IFA ve Cowon

'Cowon' bölümünde Be Creative tarafından 10 Eylül 2008 tarihinde başlatılan konu.

1. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Cowon S9 yabancı forumlarda daha çıkmadan çok konuşulmuştu. Ancak özellikle video oynatmadaki çözünürlük sınırıyla yine hayal kırıklığı yarattı [yalnızca kendi çözünürlüğü olan 480x272 videoları oynatacak].

Dual Core 500MHz işlemci
    3.3", 480 x 272 16m renk
    Touchscreen
    Flash UI
    TV Out
    40 saat pil ömrü [müzik]
    Sözlük
    Bluetooth
    "G-Sensor"
    BEE, Jet Effectler ve Customisable EQ

Cowon O2 ise aşmış Cowon modelleri arasında yerini almaya hazır bir media oynatıcı olmuş gibi.

4.3" Touchscreen
    SD Card Slot
    8-32gb Flash hafıza
    Hoparlör
    TV Out
    10 band Custom Eq
    Battery: 18hrs Audio / 8hrs Video
    Dimensions: 119 x 73 x 18mm

Formatlar:

Video: Divx 3.11/4/5/6, Xvid, Mpeg-4 SP/ASP, WMV 7/8/9, H.264, Mpeg 1, MJepg.

Müzik:Mpeg Layer 1/2/3, WMA, AAC, AC3, FLAC, Ogg Vorbis, OGG FLAC, Apple Lossless, True Audio, Monkey Audio, MusePack, Eavepack, G.726, PCM. [başka bir şey var mı zaten?]

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Nisan 2014
  2. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    S9 (D2'nin devamı), en çok stili daha sonra da özellikleri ile kendine alıcı bulacaktır. Cowon'un yüksek güçte işlemci kullanıp ona rağmen 40 saat pil ömrünü sağlayaması çok iyi.

Üst modelleri satabilmek için çözünürlük sınırını koyduklarını düşünüyorum. İsteseler o alet iki çekirdekli 500 mHz işlemcisi ile HD olmadığı sürece normal videoları rahatlıkla oynatabilirdi.

Tek avatanjı PSP ile aynı çözünürlüğe sahip olması. PSP'ye uygun videolar piyasada bolca olduğu için, sırf onlardan bile bir süre ekmek çıkacaktır.

Cowon format olayında hep ilerideydi, bu sefer eşeğin kulağına su kaçırmışlar. Sırf fantazi olsun diye tüm formatlardan koymaya kalksa insan, riplemekten sıkılır bir yerden sonra.

Diğer tüm formatları anladım da, "Apple Lossless" nasıl alabilmişler anlamadım? Herhalde cihaz başına iyi para ödüyorlardır Steve Amca'ya.

Bu arada tüm ses formatları iki cihaz içinde geçerli değil mi?

3. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
  4. anchoret90

anchoret90 MP3

Beğenileri:
    0
    O2'nin tasarımı iriver Lplayer'a pek bir benziyor. Pil ömrü biraz daha fazla olsa almak için düşünmezdim.

S9un özelliklerini COWON GERMANY açıkladı.

MPEG1 Layer 1/2/3
    WMA
    FLAC
    OGG Vorbis
    WAV
    APE
    AA
    (doktor bu ne?)

bence format desteği gayet yeterli. Ayrıca 32gbda ilerleyen zamanlarda duyurulacakmış. Tek eksik D2 gibi SD kart yuvası yok.

http://www.cowon-germany.com/?page=product&id=7&tab=techdata

5. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Anchoret, senin verdiğin linkte söylediğine göre APE ve AA (Audible, sesli kitap muhabbeti) ürün çıktıktan sonra yapılacak FW güncellemesi ile aktif olacakmış.

Ben de Cowon Alemanya'nın yalancısıyım.

6. anchoret90

anchoret90 MP3

Beğenileri:
    0
    "nach Launch mit Firmware-Upgrade" ibaresini görmüştüm :). Bu audible olayını D2de de firmware ile halletmişlerdi.

7. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Format savaşları diycem hafif kalacak hakikaten koymadıkları kalmamış gibi. Utan creative ne diyim :)

Sayfayı Paylaş