama bu güzel rehberi kaçırmışım. Merak ettiğim o zamandan bu yana yorumlar çok değişmiş midir acaba.

5. zxc

zxc DSD

Beğenileri:
    2.554
    İnceleme çok kaliteli ve faydalı olmakla birlikte bahsi mevzu birçok ürün şu anda üretilmiyor, ER4 gibi dinazorlar dışında. Hatta o zamanlar hibrit IEM'ler de yoktu yanılmıyorsam. Ancak marka karakterleri konusundaki yorumlar bence hâlâ geçerli.

6. ardacumhur

ardacumhur WAV

Beğenileri:
    777
    IEM rehberi ve ekipman kütüphanesi çok yararlı ve benzer uygulamalar.

IEM'ler için hem Hasan Bey'in hem de diğer deneyimli üyelerimizin güncellemeleri ve katkıları bence forum için çok yararlı olacaktır. Başarılı ve güzel başlamış bir çalışma, çok değerli. Bu şekilde deneyimli üyelerimiz izlenimlerini aktarabilirlerse bir çok yeni başlayan için hayat kurtarıcı olacaktır :)

7. cabarov

cabarov MP3

Beğenileri:
    3
    @MuttFTS
    Hocam cks99,cks990 arasında ne fark var ? Cks990 daha yenisi diyorlar ama cks99 daha iyiymiş diyenler var kafam karıştı bilginiz varsa aydınlatın beni lütfen.

8. Anarchy

Anarchy Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar herkese merhaba. Öncelikle yaklaşık 10 gündür forumdan öğrendiklerim için emeği geçen herkese teşekkür ederim. Telefonumdan 320 kbps müzik dinlerken iphone kulaklığın ses kalitesinden memnun olmadım ve dışarıda kullanabileceğim bir kulakiçi kulaklık aramaya başladım, sonra techno-fi.net i buldum derken... yazmaya karar verdim. Fikirlerinizi esirgemezseniz sorularım şunlar :

-iphone SE de ve hi-res bir DAP ta kullanmak için B&W C5 S2 mi yoksa RHA T20İ mi ?

-DAP olarak NWZ 15A mı Fiio X3 ii mi?

-"Frekans aralığı yüksek olan daha iyidir" veya "hi-res müzik dinlemek için 20000 Hz üstü bir kulaklık (RHA T20i gibi) kullanmak gerekir" bilgisi doğru mudur? (B&W mi T20i mi)

-Yaklaşık 1200 lira bütçe ile natürel ve dengeli ses alabileceğim sahnesi iyi olan DAP-kulakiçi için alternatif öneriniz var mıdır?

Şimdiden teşekkürler. İyi günler...

Sayfayı Paylaş